Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek hogy fél év múlva nem...

Félek hogy fél év múlva nem lesz munkám. Azonban össze akarunk költözni. Normális hogy én előre úgymond "bevásárolok"?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel. Én is itthon élek a szüleimmel.

Nem kell itthonra semmit vennünk, fizetnünk. Mindenki otthon eszik, otthon végzi a dolgát stb, viszont általában az én szüleimnél alszunk, ritkán náluk.

Ő sokat keres, én még tanulok.

Ő már egy csomót tudott félretenni, lakást vett, nekem meg némi megtakarításom van, nem túl sok, talán arra lenne elég, hogy ha nem lenne munkám suli után (amit nyáron fejezek be)akkor kb 4 hónapra elég lenne arra, hogy fizessem a rezsi-kaja rám eső részét.

Párommal beszéltünk arról hogy mi lenne ha összeköltöznénk.

Ő mondta, hogy biztos hogy találok majd valami munkát, vagy elvállalok akármit, és úgyis lesz pénzem.

Sajnos egy olyan városban élünk, ahol nagyon sokan munkanélküliek. Tehát jogos az én félelmem is.

Ő ezt nem érti, mert sosem volt igazi munkahelye, ahol másokhoz kell alkalmazkodnia, ahová időre kell menni, és ahol meg kell felelnie, főnöke van. Ugyanis van egy saját 1 személyes vállalkozása, nincs mellette senki más, én sem tudnék hozzá csatlakozni, mert férfi munka.

Jól keres, havi 3-4 száz ezret.

Ha összeköltöznénk és nem lenne munkám, akkor biztos fizetné a rezsit, kaját amig nekem nem lesz munkám. Azonban abban is biztos vagyok, hogy az én személyes igényeimet már nem szeretné finanszírozni. Pl ha nem lenne pénzem hajfestéket venni, vagy egy új cipőt, mert a régi tönkrement, heti 1x eljárok szoliba, mert egyébként nagyon csúnya fehér, pattanásos bőröm van( ez havi szinten 1600 ft-ot jelent) stb-stb. Ez havi szinten kb 10 e ft. Na ezt biztos nem akarná finanszírozni. Aztán gondolom hogy ha lenne munkám, utána egy jó darabig én fizetnék majd többet a rezsibe, hiszen korábban ő tette ezt, nekem nem is lenne ez gond!

És hogy rátérjek a kiírt kérdésem lényegére. Szerintetek normális dolog lenne, mivel a korábban leírtaktól félek, hogy egy-két dologból úgymond előre bevásároljak, hogy ne kelljen később a páromtól erre pénzt kérnem?

Pl megvennék vagy 10 doboz hajfestéket, 4-5 tubus fogkrémet, pár darab tusfürdőt, alapozót stb ami egy nőnek kell? Havonta kb 3000-3500 ft megy el kozmetikumokra, de nem akarnék tőle erre kérni, és lehet nem is adna! Valamint megvennék 1-2 farit, pl 1 sportcipőt, 1 papucsot, néhány pulcsit, pólót, 1 új pizsamát, hogy kb 1 évig mindenből legyen?

Remélem értitek a kérdésem lényegét. Én nem akarom eltartani magam a párommal, csak félek, hogy nem lesz munkám, és nem tudom azt a havi 10-12 e ft-ot fedezni, hogy a saját igényeimet kielégítsem? És szerintem páromtól sosem tudnék egy új cipőre 4-5 ezer, vagy pólóra 2-3 e ft-ot kérni.


2012. febr. 4. 11:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne, ha azt a pénzt, amit beleölnél a nélkülözhetetlen kozmetikumaidba, félreraknád? Már azért is, mert szerintem 10 hajfestéket előre megvenni baromság. És ha közben úgy döntesz, hogy más színű lesz a hajad? Gyűjts pénzt, aztán majd arra költöd, amire szükséges.

Én az összeköltözésünk előtt fél évvel már vettem dolgokat a közös élethez, mondjuk nem ilyeneket, hanem porszívót, edényeket, apróbb dolgokat.

2012. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

És mit csinálna, ha gyereket szülnél, és otthon maradnál vele? Vagy ne adj isten veszélyeztetett terhes leszel, vagy műtéted lesz, és kiesel a munkából, otthon se tudsz semmit csinálni, mert muszáj ágyban maradnod? Komolyan ilyen férfit képzelsz el magad mellé?

Egyébként ha meg tudod ezeket venni, akkor az árukat is el tudod rakni. Nyiss egy külön bankszámlát, ha kell, a kísértés elkerülése végett, és utalj rá mondjuk 20ezer Ft-ot, az plusz az eddigi megtakarításaid már csak elég lesz valameddig. És kezdj el már most munkát keresni, esetleg próbáld bedolgozni magad a mostani munkahelyeden.

2012. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem mondd meg neki,hogy csak akkor költözöl vele össze,hogyha ameddig nem találsz munkát,addig neki kell finanszirozni a veled kapcsolatos költségeket. Mondd meg neki őszintén,hogy a hajfestésről,a szoliról stb nem fogsz lemondani,viszont ha összeköltöztök,akkor a szüleid már nem fognak támogatni!!! Ha azt mondja a párod,hogy rendben,akkor menj csak bele,de még akkor is gondold meg,mert ha ilyen zsugori,akkor nem lesz vele jó életed,hidd el!
2012. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem tudom, nálunk ez mindig másként működött, ami az enyém, a páromé is és fordítva. Néha neki volt több, néha nekem, de mindig megoldottuk hogy mindkettőnknek jó legyen.

Szerintem egy jól működő kapcsolatban ennek nem szabadna problémát okozni. Próbáld vele megbeszélni, mi a gondod, ha tényleg ennyire az összeköltözésen van, ennyit vállaljon be érted, te meg majdcsak hamar találsz valami munkát!

De ha téged jobban megnyugtat, hogy előre felkészülsz, akkor szerintem tedd el azt a pénzt is, amit most elköltenél fogkrémre és hasonlókra, és majd darabonként vedd meg, mert egy kicsit tényleg fura ez az előre vásárlás..

2012. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
akkor költözz vele össze ha teis tényleg akarod, ne azért mert ő erölteti. én midnig is dolgoztam mióta a párommal vagyok, visoznt abbanis biztos vagyokh ha pár hónapig munkanélkülivé válnék midnent megadna nekem. a te párod nem is kertes rosszul ráadásul. nem hiszem h egy hajfesték nehézséget okozna neki. most nem azt mondom h tartson el örökre de ha sezret ennyi belefér. mi igaz már rég vagyunk együtt, közös kasszán tehát ha akarok valamit nem kell kérjekh adjon .. de ha igy lenne és nem szivesen adna , hát hagynám a fenébe
2012. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként talán jót is tenne neki, ha néhány hónapig teljesen egyedül élne, és magára lenne utalva. Tudná milyen fenntartani egy háztartást:D
2012. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

Elkér 200 forintot?

Azt hogy? Beültök valahova 1 kólára,kifizeti a tiéd,mert ugye ciki lenne neki ha nem,aztán kiérve tartja a markát?

Durva.

Eszembe nem jutna páromat kihasználni anyagilag,de eszemben sincs kifizetni neki h vetetek vele bármit. (Ő sem fizeti ki nekem hogy heti többször én főzök rá vagy veszek neki mindennapos dolgokat)


Bevásárolnod fölösleges,tedd félre az árát

2012. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!!!

Miért kellene neked a pasihoz költözni????

Csak aludni jársz oda néha-néha, vagy elmentek ide-oda, neki az is jó! Úgysem tudnál közös költségeket fizetni, ő meg tudná a saját költségeit!


1. Te maradj a szüleidnél!

2. Attól ő még különköltözhet ha ő nem akar a szüleivel élni.

3. akkor mész hozzá amikor akarsz.


Az ilyen elkényeztetett pasiknak nagyon jót tesz az önállóság, legalább megtanulja mi a felnőtt férfilét!


Amúgy miért is akarsz hozzáköltözni?

Maradj a szüleidnél, így biztosan nem fogod kiszolgáltatott helyzetbe hozni!

én ez tenném.

30N

2012. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%

ne haragudj,de ez nekem is nagyon viccesen hangzik,pláne a fogkrém és tusfürdő...Azt mketten használjátok...

A férjem évek óta fizeti az ilyen dolgaimat,mert pont akkor lettem terhes,mikor felmondtam a munkahelyemen,tehát jó két éve ő tart el...(gyes-sel mehetnék a falnak)

Soha nem jelentett gondot,h hajfestéket kell vennem,kozmetikushoz mennem,új ruhára van szükségem...

Kérni apukáméktól kértem utoljára pénzt.Én szólok,h kivettem erre vagy arra..Ő is jól keres,és soha nem zavarta,tisztában van azzal,h amint tudok visszamegyek dolgozni,és lesz "saját"pénzem(amit valószínűleg félre teszünk majd,mert az ő fizujából is megélünk)Viszont azzal is tisztában van,h szép és ápolt legyek szükség van kiadásokra is.

2012. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként meg,mivan ha találsz is munkát,de csak 103 E Ft-ot viszel haza ?! Akkor is még csak kispista leszel a csávód mellet,aki sz@rrá keresi magát,már bocsánat......
2012. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!