Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kéne fizetni a barátnőmnek a...

Kéne fizetni a barátnőmnek a reszibe kajába? Sokat van nálunk

Figyelt kérdés

Barátnőm péntektől hétfőig(innen megy dolgozni is ha ugy van) nálunk van.plussz hétköznap is 2-3 napot. Azért vagyunk többet nálunk mert nekem van külön szobám,neki meg nincs,meg ők sokkal szegényebbek mintmi. Majdnem az egész fizetését oda adja az anyjának,holott alig van mondjuk otthon,de máshogy nem tudnának megélni.

Tesóm is otthon lakik a barátnőjével,meg a közös gyerekkel és ő szólt be h az én barátnőm mkor akar beszállni a költségekbe. Én nem akarok szólni ez miatt a barátnőmnek,gondoltam majd én kifizetem,de nem tartom igazságosnak. Én egymagamra fizetek 40.000Ft-ot,plussz étkezési utalvány,míg bátyámék 3ad magukra adnak 50.000FT-ot. És ebbe benne van minden,rezsi meg kaja. Anmyám is azz mondja h vmit adhatna a barátnőm,mert sokba kerül ennyi embert elllátni. Azért ott a bátyám,a barátnője,meg a kisgyerek(5 éves,eszik rendesen mindent) alig adnak vmit,Pedig mindketten dolgoznak,én meg oda adok 40.000Ft-ot meg a 10 ezres kajajegyet,és akor még fizetnem kéne mert a barátnőm ha itt van megeszik egy tányér ételt? Nem is eszik sokat. meg mostanában én szoktam kevesebbet enni,3 tányér helyet csak 2őt eszek,és ő jóformán az án részemet eszi meg. Vizet se használ sokat,mert egy vízbe szoktunk fürdeni. a villynat meg ha nem lenne itt akkor is égetném.


2011. nov. 17. 16:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem írókkal. Én a helyedben még ironikusan megjegyezném az otthoniaknak, hogy mivel lényegében ugyanannyit fizetsz egy (két) emberre mint a tesódék, a barátnőd hozzád költözik és egyik testvérét még magatokhoz veszitek. Elvégre ugyanannyi pénzért, ugyanannyi szolgáltatás jár. Három fiam és egy lányom van. Nyáron jönnek a haverok csőstől, van aki nyáron szinte minden nap itt evett, de bizony nem hívtam föl az anyját, hogy ugyan már, légyszi fizesd már ki a gyereked kosztját...Egy tányér kaja, nálunk mindig jut.
2011. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%
"meg ők sokkal szegényebbek mintmi" nem kellene fizetnie...
2011. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
a bátyjád egy hülye.. tudom hogy nehéz, de próbáld meg figyelmen kívül hagyni amit magyaráz a háttérben. Egyébként elég szürreális, hogy akkor a bnődtől is elvárnak még 50ezret (vagy akármennyit) az ugye kettőtökre leszámolva 100 ezer, míg ők vannak 3an nekik 50ezer. Mond meg nekik, hogy akkor fizessenek ők is többet (hogy reálisan ugyanannyi jöjjön ki minden főre) hidd el máris nem lesz akkora a szája...
2011. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nem kéne fizetni a barátnődnek, de mondjuk havonta vehetne vmi kisebb ajándékot az anyukádnak amiért ilyen sokat nálatok van pl testápoló bonbon tusfürdő stb....
2011. nov. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, melyik városban laksz, de már Pesten is lehet találni olyan albérletet, ami 20000 Ft+ rezsi. Nekem és a baráti körömből jó pár embernek ment. Én a helyedben elköltöznék. 35000 Ft-ból ki tudnál jönni, maradna még 15 ahhoz képest, amit most fizetsz. Amit még pluszban elvárnának a barátnőd miatt, elég lenne ahhoz, hogy meg tudj élni + nyugtod lenne neked is, a barátnődnek is.

(Ha vidéki vagy, akkor meg még ettől is olcsóbban tudsz garzont bérleni. Nem könnyű találni, de nem lehetetlen. Még mielőtt valaki beszólna, hogy ennyiért nem lehet albérletet találni mostanában: saját tapasztalat. )


Ha az elköltözést mégsem tudod megoldani, akkor meg tarts ki a véleményed mellett, ne adj több pénzt.

2011. nov. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a reszi?
2011. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
rezsi
2011. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%

Ülj le beszélni a bátyáddal és anyukáddal! Légy határozott!

Vázold fel nekik, hogy mi a helyzet! Nem igaz, hogy ennyire hülyék, hogy nem látják.

Meg kell nekik mondani kerek-perec: Drága bátyám, ha te hármótokra fizetsz ötvenezret, akkor nekem 2 emberre miért kellene többet? Sőt, miért is kellett eddig is ennyit fizetnem amíg egyedül voltam? Én annyit fizettem egyedül, mint ti 3 főre. Szerintetek én nem akarok gyűjteni és spórolni?Én nem akarok félretenni, s megalapozni a jövőmet?


Egyébként anyukádék a bátyádat jobban szeretik, mint téged? Nekem ez jön le, ha annyira védi őket, hogy nekik elég annyit fizetni. Rólad meg a bőrt is lenyúzná.

Nem is egészséges ennyi embernek együtt lakni, mert látod, hogy csak veszekedést és összezörrenést szül, hogy ennyi embernek kell alkalmazkodni egymáshoz.

2011. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Anyukád azért magába nézhetne egy kicsit. Nekem elváltak a szüleim 18 éves koromban. Anyu költözött el a közös házból, ennek a feléből plusz hitelből vett egy másik lakást. Direkt 1+2fél szobásat vett, hogy "itt mindig legyen helyetek, mert a gyermekeim vagytok" (van egy húgom is) Persze nem lakunk ott, elindultunk a saját kis életünkbe. De hihetetlen, hogy még ilyenkor is ránk gondolt. Pedig vehetett volna kisebb lakást, és akkor nincs szükség hitelre. Én is ilyen szülő akarok lenni. Egyáltalán hogy jut eszébe pénzt kérni ottlakásért? Ha normálisan nevelt fel, akkor magadtól adsz úgyis pénzt...amit gondolom meg is tennél. Na mindegy. Szégyellje magát, ez a véleményem.
2011. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Én a barátnőd helyében a lábam nem tenném be többet hozzátok. Vegyetek ki együtt ketten egy kis garzont. Egyébként nagyon szerethet a barátnőd, ha elviseli azt a diliházat, ami nálatok lehet...
2011. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!