Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim semmit nem engednek....

Szüleim semmit nem engednek. Mit csináljak? 20/L

Figyelt kérdés

1. nem festethetem be a hajam (szőkésbarnát szeretnék, ami szerintük k*rvás és "különben sem állna jól" nekem.. na persze... meg persze nagyon drága, fölösleges rá költeni..)

2. rövidlátó vagyok, de nem lehet kontaktlencsém (mert szerintük teljesen tönkreteszi a szemeket, és persze ez is drága...)

3. nem lehet barátom (mert trógerek és úgy is csak kihasználnának)

4. nem járhatok szórakozóhelyekre (mert beletesznek valamit a poharamba aztán meg megerőszakolnak és/vagy megölnek)

5. nagyon sulis barátnőkkel/ismerősökkel se találkozhatok (hisz nem ismerik őket, ugyan kik is lehetnek ők?)

6. kocsit se vezethetek pedig van jogsim (mert még gyakorlatlan vagyok és rögtön meg is halnék... na de akkor hogy is szerzek gyakorlatot??)


Amúgy velük élek, mivel tanulok (és nagyon nehéz a sulim), dolgozni nem tudok, ők adnak pénzt, ők tartanak el.


2011. dec. 20. 09:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolók, az azért nem mérhető össze, hogy egy szabad akaratú lényt eltiltanak mindentől, és ha nem azt csinálja, amit ők akarnak, kidobják. Egy normális szülő nem dobja ki a 20éves lányát, csak mert BEFESTI A HAJÁT.
2011. dec. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Másoknál már kamaszkorban előjönnek ilyen gondok.
2011. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%

A válasz a kérdésedben van: 20/L.


Akármennyire is ők tartanak el, nincs joguk egy felnőtt embert ilyen szinten befolyásolni. Ettől az alföldi tanyavilágban rendszeresen el-elkapott rabszolgatartói sincsenek messze (a szüleid talán nem vernek téged). Vegyenek egy kecskét, azt oda kötik az udvarban, ahová akarják.


Tudom, hogy szélsőséges választ írtam, de mindig felbosszant, ha zsarnokoskodó szülőkről olvasok.

2011. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy összejöttél egy afrikai néger cserediákkal, akitől terhes vagy, össze is házasodtok, mihelyt az afrikai feleségtől elválik, és majd elutazol te is nyáron Afrikába, hogy meglátogasd a 3 gyerekét, akiknek ezentúl te leszel az anyukájuk, mert a srác ide akarja hozni őket. Viszont egyedül kell menned a gyerekekért, mert a vőlegényed ellen elfogatóparancsot adtak ki, mert megölte a szonszédját. De most többet nem tudsz mesélni, mert menned kell nőgyógyászhoz, mert valami szifiliszt is összeszedtél, de azt kikezelik, ne aggódjanak.


Amikor már nem kapnak levegőt, mondd azt, hogy vicc volt, és csak fodrászhoz szeretnél menni.

2011. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

ma 09:55

biztos vagy benne??

Én ismerek olyan lányt akit sokkal keményebben fogtak mint a kérdezőt.A szülők eltartották,etették,az iskoláit fizették,de kemény szabályok voltak.

19 évesen hasonló "értelmes" tanácsokat kapott,hogy pl:

-a szülőknek nincs joguk ehhez

- felnőtt nő vagy,állj a sarkadra

- ellenkezz velük,és nyugodtan tedd meg azokat amiket tiltanak.

Megtette.A sarkára állt,és megtett pár dolgot amit szeretett volna.Az egyik az volt,hogy sulit váltott,mert ahová járt az nem jött be neki.Odaállt a szülei elé,és nyugodtan elmondta,hogy milyen lépéseket tett.A szülők tiltakoztak,de rájöttek nem sokat használ már..Így másnap arra ment haza,hogy az előszobában össze volt készítve a bőröndje amiben a ruhái voltak,és annyit mondtak neki,hogy amire szüksége van azt pakolja még el,és hagyja el az otthont.Ha nem tud alkalmazkodni akkor nincs helye a családban...Simán kitették a szűrét.

Egy darabig barátoknál húzta meg magát( de mindenki tudja hogy a legjobb vendég is csak 3 napig vendég,utána már csak nyűg az ember hátán)

Majd próbált kollégiumba menni,de nem volt hely..Pénze nem volt,munkája nem volt,ezért két lehetősége maradt.Vagy hajléktalan lesz.Vagy visszamegy a szülőkhöz,és alkalmazkodik amíg önálló nem lesz..

2011. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

Hát talán önállósodj.

A kontaktlencse meg a fodrász az nem olcsó vicc, ha van is rá bőven keret, nem te keresed meg, tehát ők döntenek. Majd ha elmész dolgozni, megkeresed a pénzed, arra költöd, amire akarod. Pofám se lenne ilyenekre kérni szüleimtől.

A kocsi is olyan, ha pl. még fizetitek rá a hitelt, nem csoda, hogy féltik a szüleid, meg ha 15. alkalommal siklottál át a vizsgán, akkor sem csodálkozok. Ebben azért lehetne egyezkedni, mondjuk hogy néha valamelyik szülő felügyeletével te vezetsz, bár eleinte ne a csúcsforgalomba, mert csak dugót okozol. xD

A többi meg olyan, hogy 20 éves vagy, az ég áldjon már meg, állj a sarkadra, mert más nem teszi meg helyetted. Bár ha még mindig ennyire rövid pórázon tartanak ilyen indokokkal, akkor bocs, de a szüleid nagyon butának tarthatnak - talán próbáld meg bebizonyítani, hogy nincs igazuk, felelősségteljes FELNŐTT (bár utóbbi így elolvasva a dolgaodat haha) vagy. Talán eleinte ne hazahordd az embereket (az ő házuk, megtehetik, hogy nem látnak szívesen senkit), és ne is lebujokba, hanem menj el barátnőkkel sütizni, stb.

2011. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ne azt nézd, hogy mit miért nem lehet, hanem, hogy mit lehetne...
2011. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%

9es válaszoló,én irtam,hogy hagyja faképnél.

Miért,te mit csinálsz ha szidnak? Állsz és könnyes szemmel hallgatod, vagy leállsz veszekedni? Én egyiket sem, hanem megfordulok,és kimegyek a szobából. Nem azt mondtam,hogy költözzön el,mert az nem megoldás. De 20 évesen akkor is merjen már valaki a sarkára állni. Egy normális szülő nem fogja ezért kidobni a gyerekét.

Vagy mennyivel jobb tanács,hogy tűrjön?

Tudod a nővérem ugyan ilyen,csak ő máár 27 éves. Nem mer semmit csinálni. Nem megy bulizni, nem mer barátot, szinte semmit,mert az anyja tiltja. Nem képes magáért kiállni. De sirni sir mindig,hogy de rossz neki,mert semmit nem tehet,és nem engednek neki. Hát ha nem képes a maga sarkára állni,meg is érdemli.Sajnálom őt,próbáltam neki segiteni,de ha nem mer,akkor nem.Pedig biztos,hogy nem dobnák ki,nem vernék meg....

Ha meg annyira nem tud mihez kezdeni,akkor pedig tényleg költözzön el. Rengetegen megtették máár egyetem mellett.Akaraterővel,és értelmes gondolkozással bérki megteheti.

2011. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%

A szórakozóhelyek, a hajfestés és a kontaktlencse luxus cikkek, anélkül is tudsz teljes életet élni (gondolom, szemüvegre azért adnak pénzt). Manapság a napi ételt is sok család nehezen tudja kifizetni, megértem a szüleidet, hogy ezeket a dolgokat fölöslegesnek tartják és nem támogatják. Tiltani mondjuk én nem tiltanám a felnőtt gyerekemnek, de valamennyire megértem az ő álláspontjukat is.


A többi dolog viszont tényleg hülyeség. Barátokra, párkapcsolatra mindenkinek szüksége van. Talán a nagyszüleid anno anyukádnak és apukádnak is megtiltották a párkapcsolatot? És akkor hogy sikerült összehozniuk téged? Nekik sincsenek barátaik, ismerőseik, sose találkoznak senkivel, minden szabadidejüket otthon töltik? Én a helyedben alkalomadtán feltenném nekik azért ezeket a kérdéseket, nem vádaskodó hangnemben, csak kíváncsiságból. A jogsidat is ők fizették? Gondolom igen, mert írtad, hogy nincs saját pénzed, csak amit tőlük kapsz. Végül is ők jártak rosszul vele, hogy kifizettek 150 ezer forintot (kb. annyiba kerül tudtommal egy jogsi megszerzése) a semmiért.

2011. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%
10:13. Igen, biztos vagyok benne, hogy egy NORMÁLIS szülő, nem dobja ki a gyerekét. Az más kérdés, hogy vannak idióta emberek. Egy szülő akkor is szereti a gyerekét, ha valami durva dolgot követ el (nem hajfestésre gondolok), nem csak addig, amíg cuki kis 5éves, aki azt teszi, amit mondanak neki.
2011. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!