Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek hogy fél év múlva nem...

Félek hogy fél év múlva nem lesz munkám. Azonban össze akarunk költözni. Normális hogy én előre úgymond "bevásárolok"?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel. Én is itthon élek a szüleimmel.

Nem kell itthonra semmit vennünk, fizetnünk. Mindenki otthon eszik, otthon végzi a dolgát stb, viszont általában az én szüleimnél alszunk, ritkán náluk.

Ő sokat keres, én még tanulok.

Ő már egy csomót tudott félretenni, lakást vett, nekem meg némi megtakarításom van, nem túl sok, talán arra lenne elég, hogy ha nem lenne munkám suli után (amit nyáron fejezek be)akkor kb 4 hónapra elég lenne arra, hogy fizessem a rezsi-kaja rám eső részét.

Párommal beszéltünk arról hogy mi lenne ha összeköltöznénk.

Ő mondta, hogy biztos hogy találok majd valami munkát, vagy elvállalok akármit, és úgyis lesz pénzem.

Sajnos egy olyan városban élünk, ahol nagyon sokan munkanélküliek. Tehát jogos az én félelmem is.

Ő ezt nem érti, mert sosem volt igazi munkahelye, ahol másokhoz kell alkalmazkodnia, ahová időre kell menni, és ahol meg kell felelnie, főnöke van. Ugyanis van egy saját 1 személyes vállalkozása, nincs mellette senki más, én sem tudnék hozzá csatlakozni, mert férfi munka.

Jól keres, havi 3-4 száz ezret.

Ha összeköltöznénk és nem lenne munkám, akkor biztos fizetné a rezsit, kaját amig nekem nem lesz munkám. Azonban abban is biztos vagyok, hogy az én személyes igényeimet már nem szeretné finanszírozni. Pl ha nem lenne pénzem hajfestéket venni, vagy egy új cipőt, mert a régi tönkrement, heti 1x eljárok szoliba, mert egyébként nagyon csúnya fehér, pattanásos bőröm van( ez havi szinten 1600 ft-ot jelent) stb-stb. Ez havi szinten kb 10 e ft. Na ezt biztos nem akarná finanszírozni. Aztán gondolom hogy ha lenne munkám, utána egy jó darabig én fizetnék majd többet a rezsibe, hiszen korábban ő tette ezt, nekem nem is lenne ez gond!

És hogy rátérjek a kiírt kérdésem lényegére. Szerintetek normális dolog lenne, mivel a korábban leírtaktól félek, hogy egy-két dologból úgymond előre bevásároljak, hogy ne kelljen később a páromtól erre pénzt kérnem?

Pl megvennék vagy 10 doboz hajfestéket, 4-5 tubus fogkrémet, pár darab tusfürdőt, alapozót stb ami egy nőnek kell? Havonta kb 3000-3500 ft megy el kozmetikumokra, de nem akarnék tőle erre kérni, és lehet nem is adna! Valamint megvennék 1-2 farit, pl 1 sportcipőt, 1 papucsot, néhány pulcsit, pólót, 1 új pizsamát, hogy kb 1 évig mindenből legyen?

Remélem értitek a kérdésem lényegét. Én nem akarom eltartani magam a párommal, csak félek, hogy nem lesz munkám, és nem tudom azt a havi 10-12 e ft-ot fedezni, hogy a saját igényeimet kielégítsem? És szerintem páromtól sosem tudnék egy új cipőre 4-5 ezer, vagy pólóra 2-3 e ft-ot kérni.


2012. febr. 4. 11:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

Én párom 100ezret keres, de képes hónapokig spórolni hogy elvigyen welnesezni.

Nem én kérem, utólag lepődök meg, rosszul is érzem magam de ragaszkodik ezekhez.

A te párod nagyon furcsa. Sajnálja a pénzt tőled?

Átgondoltad ezeket a dolgokat?


A másik, meghogy nem gondolod, hogy megromlanak a dolgok??

Ja és a másik, ha már most megveszed ezeket akkor miért nem magát a pénzt rakod el?:D:D szerintem te nem vagy teljesen normális

ilyen kérdést sem hallottam még :D

2012. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj hogy ezt irom,de a párod mellett nem leszel boldog! Ennyi pénzt keres, tőled meg visszakér 200 ft-ot???

HA összeköltözöl vele,akkor ő úgy fog élni,mint egy császár,te meg mellette mint egy szolga! És ezt éreztetni is fogja,hidd el! Ne költözz vele össze!!! Ő költözzön el a szüleitől oda ahová akar,de ne menj vele!!!

2012. febr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

hát ha neki van lakása, költözzön oda! nem muszáj rád várni, ennyi fizuból simán elvan.

te meg aludj néha ott, és majd fokozatosan odaköltözöl, ahogy alakul.

2012. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
81%

ne haragudj, de te hülye vagy. honnan veszed, hogy eltartana, ha 200ft-ot visszakér tőled?


nyilván emiatt áll jól anyagilag, hogy figyel az apróságokra.


te rá fogsz cseszni, ha összeköltöztök, majd pár hónap után benyújtja a számlát h mennyit költött rád fillérre pontosan. ha belemész, akkor majd jusson eszedbe, hogy ezt itt most, előre megmondtuk.

2012. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Osztom a többiek véleményét.Menekülne otthonról,és kellene egy egyén neki aki ugyanúgy gondoskodik majd róla(te),és még ha kell is,anyagilag sem támogatna.

Szerencsés a barátod,hogy ilyen jó szívű barátnője van,irígylem is.(remélem nekem is összejön)

2012. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Akit szeretek, annak szívesen adok. Ennyiket(sampon, egy szolárium) akár évekig. Nem kérek el 200 ft-ot. Ez az ember nem szeret téged,legfeljebb kellesz neki. Fehércseléd.
2012. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!