Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy a feleségem...

Úgy érzem, hogy a feleségem és a fiam között van valami, elkezdtem furcsa dolgokat észrevenni, csak beképzelem? Nyugtassanak meg

Figyelt kérdés

44 éves férfi vagyok, van egy 20 éves fiam és egy 28 éves feleségem.

2 éve vagyunk házasok, 3 éve vagyunk együtt. Én fiatalosnak tartom magamat, ezért nem volt probléma a korkülönbség, nagyon jól megértettük egymást mindig. A fiam már nem volt kicsi, mikor megismerte, gyakran beszólt neki, eleinte nem kedvelte,de aztán a fiam időközben hozzám költözött az egyetem közelsége miatt, elférünk mindhárman bőven és könnyen ment nekik az együttélés, elkezdtek jóban lenni. Sokat dolgozom, van, hogy el kell utaznom a hétvégére. A fiam érdeklődéssel figyeli a feleségemet, feltűnt az utóbbi néhány hónapban, hogy túlságosan ragaszkodik hozzá, őt hívja el helyettem rendezvényekre, vele beszél meg mindent. Én alig tudok valamit az életéről, mindig is olyan művészlélek típus volt, festőnek készül, elég kemény kritikája van a világról, de egyébként nem szokott minden gondolatáról beszámolni. Tett egy olyan kijelentést körülbelül 2 hónapja, mikor el kellett utaznom egy hétre, hogy nem érti, miért hagyom magára a gyönyörű feleségemet, nála jobbat nem találhatnék és hogy ő a helyemben megbecsülné. Ekkor lepett meg először ez a dolog, mert sosem érdekelte a magánéletem, vagy úgy egyáltalán, hogy mit csinálok. Elkezdtem nyitott szemmel járni, és felfigyeltem apróbb jelekre, például, ahogy néz a feleségemre, ha kisebb veszekedésnek a fültanúja, akkor is neki ad igazat, engem szid és le is festette őt az egyik hétvégén, mikor nem voltam itthon, ez csak később derült ki, mert érdekes módon mindketten elhallgatták. A feleségem megsimítja az arcát, puszit ad neki, pedig már nem kisfiú.

Erről nem beszéltem még egyikükkel sem, azért fordulok ehhez az oldalhoz, hogy véleményeket kérjek kívülállóktól. Álmomban sem mernék ilyenre gondolni, de valami érzés ott legbelül elkezdett mocorogni és akaratlanul is a legrosszabbra gondolok. Remélem, hogy semmi nincs és csak képzelődöm, kérem segítsenek.


2011. dec. 14. 15:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a feleségednek csak barmira imponál, hogy tetszik a fiadnak, és ezért egy picit teszi-veszi magát.
2011. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Semmiképp se kérdezz rá! Menj haza váratlanul, mikor tudod, hogy mindketten otthon vannak! Csak ezt tudod tenni.
2011. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%
Az egyértelmű, hogy a fiad beleszeretett a feleségedbe, de emiatt ne haragudj rá, az érzelmek nem parancsszóra működnek. Arról viszont tudsz tenni, hogy ez csak plátói vonzalom maradjon. A helyedben a feleségeddel beszélgetnék, elmondanám neki, hogy milyen érzelmeket látok a gyereknél, és megkérdezném, hogy szerinte mit lehetne tenni, hogy ne szenvedjen a kölyök. Ezzel eleve helyretennéd a családon belüli viszonyokat is, mármint hogy ti vagytok a párban élő két felnőtt, az aggódó szülők, ő meg a fiatok, és nem két felnőtt férfi rivalizál egy nő kegyeiért.
2011. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 zokniszörny ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont, ez a legjobb ötlet. Megbeszélni a nejeddel a szitut. A hirtelen hazajöveteleket nevetségesnek tartom, mert ha rajtakapod őket, akkor azzal tönkreteszed mindkettejükkel a kapcsolatodat. Viszont ha a nejed szeret, és van egy kis esze, akkor a beszélgetés hatására (ha volt is köztük valami) talán rövidre zárja a viszonyt a fiaddal.
2011. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
50%

szerintem e gyerek lehet plátóian szerelmes belé, de sokakkal megesik, hogy a fiúk az anyjukat tartják minden nők legjobbjának, a lányok meg az apjukat


ami tuti megnyugtató lesz:

ha lenne köztük valami, a feleséged nem simogatná az arcát és adna neki nyíltan puszit

2011. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Hangra kapcsoló diktafon.Jól elrejtve valahol,több alkalommal, több helyen.
2011. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Én ettől azért félek, mert ha a fiam ezt megtudja, akkor megutál egy életre. Én férfiként nem vagyok olyan jó megfigyelő, mint a nők, de ahogy a fiam néz a feleségemre, elgondolkodtató. Azt látom a szemében, mint amikor valami festészethez kapcsolódó dologról beszél szenvedéllyel. Egyik reggel reggeliztünk az ebédlőben, én fáradt voltam, nem volt kedvem beszélgetni, a feleségem éppen készítette a kávét, a fiam pedig végig őt nézte, minden egyes mozdulatát, mire a feleségem rámosolygott. Az egész helyzet olyan volt, mintha én lennék a kívülálló a családban. Nem lepne meg, ha tetszene neki, nagyon szép nő és sokaknak szemet szúr, de erről jobb lenne nem tudni, mert nem tudom, hogy kezelhetném a 20 éves fiam vágyait úgy, hogy senki se sérüljön.
2011. dec. 14. 16:43
 18/33 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem normális, hogy a feleséged simogatja, meg puszit ad neki. Egy felnőtt férfiról beszélünk, hiába a fiad, már nem kisgyerek, ha egy korban hozzáillő nő hozzáér, akkor nem hiszem, hogy anyjaként tekintene rá, főleg mivel nem is kiskora óta ismeri. Egy kifejlett fiatal, aki jóhogy beindul, ha az alig pár évvel idősebb mostohaanyuci, aki amúgy még jól is néz ki, pátyolgatja. És akkor magasról tesz arra, hogy a papa nője, meg nem szabad, meg tiltott gyümölcs, együtt laknak, mindennap látja, nyilván csak arra tud gondolni, hogy milyen jó lenne, ha nem is a papa ágyában fetrengene a nő.
2011. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
34%

én mint nő, szeretnék annyit hozzáfűzni, ha felém volt érdeklődéssel bárki mint férfi, a párom reakciója az volt, hogy kedves volt, közvetlen volt ahhoz a férfihoz, ami által az a férfi szívesen fogadta barátságát és nicsak én lettem a "kívülálló".


ezzel még csak annyit mondanék, hogy a párom amilyen méltósággal és higgadtan viselkedik, hogy amikor féltékeny nem is látszik, hogy féltékeny, hogy így még jobban bele vagyok esve, mert mintha nem is érdekelné, hogy engem lenyúlnak így a harmadik fél nekem totál nem érdekes.

2011. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne zárjuk ki azt sem, hogy csak barátság van köztük, nem kell mindjárt a filmeken edzett agyunkkal a legrosszabbra gondolni! A fiadnak tetszhet, hogy a feleséged jobban megérti az ő festészeti ambícióit, és a kijelentése, hogy miért hagyod magára, fakadhat sima együttérzésből. (Ezt alátámasztja, hogy egy érzékeny, empatikus lélek lehet.) A feleséged meg egy kedves, mélyérzésű, szeretnivaló fiút lát benne, és megkedvelte. Én is szoktam néha puszit adni a fiú barátaimnak, "olyan édes vagy"-alapon, és ebben nincs szexuális vonzalom. (Van párom.) A saját férjem fiával dugni mindenképp morbid, ahogyan a saját apám feleségét megdugni szintén - ehhez nagyon-nagyon alja erkölcsiségű emberek kellenének. Persze ne legyél naiv, de ne is rögtön a legrosszabbra gondolj!

30/N

2011. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!