Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondunk van és tehetetlen...

Gondunk van és tehetetlen vagyok. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Párommal tegnap megtudtuk, hogy az albiból hamarosan mennünk kell. Hála a végtörlesztésnek, a tulaj árulta a lakást, mivel áron alul volt, most nagyon úgy néz ki, egy család megveszi...

Teljesen kilátástalannak érzem a helyzetünket, mert gyakorlatilag nincs normális kiadó albérlet a városban. :( Egy nagy gyár miatt (ahol mi is dolgozunk) a munkaközvetítők majd' az összeset bérlik, a maradék meg a minimum 50ezer bérleti díjú, túl sok szobás lakás...

Anno mikor ezt az albit kerestük, sehol nem volt bútorozott lakás (a munkaközvetítők ezeket veszik ki a munkásoknak). Most, hogy vannak bútoraink meg minden, ami kell, most csak bútorozottat találni a fent említett árkategóriában. Mivel már egy hónapja tudtuk, h árulva van a lakás, keresgéltem folyamatosan, de szó szerint semmi... :(

Van egy hónapunk albérletet találni...

Rettegek, mi lesz, ha nem találunk, akkor hova tovább? a szülők 30 km-es körzetben vannak mindkét részről, de egyikünk sem menne a másik szüleihez... Én legalábbis páromékéhoz 100%, hogy nem, azok legombolnák rólunk fizetésünket... Albi mellett tudtunk félrerakni.

Nagyon félek a változásoktól, félek, mi lesz egy hónap múlva...


2011. okt. 26. 12:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Esetleg Nagykanizsa? Város is, jár is a flexes busz, és vannak normális albérletek. Több ötletem nincs. :D
2011. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Nagykanizsával az a bajom, hogy rohadt messze van... Legalábbis flexes busszal tudom, hogy másfél óra... oda vissza elvisz csak az utazás 3 órát. Ráadásul elvisz több ezret a fizunkból a bérlet... Esetleg visszaállítják a 12 órás munkarendet, aludni sem lesz időnk... Tudom a kanizsai kollégáktól, mennyit szoktak aludni és milyen hullák voltak...
2011. okt. 26. 14:04
 23/33 anonim ***** válasza:
Milyen módon kerestek albérletet?Nem lehet, hogy a módszerben van probléma?Biztosan létezik bútorozatlan, olcsóbb albérlet.Akár itt is kiírhatod, hátha tud valaki ajánlani.
2011. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Mit akartok? Ez ezért nem jó, az azért nem jo, semmi sem jo. családi házat nem akartok, tobb szobás albérletet nem akartok és még megtakarított pénzetek is van, amihez hozzá tudtok nyúli, hogy tobb szobásba koltozzetek ideiglenesen, míg nem találtok rendes lakást. Ha semmi sem tetszik, akkor legfeljebb éltek majd a híd alatt.
2011. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

figyelj szerintem nagyon túlbonyolítod a dolgot. ha nem találtok megfelelő albit és ha nem akartok egyikőtök szüleihez sem menni együtt akkor marad az hogy ki-ki a sajátjához ideiglenesen. az sem a világ vége hiszen csak pár hétről lenne szó.

mi külföldön élünk,de egy 3. országban van saját lakásunk ami csak idén januárban lett kész. férjem szerződését felbontották abban az országban tavaly novemberben, tehát nekem másfél hónapra magyarországra kellett költöznöm a szüleimhez ő meg barátoknál lakott addig hiszen az ő szülei megintcsak távol élnek. és mi addig nem is tudtunk tlálkozni. és kibírtuk. mivel csak ez a megoldás volt. nálatok ráadásul csak 30 km lenne a távolság a legrosszabb esetben is.

2011. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

14:23:

Neten keresem az összes ilyennel foglalkozó oldalon. Írtam ki közösségi oldalakon felhívást ismerősök között. Párom nővérének jár a megyei lap, ő ott fogja megnézni. Ha megyek munkába, ott is szólok pár embernek. A tulajdonos is mondta, hogy segít nekünk, csak nem vagyok ezzel kapcs. bizakodó... Egyszer elbuktunk egy ingatlanügynök által hirdetett lakást, még mielőtt ide jöttünk lakni, akkor az is azt mondta, hogy majd keres nekünk, azóta is hív. :)


14:27

Igen, éreztem, hogy ezt is megkapom most... De szerintem logikus volt, miért nem jó nekünk messziről járni... Többletkiadás. Mondtam, a többszobás is oké lenne, csak ne legyen bútorozott, mert az rohadt drága... És addig hova tegyem a hűtőt, mosógépet, szekrényeket, kanapét, ágyat, 2 asztalt, 4 széket??? többi ingóságot nem említve... biztos a tulaj engedné, h raktár legyen a lakásából...

2011. okt. 26. 14:37
 27/33 anonim ***** válasza:
Ha szülőkhöz költöztök vissza, akkor hova rakjátok a bútorokat? Akkor nem többletkiadás hogy be kell járnotok? De végül is mindegy, te alapvetően hajthatatlan vagy, úgyis az lesz, hogy vagy együtt mentek anyádékhoz, vagy csak te, mert te már ezt eldöntötted.
2011. okt. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
12:32-es vagyok, a legjobb tényleg az lenne ha a te szüleidhez mennétek és majd belátja ha ő nem megy oda, attól meg ne félj h az apósod telebeszéli a fejét felnőtt emberen úgyse tud változtatni ha fejen áll se főleg ha a párod jól érzi magát ahogy van, és amúgy mi az hogy hazaad? hát nehogy már rendszeresen havonta hazaadjon, ők tartják el, mosnak főznek takarítanak rá? ne adjon haza, főleg ha mindenkit csak lehúznak pénzzel, anyósod se normális hogy ilyen férfi mellett maradt főleg hogy miatta vannak csődközelbe. Tényleg mond meg neki hogy te mész a te szüleidhez jön vagy nem? épp érvekkel meg lehet győzni ha meg nem akkor így járt, de biztos be fogja látni, főleg hogy nem akar szétmenni.
2011. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Nem, félreértettél valamit. Mióta így együtt élünk nem ad haza. No, még csak az kéne! :D Bár megjegyzem, mikor régebben tervezgettük az összeköltözést, megvolt ez a félelmem... Mivel párom hangsúlyozta ellenérvként, hogy mert mi lesz szegény szüleivel, ha ő elmegy és nem adja le a fizut. Egyszer mérges kedvemben voltam, rákérdeztem, ugye nem szándékozna hazaadni pénzt, ha együtt élünk? Ekkor nagyon összevesztünk, én is elvettem a sulykot, mert elmondtam a nem túl hízelgő véleményem a szüleiről, elsősorban persze az apjáról.

Az anyósom sajna egy halk szavú, elnyomható nő, pont az a típus, akit ha ütnek, ha megaláznak (megcsalnak), akkor sem mer elválni a férjétől. Megjegyzem, erre volt is példa a házasságuk során... Csúnya sztorik vannak a múltból... Én hallottam sokat a páromtól, azóta is megvan a véleményem az apjáról...

2011. okt. 26. 18:47
 30/33 anonim ***** válasza:
De akkor mi jogon veszik össze veled ha ő is látja hogy milyenek a szülei, oké hogy ez úgy megy hogy saját szüleiről mondhat az ember bármit és más nem, de akkor is, még jó hogy nem akarsz odamenni, nálunk az én apósom ilyen elnyomott az anyósom egy hitler utánzat, de ezt a párom is látja és meg is van a véleménye és gyakran kiosztja őket szerencsére telefonon mert ugye mi 150 km-rel arrébb... nem értem a te párod miért nem fogja fel az érveidet főleg hogy minden pénzt lehúznának rólatok, nem gondol ebbe bele? jó lenne úgy otthon lakni mint ha albérletre fizetnétek havonta? nem komplett.
2011. okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!