Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért egy gyerek ragyogja be...

Miért egy gyerek ragyogja be a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék miért mondják azt hogy, egy kis baba tudja beragyogni a mindennapokat.Miért tesz mindenkit olyan boldogágg egy baba??
2011. okt. 27. 09:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
27%

Kedves utolsó! Olvasás közben egyből arra gondoltam, hogy Te max 18-20 éves lehetsz:) Igazam van ugye?

Nem baj, fogsz Te még sok mindent meg- és átélni és egy kicsit átformálódik a gondolkodásod is.

2011. okt. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy meg egy kicsit más,de azért ide tartozik,tud valaki ennél nagyobb dolgot véghezvinni,mint egy új életet létrehozni?


Igen. Ennél minden bonyolultabb, erre még a hörcsögök is képesek.

2011. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
84%

"Mert senki más az életedben nem néz rád úgy, mint ő. Lehetsz rosszkedvű, mérges, fáradt, de ha a gyereked hozzád bújik minden gondod elszáll. Az, hogy ott van veled olyan boldogsággal tölt el, amit csak az érthet, akinek gyereke van."


Most itt konkrétan válaszoltatok annak, aki a kutyás kérdést tette fel. Mindenki kicsi gyerekről írt, aki függ tőle. Senki nem írta, hogy "mikor elsőre megértette a másodfokú egyenleteket, azt hittem, elájulok, olyan okos".


Tulajdonképpen azt szeretitek, hogy feltétel nélkül szeret. De ez nem teljesen igaz, mert csak még nem alég nagy, hogy feltételeket támasszon.


És a kisgyerek ösztönösen szeret, hisz tőled függ a jóléte. Nélküled nem tudna életben maradni.

2011. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
97%

Én most is feltétel nélkül szeretem anyámat meg apámat, pedig saját családom van, 100 km-re élek, és kb 2 havonta megyünk hozzájuk. De telefonon gyakran beszélünk. :)

A feltétel nélkül, az azt jelenti, legalábbis nekem, hogy ha hajnali kettőkor felhívna, hogy baj van, akkor ugranék a kocsiba, és sietnék hozzá. De attól még nem szólunk bele egymás életébe, nem csüngünk egymáson betegesen, mint ahogy én sem teszem ugyanezt a saját gyerekemmel.

2011. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
82%

ma 11:22

Elnézést, kicsit félreértelmezted a hozzászólásom. :) Nem az egészséges kapcsolatokról írtam, nem arról, amikor a gyerek buszozni akar... különben is babakocsis kisbabákról írtam, ők feltételezem, még nem könyörögnek, hogy buszozhassanak. Egy 4-5-6 éves gyereknek, gondolom, már érdekes ezeket kipróbálni, ez természetes. Viszont sokan rá vannak szorulva és épp ezért is írtam a szakadt ruhát, zsíros, undorító külsőt, mert még erre sincs pénzük vagy energiájuk vagy nem tudom mi kellene nekik hozzá, és egy gyerek csak rátesz egy lapáttal. Véleményem szerint egy nő akkor vállaljon gyereket, ha nyújtani tudja neki az anyagi biztonságot (ami Magyarországon egyre ritkább... én ezért itt nem is szülnék, hogy aztán 2 éhes száj mellett legyen egy harmadik is?!), mellette pedig meglegyen a lelki egyensúly, egy egészséges lelki állapot mindkét leendő szülőben, ne görcsösen, betegesen akarjanak ragaszkodni a gyerekhez (és lássuk be, ennek egyrészt az első elváláskor van nagy jelentősége - óvodába kerüléskor, nekem is sok csoporttársam volt, aki évekig folyamatosan bőgött, nekem is voltak ilyen gondjaim, mert anyám is kicsit bennünk kereste mindig az életcéljait, és nagy jelentősége van az egészséges kapcsolatnak akkor is, mikor a gyerek felnő: én és a barátaim pont most vagyunk ebben a helyzetben és vannak szülők, akik kedvesen segítve a gyereket támogatják őket az életben való elindulásban, segítenek a saját lakásban, kocsiban stb, mások pedig görcsösen ragaszkodnak a gyerekhez még huszonéves korában is és direkt keresztbetesznek, nehogy a gyerek önálló életbe kezdjen és anyuci nehogy ne legyen többé a védelmező szent a gyerek életében - a barátomnál dettó ez van, 24 éves). Sajnos sok az ilyen beteges szülő. Mi épp most járunk a családdal pszichológushoz, mert a húgomnál is komoly gondok voltak a szüleim beteges irányítási kényszeréből, hogy nem hagynak elég életteret a 16 éves húgomnak, mindent ők akarnak megmondani, és kb úgy kezelnek minket, mintha 2 évesek lennénk (ebben többek közt az is bennvan, hogy 20 évesen egy szavam sem lehet, semmihez nem lehet véleményem, mert én még "taknyos csitri" vagyok a szüleim szerint). El is rontották elég rendesen szegény húgomat, a szeretetlenségből és az állandó irányításból az alkoholba, a züllésbe menekült. Tényleg most, ennyi idős fejjel látni leginkább, hova vezetett a rossz nevelés az ismerőseimnél, hogy ki az, akinek egészséges a kapcsolata a szüleivel, és ki az, akinek betegesen ragaszkodók vagy irányítók a szülei. De ez már más téma, csak valahol szerintem meg lehet érteni az álláspontom, miért ódzkodom úgy a beteges szülőségtől. Ezzel tönkre lehet tenni egy gyerek életét, sokan tönkre is teszik.

2011. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
96%
Az utolsó hozzászólással viszont mélyen egyetértek. Bizony a beteges ragaszkodással tönkre lehet tenni a gyereket. De azért lehet tisztességesen, normálisan nevelni a gyereket itthon is. Aki gyerek mellett ápolatlan, az előtte is az volt. Ez meg az én véleményem. Nem arról beszélek, hogy felszed pár kilót, vagy nincs nyakig kisminkelve, hanem ha valaki nem ad a mindennapi higiéniára. Az nem pénz, hanem igény kérdése, és nem függ a gyerekektől.
2011. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%

Emberfüggő.

Egy gyerekkel van x öröm és y gond.

Egyes embereknél x értéke nagyobb, mint y. Nekik érdemes gyereket vállalni. De akinél ez fordjtva van, az jobb ha nem teszi. Ilyen egyszerű ez. Én személy szerint nem szeretem a gyerekeket, semmiféle örömforrást nem kínálnak, gondot annál többet, így egyértelműen nem "ragyogná be" az életemet, nem is fogok vállalni.

2011. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
85%

Bírom a sok önzetlen embert, aki azért szül, hogy legyen aki öregkorában szórakoztatja :)


Az ilyeneken annyira jót szórakozok, hogy mekkorát pofára fog esni majd. egyetlen embert sem ismerek, aki azzal tölti az idejét, hogy a 70-80 éves szüleit szórakoztassa. Senkinek nincs erre ideje, lehetősége, még ha akarná se, mert mindenki dolgozik, gürizik, hajt az életbemaradásért. az öreg szülőket kb. havonta egyszer van idő látogatni, ha egy városban laknak, akkor talán heti 1 délután. Ezért baromira megéri szülni,valóban.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy mi van akkor, ha a gyerek külföldre költözik, amit a mai sz.r világban egyre többen kénytelenek megtenni...


Fogyasztói társadalom...nem szeret senki, szüljél gyorsan egy gyereket, hiszen az automatikusan "szeretni" fog. megvásárolt szeretet...mivel az élete, léte függ tőled, nyilvánvalóan ragaszkodni fog hozzád. Bizonyos életkor felett pedig ez sem érvényes, csak ha tényleg jó szülő vagy.


De ekkora önzést...pfff.

2011. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
85%
12:58-assal teljesen egyetértek... valaki csak a saját szeretetéhsége, vágyai miatt szül gyereket, aztán jól pofára esik, mikor a gyerek felnő. Vaéahogy az én szüleim is ilyenek lehettek. Anyámon a mai napig látom, pl amíg a cicám kicsi volt, állandóan babusgatta, szeretgette, mióta nagyobb lett, már bántja, kiabál vele... valahogy velünk, gyerekeivel is ugyanilyen volt! Míg cukik és őt láttuk a mindenhatónak, addig jók voltunk. Mióta önálló akaratunk, véleményünk van és nem vagyunk olyan cukik, azóta úgy bánik velünk, mint a kutyával (se). Pedig szeretni mi is tudunk, csak most már ki kellene érdemelni, ehhez pedig nem fűllik a foga már, hogy tegyen is valamit az állandó bunkózáson kívül. Az ilyen emberek esnek, estek pofára...
2011. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
92%

nekem még nincs gyerekem, de anyukámnak van :) és látom rajta, hogy neki tényleg én vagyok és voltam az, akiért megérte küzdeni. apám lelépett igencsak korán, én maradtam neki.

megtett értem mindent, amit lehetett. taníttatott, nevelt, foglalkozott velem. sosem voltam hálátlan, nagyon tisztelem és szeretem őt.

2011. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!