Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim semmit nem engednek....

Szüleim semmit nem engednek. Mit csináljak? 20/L

Figyelt kérdés

1. nem festethetem be a hajam (szőkésbarnát szeretnék, ami szerintük k*rvás és "különben sem állna jól" nekem.. na persze... meg persze nagyon drága, fölösleges rá költeni..)

2. rövidlátó vagyok, de nem lehet kontaktlencsém (mert szerintük teljesen tönkreteszi a szemeket, és persze ez is drága...)

3. nem lehet barátom (mert trógerek és úgy is csak kihasználnának)

4. nem járhatok szórakozóhelyekre (mert beletesznek valamit a poharamba aztán meg megerőszakolnak és/vagy megölnek)

5. nagyon sulis barátnőkkel/ismerősökkel se találkozhatok (hisz nem ismerik őket, ugyan kik is lehetnek ők?)

6. kocsit se vezethetek pedig van jogsim (mert még gyakorlatlan vagyok és rögtön meg is halnék... na de akkor hogy is szerzek gyakorlatot??)


Amúgy velük élek, mivel tanulok (és nagyon nehéz a sulim), dolgozni nem tudok, ők adnak pénzt, ők tartanak el.


2011. dec. 20. 09:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Késő bánat.

Már rég meg kellett volna nevelned a szüleidet. Szép lassan, fokozatosan hozzászoktatni őket ahhoz, hogy nem csak az van, amit ők akarnak. Úgy tűnik ezt elmulasztottad.

Akkor legalább annyi eszed lett volna, hogy másik városba jelentkezel egyetemre/főiskolára, hogy ne velük kelljen élned. Ezt is elszúrtad.

Így utólag már nem sokat lehet tenni. Azért mielőtt végképp összevesztek, próbálj meg leülni és beszélni velük, meggyőzni őket, esetleg ajánld fel, hogy dolgoznál suli mellett, hogy ne csak az ő pénzükön élj.

2011. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

ma 10:41


Nem vagyunk egyformák..Én 20 évesen már rég dolgoztam,és külön éltem a szüleimtől.Így ők nem is szidtak engem,mert saját életem volt,saját döntések.Ami a lényeg,hogy anyagilag sem függtem tőlük..De még így sem voltam sosem képes arra hogy valakit csak úgy "faképnél" hagyjak.Én ha morogtak is,ha veszekedtek is..(hidd el,bőven volt részem benne,egy agresszív alkoholista anya mellett) csak álltam,és ahogy mondják"egyik fülemen be a másikon ki"..A végén rákérdeztem,hogy befejezték?? HA igen volt a választ akkor mentem el..De a vita kelős közepén otthagyni őket csak olaj a tűzre..(akkor mennek utánad,és úgy záporozik a sok szitok)..

Aki 20 évesen ennyire függ a családjától mint a kérdező,az ne panaszkodjon..Ha be akarja festeni a haját akár szőkére akár hupikékre akkor keresse meg az árát..Ha színes kontaktlencsét akar mert elégedetlen a természet adta szemszínével akkor keresse meg az árát..

Anya vagyok jómagam is.Ha mindent engedtem volna amit a fiam a 19 éve akart,akkor ma égnek állna a hajam hogy nézne ki most.4 évesen fülbevalót akart.13 évesen halálfejes tetoválást,15 évesen madárpókot,17 évesen lila hajat álmodott..Én mindenre azt mondtam neki,hogy "fiam! felőlem lehet a farkadon is egy "irány a fedélzetre" tetoválásod,de majd csak akkor ha elmúltál 18 éves,és magad keresed meg rá a pénzt..

Ma már mondja,hogy örül,hogy egyik hülyeségét sem engedtem meg neki..(19 évesen csinált magának igényes tetkót amiért ő dolgozott meg..)

Vannak dolgok amiért magunk kell hogy megküzdjünk..

2011. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

11:06

Ez igy van,aki akar valamit,az menjen el dolgozni.

15 évesen,ha valami kellett,akkor elmentem,és megkerestem rá a pénzt. 18 éves korom óta pedig nem lakok a szüleimmel,igy azt teszem,amit jónak látok.

Természetes,hogy vannak dolgok,amiket nem enged meg a szülő.Pl a lila hajat. De azért egy 20 éves lánynál nem világvége a szőkésbarna.

A többit embere válogatja. ENgem ha szidott anyám(megtette sokszor),akkor általában otthagytam,nem hallgattam végig. Felőlem dühönghetett amennyit akart,akkor legfeljebb elmentem otthonról is pár órára. Nővérem mai napig inkáább leáll orditozni vele. Persze sokszor volt,amikor csak végighallgattam,ahogy te is irtad.De sokszor nem.

A kérdező azt irta nincs lehetősége munkára a suli mellett(nehezen hiszem,de ok,legyen). De ettől még nem befolyásolhatnak mindent a szülei. A barátkozástól kezdve mindent. Nehogy már ne tudjon 20 évesen odaállni a szülei elé valaki,hogy anya,márpedig én elmegyek fagyizni a barátnőmmel! Abszurdum.


Egyébként nem irta a kérdező az anyagi körülményeit,hogy ő miket csinál meg otthon,segit-e,mit segit a szüleinek.Sok függhet ezektől is,hogy mit miért engednek vagy nem engednek.

Amig pl valaki nem képes otthon segiteni,addig ne várja el,hogy elmehessen bulzni,és még fizessék is neki. De ezekről nem tudunk semmit.

2011. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Pedig higgyétek el, van olyan, hogy valaki a suli mellett nem tud dolgozni. Én is dolgozni akartam, mert már unom, hogy sosincs pénzem megvenni még a jegyzeteket se, hanem mindig kölcsön kell kérnem őket valakitől. De nem volt olyan diákmunka, amit el tudtam volna vállalni. Nekem az iskola csinálja az órarendet, nem úgy járok be, ahogy nekem kényelmes. Orvosnak tanulok, amellett, hogy szorgalmi időszakban is rendszeresen készülni kell, rengeteg a gyakorlati óra is, amiken névsort vezetnek, nem lehet ellógni (nem is akarnám). Legtöbbször reggeltől estig suliban vagyok, közben van 2-3 hosszabb-rövidebb lyukasóra. A diákmunkák 90%-át úgy hirdetik, hogy minimum heti 2-3 8 órás műszakot el kell vállalni. Ezt így nem tudom megcsinálni. Hétvégit esetleg vállalhatnék, de akkor meg egész hétvégén dolgozni kéne, és így mikor készülök fel az óráimra, mikor pihenem ki magam (az esetleges szórakozásba már bele se merek gondolni)? Nagyon ritka az olyan munkalehetőség, aminél annyit vállalsz, amennyit tudsz. Ezek vagy MLM munkák (nekem nincsenek gazdag ismerőseim, akikre drága termékeket rásózhatnék, tehát kilőve), vagy otthon végezhető infós munkák (programozáshoz, weboldalkészítéshez stb. nem értek, ez is kilőve), vagy ha egyik se, akkor vagy azt mondják, hogy már betelt az állás, vagy egyáltalán nem válaszolnak a jelentkezésemre.


Nem olyan egyszerű az élet, hogy az ember kitalálja, hogy mostantól dolgozni fog, és erre rögtön talál állást és dolgozhat is. Főleg nem a mai Magyarországon.


Viszont az felmerült bennem, hogy a kérdezőnek biztosan van ösztöndíja, miért nem veszi meg abból, amit szeretne?

2011. dec. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

ma 11:55

Van egy egyetemista lány aki az orvosin tanul..

Állandóan azzal jött,hogy egyetem mellett nem tud dolgozni,mert olyan időbeosztásban van,hogy képtelen emellett munkát találni.De a pénzre szüksége van..Én meg mondtam neki,hogy nekem meg olyan emberre van szükségem aki türelmes,és megtanítana angolul.Az időbeosztásához tudok alkalmazkodni (közösen meg tudunk ebben egyezni) és én meg kifizetem az óra díjat. Rájött,hogy miért ne lehetne így is pénzt keresni??Igaz fekete meló,nem adózik utána..de ez is pénz..Biztos vagyok benne,hogy sok olyan diák van aki hasonló melót tudna vállalni,csak éppen ez sem fekszik mindenkinek..Szóval ha valaki akar az tud dolgozni egyetem mellett is.

2011. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen a sarkadra kéne állnod. Nem olvastam az eddigi hozzászólásokat, de biztos sokan írták már.

1. A hajaddal kapcsolatban: fogod magad, amikor van egy kis pénzed (mert gondolom azért zsebpénzt vagy valamit adnak, nem 0 forinttal járkálsz állandóan) elmész a fodrászhoz, kb. 2 óra alatt szőkésbarna leszel egy olcsóbb helyen 3 ezer forintból.

2. Színes kontaktlencsének semmi értelme, a legtöbb nagyon természetellenes színű, az meg csúnya. Meg nekem amúgy is az számít, hogy lássak vele. 3 havi adag 8 ezer forint (de volt már, hogy fél évig használtam, mert elfelejtettem havonta új lencsét felbontani, és 2 hónapig használtam egy havi adagot). Szerintem megfizethető...

3. 20 évesen komolyan meghatározzák hogy milyen emberekkel tarthatsz fenn kapcsolatot? Ha megismerkedsz valakivel aki szimpatikus, akkor járjatok. Randizzatok, menjetek a sráchoz, és ne vidd haza, ennyi. Akkor nem szólhatnak érte semmit, még ha rájönnek akkor sem. Gondolom nem zárnak be 20 évesen a lakásba.

4. Mondd azt, hogy barátnődhöz mész DVD-zni aztán nála alszol. Közben mehet a buli, úgyse tudnák meg soha, hol voltál az éjjel...

5. Ja, hogy a barátnőzést sem engedik? Akkor végül is mit engednek? Otthon ülni? Nagy kaland.

6. Ez az amire tényleg nem tudok mit mondani. Max, hogy kérd meg őket, hogy velük gyakorolhass, amíg nem érzik úgy, hogy egyedül is vezethetsz. Ha ebbe se mennek bele, akkor meg főiskola után dolgozz, vegyél egy kocsit, és majd szerzel akkor gyakorlatot. Bár én 1 hónapja töltöttem be a 17-et mikor kezembe kaptam a jogsit, és már aznap vihettem is a kocsit. Azóta sem haltam meg.


Amúgy meg gondolom hétvégén nincsenek óráid. Keress hostess munkát. 4-8-12 órásak, változó. Egy hipermarketben/plázában kell ácsorogni és szórólapot osztogatni, vagy sajtot/üdítőt/joghurtot/akármit kóstoltatni, meg ilyenek. Szerintem ez egy szombati napodba belefér, még akkor is ott van pihenésre a vasárnap. Ja és jól fizetnek ezekért. Legalábbis aki engem szokott kiközvetíteni, mindig nagyon jó melókat ad. Én gimnázium mellett kerestem meg az utolsó évben (mikor szalagavató, érettségi, stb dolgaim voltak) havi 50-60 ezret hostesskedéssel.

19/L

2011. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyetem mellett nem tudok dolgozni, mert olyan az órarendem, hogy napi 3 óra 2-2 órás szünetekkel köztük, szóval még arra sem elég, hogy hazaérjek...


Hétvégén mennék dolgozni, de hova? Próbáltam szállodában, bevásárlóközpontban, étteremben ilyen alkalmi munkákat keresni, de semmi.. abszolút semmi. A hostess dologra is jelentkeztem de nem kaptam hívást azóta sem. :((


Szóval munkát nem olyan könnyű találni.

2011. dec. 21. 08:26
 28/28 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki a hostess melót ajánlottam. Akkor én szerencsés voltam, mert engem megtalált a munka, nekem keresnem sem kellett. Akkor viszont annyit tudok mondani, hogy kitartás, és próbálkozz folyamatosan ilyen apróbb munka keresésekkel. Nincs idős szomszédnéni esetleg akinek van kutyája? Segíthetnél sétáltatni. Vagy mondjuk felajánlanád, hogy kiporszívózol, port törölsz nála havi 2x. Ezek annyira nem megterhelőek, meg főleg időben nem olyan sok (már ha mondjuk kis lakása van a néninek... Ha 2 szint, az már más. :D). Esetleg még ilyennel próbálkozhatnál. Sok szerencsét, és kívánom, hogy mielőbb saját lábra tudj állni! :)
2011. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!