Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti otthon a családban pl ha...

Ti otthon a családban pl ha van 1 anyuka meg 2 lánya akkor egy vízben fürdötök a kádban vagy minden nőnemű családtag külön enged magának vizet a kádban?

Figyelt kérdés
ez csak érdekel hogy ti hogy csináljátok
2011. okt. 31. 13:39
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
76%
Akkor már szerintem is zuhanyozzatok és el van intézve a spórolás.
2011. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 ava87 ***** válasza:
83%

Amikor gyerek voltam, és nagyon kellett spórolni, akkor tesómmal fürödtünk egymás vizében, de amúgy nem csináljuk ezt.

Mondjuk nálunk ezt nem is lehetne nagyon megoldani, mivel a fiam fürdik mondjuk 7-kor, aztán megy aludni. A férjemmel mindketten sokáig fent vagyunk, ha a gyerek vizét bármelyikünk fel akarná használni, hát már rég hideg lenne, mire mi fürdeni megyünk. A férjem amúgy is inkább zuhanyozni szeret, én meg hosszasan fürdeni, de elég késő éjjel.

2011. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
84%

Azért durva dolog a higiénián, egészségen spórolni!

Itt nem csak a koszról van szó. Nyilván ha otthon ül az ember, nem igazán lesz koszos. De ettől még izzad, ha megmossa magát dörzsöli a bőrét is, és egyébként is...komolyan, szerintetek higiénikus, ha hárman-négyen ugyanabba a vízbe belemossátok a testnyílásaitokat? Nőknél a legrosszabb. Ha egynek van véletlenül valamilyen bakteriális vagy gombás fertőzése 8sajnos önhibán kívül is előfordulhat, könnyen el lehet kapni pl. fürdőkben), akkor kapja el mind a 3 másik is? A meleg állóvíz a legjobb táptalaj a baktériumoknak.

Ahogy már sokan mondták, ha nincs pénz, akkor inkább zuhanyozzatok. megérősebb, és egyébként a sima, új vizes fürdésnél is higiénikusabb. Igaz én inkább fürdőpárti vagyok.

2011. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
69%

Fuj SENKINEK a koszos vizébe nem ülnék bele, de soha nem is vártak el tőlem ilyesmit.

Nem is tudtam, hogy ma még ilyen van! Gyerekkoromban olyat láttam, hogy lavórban egymás után mostak kezet az emberek (az se a higiénia csúcsa) de az 20-25 éve volt. (És a mi családunkban nem)


Ha valahol sokallják a vízfogyasztást, legyen egy gyors zuhany mindenkinek, ne kádban fürödjenek. De a másik vizébe beleülni, undorító!!!

2011. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
84%

"télen amikor egész nap bent vagyok a lakásban mitől leszek olyan baromi retkes, ahogy 1-2 válaszadó beállítja?"


Ha nem is a bányában dolgozol, de wc-re gondolom jársz (meg ha nő vagy, menstruálsz).

A 100%-os altesti higiénia se papírral, se törlőkendővel nem kivitelezhető hosszú távon - csakis vízzel, szappannal.

Elég furcsa, hogy felnőtt embereknek ilyen konkrétan meg kell magyarázni az altesti higiénia fontosságát.

Emiatt nem szerencsés egymás vizében ücsörögni.


Környezettudatosság + víz: mondjuk a kihűlt főzővízzel még felmosol, az áztatóvízzel leöntöd a wc-n a kisdolgot, ilyesmi. De nem kell a saját higiéniádat, jó közérzetedet feláldozni!

2011. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
96%
Én is inkább zuhanyzom de nagy döbbenet volt nekem mikor megismertem páromat és mikor náluk voltam egy hétvégét mi kezdtük a fürdést( mondjuk együtt fürödtünk) és utánunk mindenki ugyanabba :O nekem ez nem volt természetes, mert én úgy vagyok vele hogy párommal még oké de hogy az egész család 1 vízben az nekem sok. Pedig nekünk is spórolni kell mert örülök hogy ha 2 hetente eszem húst de a higiéniával főleg nő létemre akik mindig olyan könnyen kapnak el mindent nem spórolnék.
2011. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
46%
Én alkalmanként együtt fürdöm a fiammal (ő 2, én 33).
2011. okt. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen mindenkinek külön vizet engedünk. Nem is értem mi köze ennek, ahhoz, hogy ki milyen nemű. Mindenki külön vízben, hiszen úgy egészséges.
2011. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
77%
Zuhanyozunk
2011. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
69%

Azért az durva, hogy a wc-t is van, aki nem húzza le. Aki szereti az állott húgyszagot....lelke rajta. Amikor a lányom kisebb volt, akkor fordult elő, hogy néha nem húzta le, de hogy felnőtt emberek vizeletének a szaga milyen büdös lehet...


Nálunk mindenki tusol, szerintem sem higiénikus más vízében fürödni. Az teljesen más, amikor pl, a férjemmel vagy a lányommal fürdök együtt, de rendszeresen más vízében fürödni... Már bocs a kifejezésért, de amiben más a szaros seggét mossa....

2011. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!