Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy másképp osszuk be a pénzt?

Figyelt kérdés
Szüleim dolgoznak, nem is keveset, nem isznak vagy cigiznek. Viszont kívülálló szemével nézve nem valami jól élünk. Ugyanis a szüleim egyáltalán nem a mának, hanem csakis a jövőnek élnek. Mindegyikünknek van életbiztosítása, van házbiztosítás, autóbiztosítás, önkéntes nyugdíjpénztári tagok, de most kötöttek még valami plusz balesetbiztosítást. Havonta kb. 60 ezer Ft, ha nem több megy el ilyen dolgokra. Ezenkívül olyan használati tárgyakat vesznek, amik majd jók lesznek nekünk gyerekeknek, ha megházasodunk. Pl.: fazekak, evőeszközök, tányérkészletek, poharak (annyi kristálypoharunk van, hogy már nem férnek el a vitrinben, hanem a padláson tartjuk őket), terítők, konyhai eszközök stb. Ha egyszer elköltözök jól fognak jönni, de remény sincs arra, hogy a következő 10 évben erre sor kerüljön. Azokra a dolgokra viszont, amik a hétköznap kellenének, sajnálják a pénzt. Például nincsen bikinim, mert szerintük felesleges, úgyis csak egy-kétszer megyek strandra. Ha tampont akarok venni bevásárláskor, édesapám teszi a gúnyos megjegyzéseket. Szórakozni nagyon ritkán járok el, de akkor is azt hallom, hogy miért akarom elverni a pénzt. Ha kérek valamire pénzt, előbb-utóbb adnak, de addig megállás nélkül teszik a megjegyzéseket. És elegem van. Állandóan azt hallom, hogy mennyi csekk vár még feladásra, milyen sokat dolgoznak, de semmi látszata. Persze, hogy nincs, mert felesleges dolgokra megy el a pénz. Amikor szóvá tettem, akkor azt mondták, hogy én nem értem meg őket, meg úgy csinálok, mintha nem gondoskodnának rólam. Nem azt mondom, mindig van itthon étel, de például gyümölcs ritkán van, mert a testvéreim nem szeretik, azért meg nem vesznek, hogy ők meg én egyem. Hogyan beszélhetném meg velük ezeket a dolgokat?
2009. jún. 4. 16:22
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Igazából én sem így osztanám be a pénzt, ahogy a szüleid. Viszont!!! Ők keresik meg a pénzt, tehát amíg az ő kenyerüket eszed, addig kénytelen vagy alkalmazkodni. Viszont van egy ötletem: elég nagy vagy már ahhoz, hogy dolgozz magad is, és abból tudod finanszírozni azokat a dolgokat, amelyekre a szüleid sajnálják a pénzt.
2009. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
48%
21.30-as.Ugye más is azt mondja amit én ,hogy menjen dolgozni.Ezért kell lehurrogni?ez egy szabad fórum ahol mindenki elmondhatja a véleményét!!!
2009. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Viszont kulturáltan, személyeskedés nélkül.
2009. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!