Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti otthon a családban pl ha...

Ti otthon a családban pl ha van 1 anyuka meg 2 lánya akkor egy vízben fürdötök a kádban vagy minden nőnemű családtag külön enged magának vizet a kádban?

Figyelt kérdés
ez csak érdekel hogy ti hogy csináljátok
2011. okt. 31. 13:39
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
57%

Párommal rendszeresen fürdünk együtt.Nagy kád vizet kiengedünk,alpancsolunk fél órát,néha ráengedünk még forró vizet is,és 1 órát,sok habfürdő,fürdősó.

És amikor befejeztük,lezuhanyozunk...mert a hab,só nem jön le zuhany nélkül...

Eszembe nem jutna a koszos vizben fürdeni,fujj...

2011. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
54%

amikor kicsi voltam, és a nagyiméknál laktam, akkor volt hogy a nagyim megfürdött utánam. mondjuk egy 4-5 éves gyerek sztem nem lehet se olyan koszos, se fertőző, hogy bármit elkapjanak tőle.


egyébként 2007 óta nem fürödtem kádban, kizárólag zuhanyzok, ahogyan a párom is. gyorsabb, spórolósabb. egyébként sem szeretem magam áztatni a saját koszomban :)

szinte bűntudatot éreznék, ha teli kád vízben lögybölném a popómat minden este :) amióta új lakásba költöztünk, kidobtuk a kádat, helyette zuhanyzó van, és egyáltalán nem bánom. tisztább, egyszerűbb, gyorsabb.

2011. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
65%

én is tusolni szoktam, de ha tél van akkor heti egyszer kádban fürdök. illetve a barátommal szoktunk nagy kád vízben fürdeni, nála eszembe sem jut h az ő "piszkával" együtt fürdök, meg együtt is szoktunk tusolni. mivel mi öten vagyunk tesók, sose volt az h most akkor fürödjünk egymás után. akkor már inkább tusoljuk. én is jobban szeretem :)

szerintem ti is váltsatok át a tusolásra ugyanannyi vizet fogtok használni mint most vagy ég kevesebbet.

2011. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
66%
Mi ketten vagyunk a lánytesómmal + a szüleink, de sosem fürödtünk egy vízben, még amikor szegényebbek voltunk, akkor sem. Kiskorom óta a tusoláshoz vagyok szokva, nem azért, mert spórolós, hanem mert gyors, egészséges, nem a saját koszomban ázok, nem kell vizet engedni negyed óráig fürdés előtt stb. 8-10 perc alatt lezuhanyzok, ebben bennvan az is, míg beszappanozom magam, és még kicsit ácsorgok is a jó meleg víz alatt. :) Mindezt 4-en megcsináljuk és mégis kifizethető a vízszámlánk. Undorító szokásnak tartom az egy vízben fürdést, bár több helyen hallom, hogy ezt csinálják spórolás gyanánt. Én akkor inkább csak minden másnap fürdenék vagy 2 perces tusolást vezetnék be, de nem egy vízben... mióta tudom, hogy a pároméknál ez a szokás, azóta elment a kedvem mindenféle érintkezéstől. Nem vagyok kiváncsi anyuci hüvelygombájára meg apuci HPV-jére...
2011. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
75%

Az én szüleim mindenen spóroltak/spórolnak. Vízen, ételen...

Gyerekként együtt fürödtem az öcsémmel. 3 év van köztünk. Ez talán 6 éves koromig ment így. Utána is mindig egymás vizében fürödtünk és még anya is utánunk... Utáltam. Ja és ráadásul csak hetente egyszer....

Szerencsére most már elkerültem tőlük. Egy éve nem lakom otthon, csak hetente 2 napra megyek haza. (Egy estére.) Akkor meg kihagyom a fürdést otthon, inkább mielőtt elutaznék lezuhanyzom a koleszban.

Tudom, ha nekem családom lesz, soha, de soha nem fogok spórolgatni semmin... Legalábbis nem ilyen durván. Inkább megteremtem előtte a feltételeket, a pénzt és utána vállalunk családot a párommal.

L/19

2011. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
58%

Maga a fürdés sem higiénikus, mert az ember a saját baktériumaiban áztatja magát. Fürdés előtt vagy után javasolt a lezuhanyzás.

Ha még hozzávesszük, hogy egymás vízében fürödnek, az még kevésbé higiénikus.

2012. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
43%

Ha a kisfiam tele engedte a kádat forró vízzel, legalább egy családtag valószínűleg még megfürdik utána. Nincs fertőző bőrbetegsége, nem áztatja a vízben a szappant, és most még különösebben sok homokot se sikálok le róla.

Gyerekkoromban mi, két lánytestvér, egymás után fürödtünk ugyanabban a vízben. Szüleim falusi származásúak voltak, így volt természetes a számukra. Ott senki se akarta volna kétszer telehordani és kimerni a fürdőkádat, és kétszeres mennyiségű vizet forralni a sparherten.

2012. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
63%
Minden viz tisztít mi egy más után fürdünk :)
2017. márc. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
52%
Mi jobban szeretünk kádban fürdeni, és szoktam is a párommal együtt vagy néha egymás után fürdeni , de csak úgy hogy a végén tusolunk is MINDÎG.Magyaràn a kádfuürőzést csak amolyan lazìtásként alkalmazzuk. Mással soha nem tenném meg egy gyerekkel meg pláne nem még ha a sajátom volna se, a gyerekek a legkoszosabbak...Szerintem ha valakiknek annyira kell sporólni, vagy a környezetet nem akarja terhelni inkább egy gyors zuhany bàr a felületes tisztálkodás sem egészséges ezért a legjobb megoldas ha csak2-3naponta fürdenek természetesen ha csak nem végez vki koszos munkát.
2017. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!