Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy másképp osszuk be a pénzt?

Figyelt kérdés
Szüleim dolgoznak, nem is keveset, nem isznak vagy cigiznek. Viszont kívülálló szemével nézve nem valami jól élünk. Ugyanis a szüleim egyáltalán nem a mának, hanem csakis a jövőnek élnek. Mindegyikünknek van életbiztosítása, van házbiztosítás, autóbiztosítás, önkéntes nyugdíjpénztári tagok, de most kötöttek még valami plusz balesetbiztosítást. Havonta kb. 60 ezer Ft, ha nem több megy el ilyen dolgokra. Ezenkívül olyan használati tárgyakat vesznek, amik majd jók lesznek nekünk gyerekeknek, ha megházasodunk. Pl.: fazekak, evőeszközök, tányérkészletek, poharak (annyi kristálypoharunk van, hogy már nem férnek el a vitrinben, hanem a padláson tartjuk őket), terítők, konyhai eszközök stb. Ha egyszer elköltözök jól fognak jönni, de remény sincs arra, hogy a következő 10 évben erre sor kerüljön. Azokra a dolgokra viszont, amik a hétköznap kellenének, sajnálják a pénzt. Például nincsen bikinim, mert szerintük felesleges, úgyis csak egy-kétszer megyek strandra. Ha tampont akarok venni bevásárláskor, édesapám teszi a gúnyos megjegyzéseket. Szórakozni nagyon ritkán járok el, de akkor is azt hallom, hogy miért akarom elverni a pénzt. Ha kérek valamire pénzt, előbb-utóbb adnak, de addig megállás nélkül teszik a megjegyzéseket. És elegem van. Állandóan azt hallom, hogy mennyi csekk vár még feladásra, milyen sokat dolgoznak, de semmi látszata. Persze, hogy nincs, mert felesleges dolgokra megy el a pénz. Amikor szóvá tettem, akkor azt mondták, hogy én nem értem meg őket, meg úgy csinálok, mintha nem gondoskodnának rólam. Nem azt mondom, mindig van itthon étel, de például gyümölcs ritkán van, mert a testvéreim nem szeretik, azért meg nem vesznek, hogy ők meg én egyem. Hogyan beszélhetném meg velük ezeket a dolgokat?
2009. jún. 4. 16:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%
18:10 meg az előzők között válaszoló egyik nagyokos: vegyetek már vissza! Ti 18 évesen mi mindent csináltatok? Volt teljes munkaidős állásotok miközben gimibe jártatok még és közben otthon is besegítettetek? Kötve hiszem, de ha volt is, akkor sincs jogotok ilyen lekezelően beszélni. A kérdező normális stílusban feltett egy kérdést. Én szülőként meg azt mondom, hogy nem szabad a gyerekünket zsarolni. Ha egyszer vállalták, tudták, hogy lesznek kiadásaik és itt nem arról van szó, hogy ez a lány elszórja a pénzt. Nem tudom, hogy tisztában vagytok-e azzal, hogy mi az a tampon vagy tisztasági betét, de azt megnézném, akinél ezek luxusnak számítanak...
2009. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
9%

Érdekes, én sem meztelenül járok az utcán, mégsem veszek havonta ruhákat, bulizni el lehet járni pénz nélkül is, ajándékot lehet készíteni is..

Kifogásokat ügyesen találsz, az ember nem etet állatokat egész nap, porszívózni és mosogatni sem tart sokáig.. és ne mondd, hogy ha melóznál, akkor az lenne a legnagyobb gond, hogy ki vigyázzon a tesódra.

Tudod, én 22 éves múltam, de a bőr lesülne a képemről, ha ilyen eszembe jutna, mint neked, hogy az anyukámat számon kérjem.. Mi ketten élünk és bizony rám is hárul sok minden, ha kell, kicserélem a törött cserepet a háztetőn, fát vágok, mert vegyes tüzelésű a kazánunk, füvet nyírok és bármit megcsinálok, csak, hogy neki kevesebb legyen, mert közeledik az 50. évéhez és ráfér a napi 8 óra mellett a pihenés. Főiskolás vagyok, hétköznap az albérletünkben vagyok a párommal,akinek csak egy nagymamája van és ő sem tud segíteni rajtunk, de anyukámtól semmit nem kérek, mert tudom, hogy nem könnyű mostanság.

Büdös a munka neked, kislány, de igényeid azok vannak és kifogásaid is..

Az embernek arra van ideje, amire csinál. A szüleid többet érdemelnek annál, minthogy te akarj beszélni velük a pénz beosztásáról.

2009. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%

óóóóóó.előző! Ez ám a "lelkesítő" beszéd!!!Nagyon nagy kérés tényleg, hogy 4 év után vegyen magának egy fürdőruhát!!!Azta az ilyen emberektől hülyét tudok kapni!Na mindegy szuszá!

Kérdezőnek: 1. nagyon sajnállak:( nálunk is mindig ez van ,hogy ennyit meg annyit kell a csekkrefeladni stb stb. de azért ennyire nem dúrva.Mondhatnám,hogy beszélj velük,de sztem nem sokra mész velük.(már ahogy leirtad a sztorit)Tesóiddal is ilyen szigorúak avgy csak veled??Ha pénzt akarsz szerezni nyáron tényleg bekéne vállalnod vmi diákmelót, a házimunkát meg csinálják a tesóid, vagy osszátok be!:-)

2009. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
80%
18:21-es vagyok és a 18:10 esnek szólt a mondandóm eleje.csak sokan irtak mig megirtam, és nehogy félreértés legyen
2009. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Sajnálom a szüleidet.....................és nem szeretnélek megbántani, tényleg, ne haragudj meg rám, de igazi rabszolgái ők a globalista vegyél-vegyél-vegyél társadalomnak!

Segíteni rajtuk már nem tudsz sajnos, arra ügyelj inkább, Te soha ne válj ilyenné!!!!!!!

2009. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nem nagyok az igényeid. A tampon, a ruhák, a gyümölcs meg néha egy-egy buli teljesen belefér nálam is. (Bár nekem fiam van, úgyhogy a tampon nem aktuális) De mivel a szüleid és ők dolgoznak meg a pénzért, ők döntik el, hogy mire menjen. Ha eddig nem tudtad meggyőzni őket, gyanítom már nem fog menni. :-(
2009. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
41%
Hah.....A 18:19-es igazi "egyke" idióta!
2009. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%

A 18:19-es szerintem egy olyan elmebeteg lehet akit a szülei nyomorgattak vagy nem is tudom milyen mély lelki bántalmak érhették gyerekkorában.... Bulizni pénz nélkül? Hol élsz, Romániában vagy Ukrajnában? Hogy mész el bulizni pénz nélkül? A legolcsóbb belépők 500-1000 forintosak, amelyik meg ingyenes ott nem lehet táncolni csak inni, ahhoz meg megintcsak pénz kell.

Ajándékot készíteni meg csak akkor lehet ha az alapanyagot megveszi az ember PÉNZÉRT! Vagy te, kedves 18:19-es, karácsonyra rajzoltál a szeretteidnek minden évben, vagy a kutyátok kihullott szőréből kötöttél pulóvert? Mert az, na azok biztos ingyen vannak!


Megáll az eszem milyen emberek vannak!!

2009. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

En ahhoz gratulalok neked is es a szuleidnek is hogy kituno tanulo vagy igy 18 evesen erettsegikor! Ez mindennel de mindennel tobbet er most neked.

A szuleid egyaltalan nem modern felfogasuak.

A labosok, ilyen-olyan poharak nem kellenek am neked majd nehogy azt gondold!

En kulfoldre koltoztem 2 boronddel, es elek-virulok. Vettem ami kell a konyhaba es kesz. Minek kellene 18 labos, 30 tanyer, 50 db pohar, foleg kristalybol?

Gondolom agynemu is van elegendo mar, ez a straferung, tudod regen igy hivtak. Hat tudod mire neked kellene majd az agynemu akkor elmesz az IKEA-ba es megveszel egy modern agynemut, nem olyan regimodit.

Sajnalom hogy a szuleid ilyen maradi felfogasuak.

En azt tanacsolom neked hogy minel elobb koltozzel majd el toluk, es vallaljal diakmunkat.

De most meg jon az egyetem, ugye? Hova mesz egyetemre a ti varosotokban vagy egy masik varosba fogsz jarni?

Otthon nehez diakkent munkat talalni, kulfoldot ajanlom neked akar a nyari szunetre es akar minden nyaron majd amikor egyetemista leszel.

Akkor fogsz tudni venni magadnak egy bikinit, es tampont is es sok-sok mas modern dolgot ami egyaltalan nem luxus.

En megertem a szuleidet is, ok maradi felfogasuak, mert ugye regen igy gondolkodtak inkabb az emberek, straferungra gyujtes, de ok mar atestek a lo tuloldalara. Ok mar tulzasba viszik a dolgokat.

2009. jún. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
94%
A biztosításoknak csak talán veszitek hasznát, és majd egyszer, amíg sok dolog változhat, de annak, amire nem költenek, biztosan.
2009. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!