Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te melyiket választanád:...

Te melyiket választanád: Kb.20 évesen házasság, majd gyerekek? Vagy buli, rövidebb kapcsolatok, és családalapítás olyan 30-35 évesen?

Figyelt kérdés
Melyik neked a szimpatikusabb? Vagy melyikben van részed?
2012. jan. 10. 12:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%

"Jah,sokan emögé bújnak,ez a kifogás,pedig mi sem vagyunk gazdagok,sőt,csak meg kell tanulni,hogy a gyerek az első és legfontosabb,nem nyavajogni,hogy mit kell nélkülöznöd,ha szülsz egy babát."


Erre csak annyit reagálok, hogy azért van egy pont, amikor sajnos tényleg nem tudja az ember kiszorítani. Osztottunk/szoroztunk a férjemmel, ha azt a pénzt számolom, amit havonta kapnék GYES/GYED címén + az ő mostani fizetését, levonom belőle a mostani kiadásainkat (hitel, rezsi), ami maradna, az arra sem lenne elég, hogy kettőnknek a kajáját fedezze.

2012. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bár én sem értem, ki és miért pontoz le akárkit. Szerintem mindenki normálisan válaszolt. És mindegyik elég hasznos volt.

2012. jan. 10. 14:43
 23/33 anonim ***** válasza:
67%
Hát egyiket sem. :) 20 éves vagyok, 3 éve vagyunk együtt a barátommal. 1 év múlva végzek a fősulin, utána szeretnék még dolgozni, meg kicsit világot látni, de az első gyereket mindenképp 30 éves korom előtt szeretném vállalni, olyan 26-27 évesen. Hát majd meglátjuk ebből mennyi sikerül, de örülnék ha így lenne.
2012. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

19 évesen ismertem meg a páromat, most vagyok 22 éves, jövőre lesz a lagzink, vagyis akkor már 23 éves leszek. 25 éves koromra már szeretnék egy babát, legkésőbb 28-30 között a másodikat.

Szóval olyan köztes állapot.

De ez a melyik a "szimpatikusabb" dolog szerintem elég relatív, attól függ ki mikor ismeri meg élete párját, akivel családot akar alapítani.


22 éves menyasszony.

2012. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
51%

*én még szeretném megérni az unokáimat,ha 35 éves szülnék és a gyerekem is 35 évesen lenne szülő,lennék 70 és abban a pillanatban elvinne a szívem az örömtől sajnos,ahogy megtudom,hogy megszületett az unokám.

Az én 2 fiam heti szinten megkérdezi,hogy miért nem élnek a papák és az egyik mama


Szerintem nagyon fontos a nagyszülő, de még ennél is fontosabb, hogy a gyerek ne éhezzen (lásd egyik hozzászóló, akinek nem maradna kajára pénze a gyes, gyed mellett), valamint hogy lehetőleg olyan családban nevelkedjen, ahol apuka is van. Tehát inkább megvárom az igazit, és szülök 35 évesen (ha akkor jön), mint hogy fiatalon (ön- és társismeret hiányában, ami életkori sajátosság) rosszul döntsek, és a gyereknek legyenek nagyszülei, de ne legyen apukája, vagy csak vasárnapi apuka legyen.

Nyilván mindenki szeretné látni az unokáit, de először talán a gyerek érdekeit kellene nézni, és csak utána gondolni az unokára. Ha valaki csak az unokák miatt szül, vagy az unokák miatt szül fiatalon, azt gondolom, az nem több, mint önzés.

2012. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
30%
az első sokkal szimpatikusabb
2012. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
66%

Oké emberek. Ha most azt írom, hogy igen, szüljünk 20 évesen, sz*rjuk le, hogy van-e elég pénzünk eltartani egy családot, ne gondoljunk arra, hogy a pasi mellettünk marad-e, ill. meddig fog tartani a korán, tapasztalok hiányában kötött házasságunk (mert hozzámentünk a középiskolai szerelmünkhöz/padtársunkhoz), a lényeg, hogy 20 évesen lebabázzunk és 45 évesen már legyen legalább 2 unokánk (akikre egyébként nem lesz időnk, mert a nyugdíjkorhatár addigra a nőknél 65 év lesz, tehát az unoka pont leérettségizik, mire be tudnánk segíteni a nevelésébe - mert rám sokat vigyázott ám a nagyi óvodás koromban, és bölcsis se voltam, mert ő már nyugdíjas volt!), akkor felpontoztok?

:))))))))))))))))))))

Költői kérdés volt, nem kell válaszolni.

Csak látom, hogy itt a százalékokat az kapja, aki a korai szülésra szavaz.

2012. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

a kettő közötti utat....ez két szélsőség...számomra egyik se jó...

23L

2012. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:15

Én az elején megírtam,hogy már választottam,és bizony én 20 évesen szültem.Mégis mindenki lepontozott..

Ezen kár vitázni,hogy ki miről akar családot alapítani,vagy szülni.Nem vagyunk egyformák.Van aki az anyagiak miatt,meg hogy nincs lakása,nincs semmije nem szül,hanem vár.Vár addig amíg egyenesbe nem jön.Sokszor az utolsó pillanatban kapkodnak a baba után,és nagy a boldogság ha 35 évesen végre összejön..De ez sem baj.Ha valaki így tervezi,hát tervezze.Az ő élete.Ahogy az sem baj,ha az ember 20 évesen,lakás,félretett pénz nélkül is belemer vágni egy babába.Én is így szültem.Se lakás,se félre tett pénz,se vagyon,semmi..Mégis valahogy mindig elég volt a férjem fizetése,és a gyedem..Igaz nem vettem nike cipőt a babának,meg 100 ezres babakocsit,de ugyanúgy megvoltak neki ezek a tárgyak.Igaz mi szülők lemondtunk az utazásról,és sok mindenről,de a gyermek sosem éhezett,és mindig volt tiszta,szép ruhája,voltak játékai..Végül is felneveltem egy fiút aki 15 éves kora óta Angliában tanul.Akinek ma 19 évesen sokkal nagyobb lehetőségei vannak,mint nekem vagy az apjának volt valaha.

Én ezt választottam,és nincs ebben sem semmi rossz.

Ha valaki azért szül,mert szeretne nagyszülő lenni,az se baj..Ha valaki természetesnek veszi,hogy ha a gyermeke 30 évesen mondjuk férjhez megy akkor mint örömszülők ők közel fognak 70-hez,akkor ezzel sincs gond..


De senkit nem kell azért leoltani vagy itt a gyakorin lepontozni,mert másképp gondolja az életét.(tudom,hogy nem te pontoztál le,csak általánosságban írtam)

Hál istenek nem vagyunk egyformák.

2012. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

9,15

2012. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!