Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is gondolkodik hasonlóan,...

Más is gondolkodik hasonlóan, mint én?

Figyelt kérdés

A mai helyzetet látván - huszonéves korban váló párok, már-már általános pénztelenség, és kilátástalanság - az a véleményem, hogy nem szeretnék házasodni, sem pedig gyermeket vállalni. A házasságok nagy része megromlik, maga az esküvő is pénzkidobás, a válás pedig még inkább. Arról nem beszélve, hogy lelkileg is tönkremegy az ember, főleg, ha gyermeke is van.

Gyermeket azért nem szeretnék vállalni, mert jelenleg a 4 hónapos kutyámat nem vagyok képes megnevelni, nemhogy egy hús-vér gyermeket... :( Ez a türelmetlenségemből és a hirtelenségemből fakad sajnos. Meg persze az is egy szempont, hogy a terhesség alatt teljesen megváltoznék, érzékenyebb lennék szagokra/ízekre, fájdalmak és rosszullétek öveznék a napjaimat (ezt laikusként írom). Maga a szülés is fájdalmas császármetszéssel, természetes szüléssel egyaránt.


Más is van így ezekkel a dolgokkal? Néha úgy érzem, hogy emiatt rosszabb ember vagyok, mint a többiek, de egyszerűen ez a véleményem, így látom helyesnek, változtatni nem igen tudok rajta, még ellenpélda felhozásakor sem... (igen, makacs is vagyok...) :((


2011. nov. 27. 13:42
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
39%

De akkor ne is járj senkivel, mert a párkapcsolatok nagy 90%-a vagy házasságba torkollik, vagy tönkremegy. Márpedig házasságot nem akarsz, mert tönkremegy, és hát a párkapcsolat is.


Javaslom vonulj zárdába.


Ezeknek a kérdéseknek csak annyi értelme van, hogy a kérdező azt várja veregessük vállon, hogy micsoda felelősség teljes lány, micsoda előrelátás, mennyire igaza van.


Közben meg egy tinédzser és fogalma sincs még az életről, gyerekvállalásról, házasságról, csak szeret nyilatkozni róla, mert az milyen komolynak tűnik.


Inkább tanulgassál, meg shoppingoljál a barátnőiddel meg foglald el magad azzal, hogy milyenre fested a lábkörmeidet, aztán majd, ha felnősz, akkor gondolkodj újra.

2012. febr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
nem kell mindenkinek család vagy házasság. német területeken dolgozok és ott régóta tapasztalom ezt a hozzáállást és ez is ugyanúgy tud működni. az a fontos, hogy te azt érzed beteljesedsz, ha ez karrierrel vagy egzisztencia megteremtéssel történik, akkor azzal. nem kell mindnyájunknak ugyanolyan célok és nem minden élet célja a családalapítás, ahogyan a karrierépítés sem. én mindig tudtam gyerekkorom óta, hogy családot szeretnék, de azt is tudtam, hogy 30 évesen fogok belevágni. és lám: ősszel 30 leszek és pont szülinapom környékére vagyok kiírva:) ezelőtt csak utazni akartam, nyelvet tanulni, külföldön karriert építeni. Szóval, ha te abban érzed jól magad, amit teszel/tervezel akkor az a helyes és az úgy van jól. aki szeret, az ezzel együtt fog szeretni és elfogadni. sztem egyre több ember így van ezzel-ami valóban sok esetben elég megalapozott-szval egyre elfogadottabbá is válik. nagyon sok sikert és boldogságot neked az életben!:)
2012. febr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Kedves #41-es hozzászóló!


Köszi, hogy csitrinek nézel, igazán jól esett ^^ -.-"""


Igen, elismerem, hogy még nem nőttem fel teljesen, de már azért bőven kezdem felfogni a körülöttem lévő történéseket, és igenis kezd kialakulni bennem egy egyéniség. Nem állítom, hogy ez nem fog változni, lehet, hogy fog, egyelőre ez van, ez a véleményem, fogadd el.

2012. febr. 26. 10:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!