Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szex körül forog a világ?...

A szex körül forog a világ? Házastársi kötelesség?

Figyelt kérdés
Sosem értettem az olyan kapcsolatokat, ahol egy idő után már nem vágyból és szenvedélyből szexelnek, hanem azért mert már x ideje nem voltunk együtt, és ez házastársi kötelesség. Nem tudom hogy mennyire élvezik az ilyen együttléteket a nők. Lefekszenek a társukkal, holott nincs kedvük hozzá. Vannak esetek, élethelyzetek, amikor igenis egyáltalán nem az a legfontosabb hogy szex legyen, mert az ember képtelen rá. Aztán a párja mufurc lesz hogy mennyi ideje nem volt együttlét, és a nő nem a vágytól, hanem a félelemtől vezérelve belemegy a dologba. (bután azt gondolva, ha van rendszeresen szex, akkor nem hagyja el a férfi, holott ez egy hatalmas tévhit) Aztán megjátsza hogy milyen jó is volt, holott rosszabbul érzi magát mint szex előtt. Szerintetek?

2011. dec. 11. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
78%
Ha egyikük se igényli a szexet, de egyébként jól kijönnek egymással, akkor valóban senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen gyakran szexelnek. Ha viszont csak az egyik fél ilyen, hogy nem szívesen szeretkezik, a másik pedig kívánná, akkor ebből lehetnek problémák. És általában ez a második példa gyakoribb a kapcsolatokban.
2011. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
88%

A hàzassàg célja, hogy szeretetben neveljük fel a gyermekeinket és megértés, együttérzés stb. legyen közöttünk. Igenis a sex is hozzàtartozik, hiszen nagyon fontos az emberek lelki nyugalmàhoz.

Azt nem jelenti, hogy mindennap érzelmek nélkül sexeljünk, de a vàgyakat hosszabb kapcsolatban is fel kell ébreszteni. Hiszen nagyon fontos ebben a stresszes életben!

2011. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként a kis tiniknél is kb. ugyanez a helyzet, ők se élvezetből szexelnek. A többségük halálosan retteg a szextől, teherbe eséstől (igaz, attól inkább csak utólag), csak azért szexelnek, mert ez már afféle versennyé vált a fiataloknál, az a menő, aki már szexelt, aki meg nem, azt kirekesztik. A házastársak is sokszor attól félnek, hogy mások megszólják őket a szexuáliséletük miatt. Pedig ehhez senkinek semmi köze, ezt kéne felfognia minden embernek.
2011. dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos,ma sokan vallják,hogy a házasságban a legfontosabb a szex. Ha valami probléma van,valamelyik beteg,stresszes,stb,akkor borul a házasság.

Jó pár éve hallgattam egy idős,nagy nevű szexológus véleményé a női frigiditásról.

Azt mondta,hogy nagyon kevés az a nő,aki valóban frigid. A legtöbb nő csak azért nem élvezi a szexet,mert a férje önző,csak magával törődik. Egy igényes férfi odafigyel a párjára,és eléri,hogy ő is élvezze az együttlétet

. Ezt nevezik szexuális kultúrának.

2011. dec. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:
Viszont ha az egyik fél nyaggatja a másikat hogy legyen szex, (ráadásul nem azért hogy a másiknak örömet okozzon, ugyanis ha valaki nem kívánja akkor egyértelmű hogy nem vágyik ilyen örömökre, tehát a saját önnön kielégülése érdekében akarja. Egy igazi nő megérzi ezt és soha többet nem fogja kívánni az ilyen férfit.) akkor mégjobban eltolja magától a másikat. Személy szerint én nem tudnék lefeküdni a társammal ha ő úgy viselkedne velem mint egy kutyával sem, csak azért hogy a kapcsolatunkban legyen öröm. Ha lelkileg nem "elégítenek" ki, akkor testileg pláne nem.
2011. dec. 11. 18:31
 16/62 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező már két választ írtam ide, de 100%-ban igazad van, és én is így gondolom.

Ezt a kérdést már én is felszerettem volna tenni.

Gondolj bele, ha mondjuk jópár éves kapcsolat van akkor azért nem olyan könnyű már hangulatba jönni, főleg ha stressz, gyerekek munka van...arról nem is beszélve ha a férj agresszív vagy sokszor kiábrándítóan viselkedik...szerintem ez gy nőnek nullára viszi a libidóját. Arról nem is beszélve, ha a pasi önző. Abból már kiszállnék 1-2 hónap után is.

2011. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
Egyébként azokat a nőket nem sajnálom akik ilyen módon megalázzák magukat testileg és lelkileg is.
2011. dec. 11. 18:44
 18/62 anonim ***** válasza:
ma 18:26 nagyon jól leírta!röviden és tömören benne volt a lényeg..én is így gondolom.
2011. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
29%

ma 18:44


tudod kérdező ha te egyfolytában a gondokkal és a problémákkal vagy elfoglalva akkor soha nem lesz már szex az életedben,mert gondok mindig lesznek az emberek életében és a hálószobától jobb különválasztani az élet bármely területét mert legalább ott legyen béke ahol az ember igazán kitudja fejezni a másik irányában a szeretetét...ennyi erővel soha ne szexeljél már mert mindig a fránya csekkek fognak a fejedben járni..meg a gondok problémák...szerintem aki így gondolkodik mint te az nagyon rosszul teszi és itt nem azt mondom hogy a szex az első de az is a kiegyensúlyozott egézséges kapcsolat része ahol ennek nem szabadna gondnak lennie még akkor sem ha az élet bármely területén gondod van..

2011. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
Bírom hogy csekkel jössz, ez is azt bizonyítja hogy nem érted a lényeget. Nem fogom újra elmondani, már egyszer leírtam.
2011. dec. 11. 18:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!