Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy másképp osszuk be a pénzt?

Figyelt kérdés
Szüleim dolgoznak, nem is keveset, nem isznak vagy cigiznek. Viszont kívülálló szemével nézve nem valami jól élünk. Ugyanis a szüleim egyáltalán nem a mának, hanem csakis a jövőnek élnek. Mindegyikünknek van életbiztosítása, van házbiztosítás, autóbiztosítás, önkéntes nyugdíjpénztári tagok, de most kötöttek még valami plusz balesetbiztosítást. Havonta kb. 60 ezer Ft, ha nem több megy el ilyen dolgokra. Ezenkívül olyan használati tárgyakat vesznek, amik majd jók lesznek nekünk gyerekeknek, ha megházasodunk. Pl.: fazekak, evőeszközök, tányérkészletek, poharak (annyi kristálypoharunk van, hogy már nem férnek el a vitrinben, hanem a padláson tartjuk őket), terítők, konyhai eszközök stb. Ha egyszer elköltözök jól fognak jönni, de remény sincs arra, hogy a következő 10 évben erre sor kerüljön. Azokra a dolgokra viszont, amik a hétköznap kellenének, sajnálják a pénzt. Például nincsen bikinim, mert szerintük felesleges, úgyis csak egy-kétszer megyek strandra. Ha tampont akarok venni bevásárláskor, édesapám teszi a gúnyos megjegyzéseket. Szórakozni nagyon ritkán járok el, de akkor is azt hallom, hogy miért akarom elverni a pénzt. Ha kérek valamire pénzt, előbb-utóbb adnak, de addig megállás nélkül teszik a megjegyzéseket. És elegem van. Állandóan azt hallom, hogy mennyi csekk vár még feladásra, milyen sokat dolgoznak, de semmi látszata. Persze, hogy nincs, mert felesleges dolgokra megy el a pénz. Amikor szóvá tettem, akkor azt mondták, hogy én nem értem meg őket, meg úgy csinálok, mintha nem gondoskodnának rólam. Nem azt mondom, mindig van itthon étel, de például gyümölcs ritkán van, mert a testvéreim nem szeretik, azért meg nem vesznek, hogy ők meg én egyem. Hogyan beszélhetném meg velük ezeket a dolgokat?
2009. jún. 4. 16:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem nem tudod megváltoztatni a sajátos gondolkodású szüleidet. Egy hasznod lehet a dologból: tudod, látod, érzed, hogy így NEM SZABAD családi életet élni három gyerekkel. Meggyőzni őket arról, hogy rosszul ossszák be a pénzt szinte lehetetlen.
2009. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

18:19-es kar volt irnod. Mondd, melyik orszagban elsz? Te valamelyik szomaliai vagy mas afrikai kis falubol irtal ide? Es lass csodat netezik a lany! Te 22 eves vagy? De a felfogasod.... ur Isten!

Megmondanad nekem hogy egy 18 eves kituno tanulo lany hova tudna elmenni dolgozni meg az iskola mellett?

Azert erettsegizo diakkent nem egyszeru am kituno tanulonak lenni.

Es ne mar penz nelkul bulizni menni? Normalis vagy?

Ebben a modern vilagban a tampon jelent gondot es egy 2000 Ft-os bikini? Ezt hivjak szegyennek!!!!!

Es nem a szegenysegrol van szo ebben a csaladban! Nem, hiszen sok helyre fizetnek a szulok. Csupan a begyoposodott felfogasrol van szo, ugyanugy mint nalad is te 18:19-es 220 eves leany.

2009. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
13%
Az a sok okos ember.Menj dolgozni és kész ha nem tetszik költözz el.Amikor felmarkolod anyád meg apád halálakor a sok lovét amit ők most havonta fizetnek biztositást akkor mondd azt,hogy nem kell.Én örültem volna ha megkezdem a férjemmel az életem áés lett volna kanalam poharanm meg tányérom.de ti mai 18 évesek el v agytok szállva önmagatoktól !!!Nem hiszem,hogy anyád aki ugyanugy menstruál mint te ne venne neked semmit erre a napokra.Hülyének nézel mindenkit??Ő hagyja kifolyni magából vagy mi?Te csinálsz mindent?Én megnézném!Modern hamupipőke akarsz lenni???
2009. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló te magadnál vagy?? Normálisnak érzed magad?? Hát hála az égnek hogy nem kaptál semmit a szüleidtől, MEG SEM ÉRDEMLED!!!!!!


Én szerény véleményem szerint meg nem örülnék neki ha a szüleim előre gyüjtögetnék nekem a berendezési tárgyakat, mert mire elköltözök itthonról addigra változik a világ, és nekem meg egyedi ízlésem van és majd én megveszem magamnak.


22 éves vagyok anyámék semmit nem vesznek nekem, 16 éves korom óta dolgozok a suli mellett hogy legyen ruhám, telefonom, ebből van tévém, számgépem, biciklim, DE PARDON én megtehetem mert középiskolában 3as tanuló voltam most az egyetemen meg kettes!!!! Szóval időm engedi!!


De a kérdező 18 éves kitünő tanuló most érettségizik nehogymár elküldjétek dolgozni?????????? Az normális ha a szülő egy bikinit se vesz meg a gyereknek??? Mert szerintem nem normális!!!!!


És biztos vagyok benne hogy a kérdező is elfog majd menni dolgozni ha telik az idő de a középiskola nem erről szól, ekkor kell megalapozni a jövőt!


Ne a kérdezőt szidjátok hanem lássátok meg a szülő felelősségét!!! Mert ők a hibásak!

2009. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

hihetetlen

én is 18 éves vagyok most érettségizek de elég rossz tanuló vagyok :S (3)

mellette dolgozom és nekem is ebből vannak a dolgaim

mondjuk ha anyutól kérek pénzt mindig ad pedig nem egy újgazdag családban élünk

szüleid nem voltak fiatalok? lehet velük rendesen beszélgetni a fiatalkor problémáiról vagy abszolúlt nem is kiváncsiak rájuk?

2009. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Gondolom a szüleidnek azért ilyen a gondolkodásuk, mert fiatal korukban, gyerekkorukban nélkülözniük kellett és most, hogy megtehetik, próbálják bebiztosítani az életüket, életeteket. Az ilyen gondolkodású embereknek a bulizás, a ruházkodás, a szépítőszerek mind-mind luxus, sajnálják rá a pénzt. Én úgy gondolom (lévén középkorú emberek) a felfogásukat nem tudod megváltoztatni. Én a helyedben érettségiig kihúznám (most a tanulás a fontos), utána elmennék diákmelóra dolgozni és ha már megkeresed a szükségleteidre valókat, akkor talán nem lesz ez a konfliktus. Persze hozzáteszem, sajnállak, mert manapság 4000.-Ft. valóban semmire sem elég. Kitartást!
2009. jún. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
19%

Figyelitek a kis pénz-és haszonleső kis szukkát!?


18 éves nagylány duma: "hogyan tudnám a szüleimet meggyőzni..." azaz segítsetek hogyan tudnám őket lenyúlni,de ne azt mondjátok ám, hogy én hogyan keressem meg a rávalót, én kapni akarom nem dolgozni értr....18 évesen lehetne annyi sütnivalód,hogy ne a szüleid akard pumpolni, ha akarsz valamit, hanem teremtsd elő magadnak, ha kell valami olyan, amit ők nem támogatnak és nem a kiskapukat keresd...büdös tán a munka lustaság?

tudod hány embernek nincs bikinije? és mellette dolgozik is a családjáért...anyádnak van? nehogy már anyádéknak az legyen a legnagyobb baja, hogy te elmehess strandolni és mutogatni magad a kiscsávóknak, amikor erre most nincs pénzük...

2009. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

A párom szülei pontosan ilyenek, mint a te szüleid... Hárman vannak testvérek, és mindhármuknak összegyűjtögették az évek alatt a törölközőket, ágyneműket, edényeket... Tele volt a padlásuk. Egy éve költöztünk össze, és rengeteg mindent kaptunk. Csak a jószándékuk ellenére sokmindent nem tudunk használni se, mert a spórolás miatt olyan olcsó dolgokat vettek, amik gyakorlatilag a funkciójukat se töltik be... a törölközők nem szívják a nedvességet (de van belőlük 20 db), a lepedők műszálasak, foszlanak (ebből is 20! db), rengeteg régi tükrös ágyhajat kaptunk, de a régiek sokkal kisebbek, mint az ágynemű, ezért nem bírjuk őket felhúzni se... És a párom egész gyermekkorában semmit sem kapott, ugyanígy, mint te, már 15 évesen dolgozott, és amellett tanult, meg aztán fősulira járt... ne érts félre, nagyon hálás vagyok a segítségükért, de azóta se kapunk tőlük semmit, pedig több házuk van, földjeik... és mi nagyon gatyán állunk éppen... nem pénzre gondolok, de múltkor például eltörött a vasalódeszkánk, nekik pedig van elraktározva több nagyon jó minűségű is, de nem akarták ideeadni, mert "mi van, ha a miénk is eltörik? jó lesz nektek a törött, úgyse lesz pénzeteek soha jobbra, szokjatok hozzá..."

Szóval törekedj az önnállóságra, és fősuli mellett majd vállalj diákmunkát, ha van rá lehetőséged!

Hova valósi vagy egyébként?? Van egy fölös fürdőruhám! :)

2009. jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
44%
nem olvastam végig a válaszokat. Miért nem mész el dolgozni??? 18éves vagy ha nem tetszik az otthoni helyzet, menj el diákmunkára és legalább lesz pénzed. A szüleidet nem kéne lehurrogni, mert neked akarnak jót, azzal, hogy gondolnak a jövődre. Gondolom nekik fontosabb, hogy legyen tőkéd, amivel elindulhatsz, mint egy bikini. Én 17éves korom óta dolgozom, mellette 22éves koromig tanultam és jó, nem voltam kitűnő, de erős 4es igen. Mindig a saját pénzemből vettem dolgokat, abb nem szólt bele senki. Te is igazán megtehetnéd ezt.
2009. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is dolgoznod kéne, de megértem, hogy nem mész...érettségi előtt kitűnőnek lenni tényleg nem könnyű. a másik pedig, hogy én 17 éves vagyok, havonta 6000ft-ot kapok, és szeretnék dolgozni, de suli mellett a szüleim nem engedik, akik ugye pénzt se nagyon akarnak adni... de ez most nem ellenük szól, mert ők tényleg nem hülyeségekre költik, hanem egyszerűen nincs. a lényeg csak annyi, hogy lehet, hogy menne ő dolgozni, de nem engedik, mint ahogy engem se.
2009. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!