Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is gondolkodik hasonlóan,...

Más is gondolkodik hasonlóan, mint én?

Figyelt kérdés

A mai helyzetet látván - huszonéves korban váló párok, már-már általános pénztelenség, és kilátástalanság - az a véleményem, hogy nem szeretnék házasodni, sem pedig gyermeket vállalni. A házasságok nagy része megromlik, maga az esküvő is pénzkidobás, a válás pedig még inkább. Arról nem beszélve, hogy lelkileg is tönkremegy az ember, főleg, ha gyermeke is van.

Gyermeket azért nem szeretnék vállalni, mert jelenleg a 4 hónapos kutyámat nem vagyok képes megnevelni, nemhogy egy hús-vér gyermeket... :( Ez a türelmetlenségemből és a hirtelenségemből fakad sajnos. Meg persze az is egy szempont, hogy a terhesség alatt teljesen megváltoznék, érzékenyebb lennék szagokra/ízekre, fájdalmak és rosszullétek öveznék a napjaimat (ezt laikusként írom). Maga a szülés is fájdalmas császármetszéssel, természetes szüléssel egyaránt.


Más is van így ezekkel a dolgokkal? Néha úgy érzem, hogy emiatt rosszabb ember vagyok, mint a többiek, de egyszerűen ez a véleményem, így látom helyesnek, változtatni nem igen tudok rajta, még ellenpélda felhozásakor sem... (igen, makacs is vagyok...) :((


2011. nov. 27. 13:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Köszönjük Kérdező! Már így is nagy mák, hogy egymásra találtunk. :) Kívánok minden jót!

#19-23N

2011. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rosszabb, csak más, mint az átlag. Fogadd el magad ilyennek. Nem kell folyton védekezni, sem pedig magyarázkodni másoknak. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy akarsz-e gyereket vagy sem, és ha nem, miért nem. A te dolgod.


Csak hogy tudd: nem csak anyatípusok léteznek a nők közül - csak egy katolikus országban, amely Mária Országának hívja magát, jópár évtized óta nem engedélyezett a többi nőtípus. Még az Apáca sem, ami pedig klasszikus nem-anya típus, és még a legbigottabb középkorban is megtűrték.


Nem beszélve a többiről.


Ez csak akkor baj, amiről írsz, ha nagyon is anya-típus vagy, csak ilyen-olyan ürüggyel nem mered magad vállani.

Egyébként 19 évesen szülni a mai világban szerintem butaság. Éld ki magad, és HA valamikor szülni akarsz - amivel még 10 év múlva is ráérsz -, akkor tedd. 10 év alatt rengeteget változhat a Világ. Még a magyar viszonyok is.

2011. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
98%

én sem akarok gyereket vállalni, szinte minden aggaszt, ami a kérdésben szerepel velejáró tényezőként.

plusz a ráadás, hogy kiszolgáltatott leszek a páromnak. nálam ez legnyomósabb indok. mert akármilyen angyal valaki, simán leléphet, akár gyerek mellett, vagy anélkül.


nos amiért mégis gyereket fogok vállalni:

30 felett vagyok - kinéznek a társadalomból a családom, a párom családja, a gyerekkori ismerősök, a munkahelyi kollektíva és a saját párom is, ha nem szülök.

2011. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

nem kell mindenkinek gyerek. a bolygó kb vagy 5Xösen túlnépesedett, szóval talán még azt is megkockáztatnám h a temészet akarja h ne legyen annyi gyerek, és azért vagyunk ilyenek.


amúgy nekem se kell gyerek, és nem érzem magam rosz embernek ettől.

2011. dec. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, kíváncsi lennék még többek véleményére is.


#23

Csak a családi/párkapcsolati nyomás miatt vállalsz gyermeket? Mert ha igen, akkor ezért nem éri meg. De ez csak egyéni vélemény. Én olyan vagyok, hogy senki és semmi kedvéért nem fogok megváltozni, mert akkor az már nem én lennék. Ha majd én úgy döntök, hogy igen, mégiscsak megindult bennem az anyai ösztön, akkor lesz gyerekem, és nem fog érdekelni, hogy a családom lenéz emiatt.

Félre ne értsd, nem bántani akarlak ezzel. De szerintem gondold át, hogy mi lenne jó neked, vagy hogy érdemes-e a többiek nyomására megtenned ezt.

2011. dec. 1. 10:05
 26/43 anonim ***** válasza:

én vagy #23


a nyomás miatt azért szülök gyereket, mert úgy érzem nekem nagy ő már nem lesz.

tehát soha nem fogom szívből akarni.

2011. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem csak rossz a hangulatod. Én például alig várom, hogy megszülessen a kislányom :) És természetes, fájdalomcsillapítás nélküli szülést szeretnék.


De elmondom, hogy négy évvel ezelőtt én is azt mondtam, hogy nem akarok gyereket, de azóta előjött belőlem az anyaságra vágy.


Egyébként ha az emberek arra várnának, hogy legyen elég pénzük a gyereknevelésre, kihalt volna az emberiség :P


Az, hogy a házasságok nagy része megromlik, arról nem a házasság tehet, hanem két önző, kompromisszumképtelen és kommunikációs defektes ember. Esküvőre pedig nem muszáj költeni, két tanú, szülők és testvérek, meg egy anyakönyvvezető. :)


Szóval fel a fejjel, nemsokára te is másként látod majd ;)

Főleg akkor, ha találkozol valakivel, akinek alig várod, hogy közös gyermeketek legyen ;)

2011. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

10-14 évesen úgy gondoltam, hogy 23 éves koromra lesz már férjem és egy babám, mert anyukámnak így alakult.

14-16 évesen azt hittem, hogy az akkori barátom lesz életem párja.

16-20 évesen úgy gondoltam, hogy egy ilyen szemét világba önzőség gyereket szülni.

20-23 éves koromig azt hittem, hogy soha senki se fog szeretni és öreg koromra csak egy kutyám lesz.

23 évesen megismertem a mostani páromat.

Most 25 vagyok, nem vagyok eljegyezve, gyerekünk sincs. Abban bízom, hogy 2-3 év múlva tudunk babát vállalni, és titkon arról álmodok, hogy a párom egyszer elvesz feleségül. Mert vele szeretném leélni az életem. Legalábbis most így gondolom és azt hiszem, ez sose fog megváltozni. De lehet, hogy tévedek.

2011. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,de most jót mosolyogtam!

"Én olyan vagyok, hogy senki és semmi kedvéért nem fogok megváltozni, mert akkor az már nem én lennék. Ha majd én úgy döntök, hogy igen, mégiscsak megindult bennem az anyai ösztön, akkor lesz gyerekem, és nem fog érdekelni, hogy a családom lenéz emiatt.

"

Ebből kiemelném a "nem fogok megváltozni" és a "ha majd én úgy döntök" részt, ami nem csekély ellentmondást takar.

Hogy lásd a jó oldalát is ennek:

Ha nekem valaki 2 éve azt mondja, hogy férjhez megyek kiröhögöm. Ha egy éve azt mondják, hogy gyereket fogok szülni szintén kiröhögtem volna...

És most itt vagyok a 2hónapos fiammal! :)

Tudod engem is elriasztott a sok idióta nőszemély...én elhatároztam, hogy márpedig nem fogom ilyen borúsan látni ezt. Én világ életemben sportoltam! Hát mondanom sem kell,hányam néztek hülyének mikor 30 hetesen futni láttak! :) Érdekelt mit mond más? NEM!

Én így akartam végigcsinálni! Nem panaszkodni! Csodálatos terhességem volt, kiegyensúlyozott voltam soha életemben nem éreztem magam olyan jól. Egy deka nem jött fel! Csak a gyerek.

És a csúcs! A szülés! Bizton állíthatom életem legnagyszerűbb élménye volt! És nem akartam meghalni közben, mint ahogy sokan mondják...:)

Voltak kétségeim, hogy helytállok-e...aztán rájöttem, hogy csak az a fontos amit én és a párom akarunk, és mindenki más le van sz.rva.

Tedd te is ezt! Ne keress másnak indokokat, hogy miért nem...

Nem kell indok! Ha nem akarsz, hát nem akarsz! De a dolgok változnak! ezt azért tartsd szem előtt!

2011. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy mindenki ilyen pozitív, mindenkit fel is pontozok szorgalmasan :)

Szeretnék én is így gondolkodni, de most egy elég mély hullámvölgyben vagyok, mindent rossznak látok, és részben ezért is gondolom úgy, hogy nem kell se gyerek, se férj.

Aztán ki tudja, holnap már éppen hullámhegyen leszek :D

Köszönöm a sok biztatást, és a sok pozitív gondolatot. Én pedig próbálok türelmesebb lenni az élethez, és hinni abban, hogy ez nem lesz mindig így.. Habár ez nem könnyű :') Főleg, ahogy mostanság látom a dolgokat..

2011. dec. 7. 20:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!