Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kéne fizetni a barátnőmnek a...

Kéne fizetni a barátnőmnek a reszibe kajába? Sokat van nálunk

Figyelt kérdés

Barátnőm péntektől hétfőig(innen megy dolgozni is ha ugy van) nálunk van.plussz hétköznap is 2-3 napot. Azért vagyunk többet nálunk mert nekem van külön szobám,neki meg nincs,meg ők sokkal szegényebbek mintmi. Majdnem az egész fizetését oda adja az anyjának,holott alig van mondjuk otthon,de máshogy nem tudnának megélni.

Tesóm is otthon lakik a barátnőjével,meg a közös gyerekkel és ő szólt be h az én barátnőm mkor akar beszállni a költségekbe. Én nem akarok szólni ez miatt a barátnőmnek,gondoltam majd én kifizetem,de nem tartom igazságosnak. Én egymagamra fizetek 40.000Ft-ot,plussz étkezési utalvány,míg bátyámék 3ad magukra adnak 50.000FT-ot. És ebbe benne van minden,rezsi meg kaja. Anmyám is azz mondja h vmit adhatna a barátnőm,mert sokba kerül ennyi embert elllátni. Azért ott a bátyám,a barátnője,meg a kisgyerek(5 éves,eszik rendesen mindent) alig adnak vmit,Pedig mindketten dolgoznak,én meg oda adok 40.000Ft-ot meg a 10 ezres kajajegyet,és akor még fizetnem kéne mert a barátnőm ha itt van megeszik egy tányér ételt? Nem is eszik sokat. meg mostanában én szoktam kevesebbet enni,3 tányér helyet csak 2őt eszek,és ő jóformán az án részemet eszi meg. Vizet se használ sokat,mert egy vízbe szoktunk fürdeni. a villynat meg ha nem lenne itt akkor is égetném.


2011. nov. 17. 16:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Arwennel szó szerint egyetértek. Tedd azt, amit az első bekezdésben írt!
2011. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Egyetértek én is az előttem szólókkal.


Azért, mert bátyádnak már van gyereke, attól még Neked is tervezned kell a jövődet, gondolom Te is szeretnél majd gyereket és házat, ergo Neked is kell gyűjteni, tehát egy pillanatig nem jogos ez a felállás - függetlenül a barátnődtől sem.


Határozottnak kell lenned, és el kell nekik mondani, hogy ez így baromira nem igazságos és normális felállás. Vagy fizessetek mindannyian egyenlő arányban, vagy fogadják el, hogy ennyit adsz kettőtök nevében.

2011. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
De sajnálom szegény barátnődet meg téged is.Átérzem mert a páromnál is ez van.Dolgozik keres havi 200 ezer kb és az anyja elvárja hogy havi 80 ezreket adjon úgy hogy egyedül él ott és galérián van.De ott az élettársa egy fillért sem ad soha,és a párom tartsa el,de anyuka még mindig elvárja hogy adjon,.Ebben a hónapban is kevés volt neki 60 ezer forint,teljesen ki vagyunk már.
2011. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
9:08 ..no a Ti esetetekben pláne nem értem, hogy miért nem költözik külön a párod, ha keres 200-at???
2011. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Havi 100-110 lenne az albi télen,és még nem evett ivott stb....ez túl sok lenne....majd idővel együtt,de előbb el szeretnék állni dolgozni,így könnyebb lesz főleg mert terveim vannak vállalkozást szeretnék.
2011. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
na? lett valami változás? valami új fejlemény?
2011. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
nem adok több pénzt... a bátyám meg pofákat vág rá.
2011. nov. 20. 16:28
 28/34 anonim ***** válasza:
Mennyit adtál? Mit mondott?
2011. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

hát adok amennyit szoktam 40.ezret meg a kaja jegyet. Meg anynit teszek ha a barátnőm is ott van kevesebbet eszek,h az én részemet egye meg ő. Ne legyen az h ő mennyit eszik-bár egyáltalán nem eszik sokat-,stb..

Anyám is kezd célozgatni rá h ennyi főre nehéz állni a kaját meg minden.

Most ott tartunk h összeszedem a számlákat meg minden és kiszámolom h ténylegesen mennyi az egy főre jutó rezsi amit fizetni kéne. Aztán az orruk alá dugom

2011. nov. 20. 19:11
 30/34 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, ez nagyon jó ötlet! Akkor már tényleg nincs mire húzogatni a szájukat, mert tényeket közölsz velük. Ennyi a rezsi, elosztva (bátyád, élettársa, Édesanyád, számoljuk ide barátnődet is = 4; cagy a babát is = 5) 5-tel, bőven ki kell, hogy fussa kettőtök költségeit az 50 000 Ft. Majd írd már le légyszi, hogy mennyi jött ki, és mit szóltak hozzá a többiek, amikor a számításokat az orruk alá dugtad:)
2011. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!