Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kéne fizetni a barátnőmnek a...

Kéne fizetni a barátnőmnek a reszibe kajába? Sokat van nálunk

Figyelt kérdés

Barátnőm péntektől hétfőig(innen megy dolgozni is ha ugy van) nálunk van.plussz hétköznap is 2-3 napot. Azért vagyunk többet nálunk mert nekem van külön szobám,neki meg nincs,meg ők sokkal szegényebbek mintmi. Majdnem az egész fizetését oda adja az anyjának,holott alig van mondjuk otthon,de máshogy nem tudnának megélni.

Tesóm is otthon lakik a barátnőjével,meg a közös gyerekkel és ő szólt be h az én barátnőm mkor akar beszállni a költségekbe. Én nem akarok szólni ez miatt a barátnőmnek,gondoltam majd én kifizetem,de nem tartom igazságosnak. Én egymagamra fizetek 40.000Ft-ot,plussz étkezési utalvány,míg bátyámék 3ad magukra adnak 50.000FT-ot. És ebbe benne van minden,rezsi meg kaja. Anmyám is azz mondja h vmit adhatna a barátnőm,mert sokba kerül ennyi embert elllátni. Azért ott a bátyám,a barátnője,meg a kisgyerek(5 éves,eszik rendesen mindent) alig adnak vmit,Pedig mindketten dolgoznak,én meg oda adok 40.000Ft-ot meg a 10 ezres kajajegyet,és akor még fizetnem kéne mert a barátnőm ha itt van megeszik egy tányér ételt? Nem is eszik sokat. meg mostanában én szoktam kevesebbet enni,3 tányér helyet csak 2őt eszek,és ő jóformán az án részemet eszi meg. Vizet se használ sokat,mert egy vízbe szoktunk fürdeni. a villynat meg ha nem lenne itt akkor is égetném.


2011. nov. 17. 16:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
elég szemét családod van! ugyanannyit fizetsz, mint a bátyád, csak ott még van egy gyerek is. a bátyádnak kéne többet fizetnie a gyerek miatt!
2011. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
50%

Én nem kérnék a szüleid helyében. Egy fillért sem.

Persze, embere válogatja. Ahogy írod, az a támogatás szerintem bőven elég.

2011. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

én is úgy gondolom h nekik kéne többet adnia,hisz ott vannak hárman. Ráadásul mindketten dolgoznak is! De anyám szeriont ők spórolnak a saját lakásra azért nem adnak többet. Hogy én ezt megértethetném. Semmit nem tesznek félre pedig. Látom mire költik a pénzt,de most mit szóljak én bele?

nem lenne pofám mondani a barátnőmnek h légyszí adj bele vmit a rezsibe,én fizetném ki helyette,de nem érzem igazságosnak.

2011. nov. 17. 16:36
 4/34 anonim ***** válasza:
72%
Szerencsém, hogy az Én családom nem ilyen. Egyébként jó sokat tejeltek, ha már ennyit adsz haza mi a fenének nem mész el egy albérletbe? Szép egy családod van, és még a tesód szól be? Majd ha dob hozzá még egy 20ast akkor járhat a szája! De ha ez ekkora gond lakjatok a barátnődnél és add oda a pénzt hátha jobban tudják kezelni...
2011. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is sokat van a párom, de eszünkbe nem jutna pénzt kérni tőle ezért...sőt, volt egy időzak, hogy nőlunk lakott, de mivel még suliba járt, nem volt munkahelye...és a szüleim neki is megadták ugyanazt, amit nekünk! Mióta dolgozik, van, hogy elmegyünk, és megvesszük a vacsorának valót, ilyenkor ő fizeti ki, vagy ha a mi autónkkal mentünk valahova, tankolt bele. De a szüleim sosem várták el, hogy pénzt adjon azért, mert nálunk van. Sőt, el se fogadnák. Tőlem se fogadják el, pedig nem állunk túl jól anyagilag, de nekik az is nagy segítség, hogy nem kell pénzt adniuk.

nem értem miért baj az, hogy a barátnőd segít a szüleinek...azt írtad, hogy eléggé rászorulnak, ti viszont nem. Tesódék miért nem költöznek el?minden egyszerűbb lenne

2011. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Egyedül albérletbe nem tudnék megélni. Igaz spórolgatok,de még elég kevés pénzem van összegyűjtve. A barátnőmék elég szegények,nincs is külön szobája-meg pici a lakásuk. Az apja annak idején elég rendesen kicseszett az anyjával,hitelt vett fel a közös házra,és miután megszülettek a barátnőm testvérei(ikrek lettek-nem tudták kettő baba van) pár év múlva lelépett egy másik nővel. Barátnőm meséli h azóta sincs bejelentett munkahelye h a hitelt felét fizesse,szegény anyukájának kell fizetni az egészet. Pedig a bírósági ítélet kötelezte rá h a hitel felét fizesse,meg a gyerektartást,de nem fizet semmit. Már többször fel volt jelentve. Barátnőm sokat segít anyagilag h meg tudjanak élni ők.
2011. nov. 17. 16:43
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
óó, hát kedves a családod. Ha oda cuccolna akkor fizessen csak a barátnőd. Egyébként anyukád ilyen hozzáállással magára fog maradni. Ha tudtok menjetek a barátnőddel albérletbe. (és szerintem is a tesódnak kéne többet fizetnie! te is ötvenezret fizetsz meg ők is! és még a barátnődet is le akarják húzni...szép.) NAGYON GYORSAN MOND MEG NEKIK, HOGY TE KETTŐTÖKRE FIZETSZ 40+10 EZRET, és, hogy 20 akárhányezerrel toldják meg a bátyjádék a pénzt.
2011. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd rossz helyzetben van! Gondolom tudják a családtagjaid, erre még pénzt akarnak tőle... tényleg igaz, hogy a szegény embert még az ág is húzza...
2011. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
mondtam anyámnak hakkor vegye úgy h kettőnkre adom le a pénzt... de a nyomorék tesóm mindig beleugat h amig nem volt csajom akkor is ennyit adtam... meg ő is itt eszik. Pedig nem is eszik sokat,meg mondhatjuk ugy is h az én részemet eszi meg. Mert én akkor kevesebbet eszek(nem 2-3tányérral,hanem csak egy vagy kettő)
2011. nov. 17. 16:50
 10/34 A kérdező kommentje:
barátnőm már nem is szívesen van nálunk,mert érzi h nem szívesen látják. azt mondja.
2011. nov. 17. 16:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!