Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fáraszt le jobban a...

Miért fáraszt le jobban a tanulás, mint a gyereknevelés, vagy a munka?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves gyerekem, de most visszaültem az iskolapadba, illetve csak levelezőn tanulok, de így is sokat kell a tanulással foglalkoznom. Amíg én tanulok, addig anyukámnál van a gyerek, vagy oviban, a férjem pedig dolgozik. Úgy érzem, 5-ször jobban lefáraszt a szellemi tevékenység, mint a gyereknevelés, pedig az sem kis meló, főleg, mivel elég mozgékony gyerekem van. Minden elismerésem az egyetemistáké, hogy ezt a sok tudást próbálják elsajátítani, én este hulla fáradtan zuhanok az ágyba tanulás után:D

Ha már órákig tanulok, úgy érzem, mintha lefutottam volna a maratont, mitől lehet ez?

27/N


2011. nov. 1. 13:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ezt a kedves egyetemistának üzenem.
2011. nov. 1. 15:13
 12/22 anonim ***** válasza:
24%
:), OK, ertettuk.
2011. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

szia, szinten zenesz (anyuka :))

en a gyerek mellett napi szinten forditok, hogy "mozgasban" tartsam az agyam.


kihivas kell az agynak, munka, hogy ne epuljon le :)

vedd ugy, hogy most kezdted "edzeni"

amint megszokod, nem lesz ennyire leterhelo.

2011. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%
Igen, akinek nincs gyereke az egész biztosan csak lógázza a lábát tanulás után... Nem gondoljátok ha ti nem lennétek ennyire lenézőek akkor vissza sem ezt kapnátok? Ti magatok ismeritek be hogy a gyereknevelés leépíti az agyat, had ne legyen már ez mindenkinek dicsőség és vonzó!
2011. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

bocs, de ha nem csinalsz semmit, az egyetem is leepiti. (mindkettovel van tapasztalatom).


egyebkent megdobbenve tapasztaltam, hogy legtobben azt hiszik, hogy mit kell csinalni egy ujszulott mellett.


nalam pl az agyi leepules fo oka: kialvatlansag. megneznek barkit, akinek 8-9 ora alvasigenye igenis megvan, hogy evekig csak 4-8 orakat alszik (es kozben napkozben is aktiv), milyen allapotba kerul.


egyetemen pl gyakran kuzdottem insomniaval, vegigbuliztuk, dumaltuk, gepeztem az ejszakakat, amiota gyerek van barmikor barhol tudok aludni, mert a szervezetem sokkal jobban kimerul.


igen, az egesz szervezetem. tobbek kozt az agyam is.


egyebkent pedig kerdezo ne torodj a leszolokkal, az az igazsag, hogy bizonyos kor folott mar igenis tornaztatni kell az agyat (is). lehet hogy most beszologatnak a 20 evesek (mintha mi annyival idosebbek lennenk :)), de 5-10 ev mulva ha nem tartjak karban az agyukat, ok sem fognak jobban jarni. (igen, ezek a dolgok 30-40 ev mulva lesznek igazan latvanyosak :))


en terhesen vettem egy okostelefont, amig setaltattam a gyereket, meg kisebb volt, havi 10 konyvet olvastam el, most hogy nagyobb 3-4re van energiam. egyetemen 15 konyvet faltam havonta kb.. (mondjuk en szerencses vagyok, mert baromi gyorsan olvasok)..

2011. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"egyetemen pl gyakran kuzdottem insomniaval, vegigbuliztuk, dumaltuk, gepeztem az ejszakakat, amiota gyerek van barmikor barhol tudok aludni, mert a szervezetem sokkal jobban kimerul." Ez te vagy, nem kell másokat is ilyennek nézni. Sokkal több egyetemistát ismerek aki keményen tanul, utána meg előtte meg közben még elmegy dolgozni órákra hogy aztán otthon még annyira ideje legyen hogy megcsinálja a háztartást a párjára vagy esetleg a szüleire. Nem hinném hogy sokkal könnyebb dolga van. Na persze akit anyuciék eltartanak, vagy aláteszik a házat, bekerül valami büfészakra az könnyen végigbulizza az egészet aztán csodálkozik hogy a gyereknevelés milyen nehéz. Hát persze a bulizáshoz képest az, csak nem mindenki azt csinálja.

Amúgy pedig senki másé, csakis a te hibád ha hagyod hogy a gyereked uralkodjon rajtad. Nem kell folyton hagyni hogy rajtad lógjon és kényszeresen kielégíteni minden kívánságát, máris lesz időd. Az nem dicsőség megint csak ha még a wc-re sincs idő elmenni, ahogy itt sok anyuka veri a mellét, ez egyszerűen ostobaság és önkárosítás.

2011. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15%

én vegigdolgoztam az egyetemet, bocs, mert 16 evesen elmentem otthonrol. nem toltak alam semmit. ettol fuggetlenul _mindenre_ volt energiam, amire akartam.


es lehet hogy fajdalmas, de sosem hagytam a gyerekem sírni, es erre buszke vagyok, ennek ellenere nem uralkodik rajtam, sose uvoltott boltba, ha barhova megyunk, mindenki dicseri milyen jo gyerek :)) szoval ez sem jott be


egyebkent figyeld: napi par oldalt forditok, van idom olvasni (ide nezni neha), van egy webboltom, van egy portálom, ekozben ellatom a gyerekem (teljesen egyedul, mert a ferjem kulfoldon van), és mindezt ugy, hogy elmultam felidos a masodik gyerkoccel, aki meg a pocakomban van. (jó, 600 dollart keresek havonta, ami nem csucsfizetes, de otthonrol, sajat magamtól, ugy, hogy kozben gyereket nevelek, van idom a hobbimra, meg amire akarok )


es lehet hogy az egyetemen te nem buliztal, rossz neked (erre nem tudok mast mondani, az egyetem igenis erre IS valo a tanulason kivul).

2011. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem buliztam. Miért csinálnék olyat amire nem vágyom? Te csinálsz olyat? Szerintem ne akard megmondani hogy kinek mi a jó. :) Mindenki különbözik.

Ha pedig ilyen jól megy mindened akkor tiszteletem, de akkor tessék elfogadni hogy nem a világ legnehezebb dolga gyereket nevelni és panaszkodni sem kell, hogy nem alszol mert semmit sem kényszerítettek rád. Amúgy pedig neked nem jött be, mert nem céloztam a gyerek neveltetésére. Csakis arra, hogy az anyuka egy mosott sz*r miatta, utána meg veri mellét hogy milyen nehéz, mikor maga döntötte el, hogy így csinálja. Akkor csinálja és hallgasson.

2011. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

azert csinalom (Es mondom, es igen, buszke vagyok ra), mert kihivast talalok benne. Mert nekem igy jo, nem martirkodok, de nem is bagatelizalom el, hogy konnyu.


mindenki mast ert bulizas alatt, nekem buli szuk barati tarsasaggal leulni tarsasozni, mint nagyobb barati tarsasagba elmenni egy szorakozohelyre. es maganvelemeny, de fenntartom, hogy kikapcsolodni, bulizni mindenkinek kell :)


viszont en itt befejezem, mert nagyon elterunt a targytol :)

kellemes napot!


kedves kerdezo, nyugi, beleszoksz!

2011. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én meg a buli alatt a bulit értem és abból sosem kértem. Ha valaki végigbulizza az éjszakát akkor én nem arra gondolok, hogy társasozott. A hobbim meg a szórakozásom nem hívom bulinak és nem gondolom, hogy csak egyetemista évek alatt csinálhatom.

Legyél büszke arra amit csinálsz, miért ne? De nem kell mást lenézni és fölé helyezni ezt mindennek (ahogy a legtöbb anya teszi). Ennyi.

2011. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!