Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti meg tudnátok ezt bocsátani?...

Ti meg tudnátok ezt bocsátani? Indokokat is várok.

Figyelt kérdés

Régóta együtt vagyunk a párommal,hosszú évek óta. Még soha nem okozott nekem csalódást, mindig mindent megtett azért, hogy a kapcsolatunk jó legyen és sosem bántott semmilyen téren.

Tegnap azonban kiderült valami róla, ami egyszerűen elképesztő. Hosszú a story, hogy hogyan derült ki, de végtére ő vallott színt, csak annyi derült ki, h valami nem stimmel.

Amit tett a következő:

Pár évvel ezelőtt nagyon rossz anyagi körülmények közé keveredtünk, hosszú, hogy miért és hogyan, a lényeg, h én nem tudtam róla, mert nem akarta elmondani nekem, hogy óvjon. Mániája, h egy férfi ne terhelje meg a nőt és egyedül akarta megoldani. De nem spóroltunk, mert mivel nem akarta, hogy észrevegyem, én pedig nem tudtam, h nem fér bele a mozi, a meki, stb, nem fogtam vissza magam, jártunk ide-oda.

Addig fajult a dolog, hogy felvett egy személyi kölcsönt, hogy áthidalja a dolgot, de nem sikerült neki, és azzal fenyegették, h levonják az egész fizetését. Mivel lakáshitelünk van, nem tudta volna levonni a bank, illetve alig maradt volna pénzünk..bár szerintem ez is megoldható lett volna ha összehúzzuk a szíjat.

Nem voltam itthon, mert elmentem főiskolára 2 napra, és elment a nagyszüleimhez, akik jó anyagi körülmények között vannak, és elemelt tőlük egy nagyobb összeget. Annyit, amennyi hátralék volt, aznap volt a fizetési határidő. El is ment tőlük, majd visszament negyed óra múlva, bevallotta mit tett, és visszaadta nekik a pénzt. Ők megbocsátottak neki, de megkérték, h nekem ne mondja el. Számomra ez most derült ki.

Soha nem volt semmilyen hasonló ügye, ezt is nagyon szégyenli, de én egyszerűen össze vagyok törve. Teljesen magamba zuhantam, és nem tudom, megbízhatok-e benne ezek után...NAgyon fáj és nagyon tanácstalan vagyok. Ti mit gondoltok? Ez a dolog megbocsátható? Vagy soha nem fogom túltenni magam rajta? Fél év múlva lenne amúgy az esküvőnk....


2012. febr. 21. 08:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
remelem tanultal a dologbol es nem csak ra bizod a penzugyeket, ezek utan a penzugyekben biztos nem biznek meg benne, amugy meg persze ez megbocsalthato dolog.
2012. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 lizzi77 ***** válasza:
70%
A többiek már nagyjából leírták, hogy ha együtt éltek, akkor tessék együtt gondoskodni mindenről. Hozzátenném, én a helyedben nem bíznék meg abban, hogy "állítása szerint" mindenről tudsz.Tessék a folyószámla kivonatokat elkérni, tételesen ellenőrizni a kiadásokat.ÉN a helyedben nyitnék egy külön számlát is, amire a későbbiekben lehet félretenni a vésztartalékot, vagy megtakarítást.Ajánlom, hogy legalább havonta 1-szer minimum üljetek össze, előre kijelölt időpontban, és beszéljétek meg, hogy milyen kiadások várhatóak a hónapban, illetve vezessetek háztartási könyvet is.Ha elkülönítitek azt az összeget, ami biztos elmegy a számlákra, és fix kiadásokra, ill. tudjátok, hogy pl. vasalót kell venni, mert elromlott, akkor annak az árát is.Valakinél az a módszer vált be, hogy a konyhapénzt, (a kajára, tisztítószerre szánt pénzt)annyi borítékba tették pontosan elosztva, ahány nap van az adott hónapban.Így csak annyit költesz, ami arra a napra van a borítékban, ha pedig marad, akkor lehet perselyezni is akár, vagy áttenni egy "gyüjtő" borítékba, ami abban felhalmozódik, azt hó végén betenni a megtakarítási számlára.Ez mondjuk azt jelenti, hogy ki kell venni kp- ben a pénzt, nem ártana utána járni a számlavezetési költségeknek sem, azon is lehet spórolni.Pl. ha idegen automatánál veszel ki pénzt, az többnyire 4-500 ft is lehet/alkalom.
2012. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%
Én megbocsátanám, mivel mindketten benne voltatok hogy idáig fajuljon a helyzet, viszont üljetek le és beszéljétek át...na meg legyél te is figyelmesebb pénzügyekben.
2012. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

"kedves utolsó: teljes mértékben igazad van. én is ezt mondtam neki, és igen, én is hibás vagyok. de sajnos ez nem változtat a tényen...mégiscsak lopott :( "


Lopott és visszatette.Akitől lopott,akit konkrétan sérelem ért,az megbocsátott,úgyhogy az ügyet le lehet zárni.A lényeg most az,hogy te se gyerekként élj mellette,hanem társként,akivel meg lehet beszélni,ha anyagi gond van és neked is meg kell tanulni beosztani a pénzt. A 82%-os válaszoló nagyon szépen leírta,hogy lehet átláthatóan vezetni a családi kasszát. Üljetek le és beszéljétek át és találjátok ki azt is,hogy miből törlesztitek a hitelt. Tegyél most már te is azért,hogy kimásszatok ebből!

2012. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
a hitel és az ügylet lezárult. régen volt, az vissza lett fizetve, és már nincs ilyen gond.megbeszéltünk mindent, mert megmondtam neki, hogy mostantól mindig tudni akarok mindenről. le is ültünk, megnéztük most hogy állunk. de azóta mindig mindent tudok és jobban figyelünk mindketten. ez nem kérdés a történetben. csak számomra most derült ki valami, ami évekkel ezelőtt volt. azóta és is sokkal felelősségteljesebb vagyok
2012. febr. 21. 11:49
 16/32 anonim ***** válasza:
62%
szegeny srac,egyszeruen csak meg akart felelni neked meg az igenyeidnek. Lopott,de azonnal vissza is adta,bocsanatot kert stb. Szerintem nincs okod nem bizni benne. Te pont olyan hibas vagy,mint o.
2012. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
a mai nap folyamán azért az ügylet mégis tovább bonyolódott...kiderült, miután beszéltem a többiekkel, h lényegében nem magától vitte vissza, hanem 5 perc múlva észre is vették, és felhívták telefonon, h valamit elvitt, nem? erre bevallotta, és ekkor vitte vissza....számomra ettől sokkal súlyosabb lett az ügy :( arról meg már ne is beszéljünk, hogy volt pár hónapra rá egy eset a környezetemben, ahol eltűnt egy nagyobb összeg, és azon agyalok azóta is, hogy mi van ha az is ő volt!? persze váltig állítja, hogy nem, higgyem le, az nem ő volt. és ha mégis? most kétségek gyötörnek, tele vagyok bizonytalansággal, és nem tudom, túl tudok-e lendülni a dolgon valaha is....
2012. febr. 21. 12:48
 18/32 anonim ***** válasza:
61%
Nehéz ügy. Így van, lopott, ezt nem is lehetne finomabban mondani. Viszont ne csak ezt nézd hanem azt is, hogy miért tette? Tulajdonképpen miattad is, miattatok. Nem akart csalódást okozni azzal, hogy a te jólétedet lentebb kell adni, mert gondok támadtak. Rossz formáját választotta, nagyon rosszat. Elhiszem és tudom is, hogy mit érzel, viszont gondolj át mindent, mindennek a miértjét. Ha úgy érzed, nem tudod megbocsátani akkor inkább most szakíts, mert a házasság a jóban-rosszban együttről szól, a problémák közös megoldásáról és nem pedig a másik okolásáról. Te is tudod és írtad is, a nagyszüleid is tudják, hogy nem olyan ember, aki más vagyonát elveszi. Meg volt ijedve, rossz döntést hozott. Ami volt, elmúlt. Ember még nem született hiba nélkül, ezen gondolkodj el egy kicsit.
2012. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%
ajaj,igy azert mar nagyobb a baj. Es nem is a lopas miatt,hanem mert sosem fogsz mar tudni bizni benne es sztem tisztelni sem tudod ugy,ahogy eddig. Persze en nem biztos,h ha egyeb gond nincs vele,akkor ezert lelepnek. Senki sem tokeletes es lehet,h tenyleg szivbol megbanta,amit tett. Nehez ugy. De ha maradsz,semmikepp se ereztesd vele,amit tett. Ha ugy dontesz megbocsajtasz,akkor nem szabad tobbet felhanytorgatni a dolgot.
2012. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi értelmes és hasznos válaszokat. nagyon jól átlátjátok és értitek a dolgot, örülök neki, hogy ennyire normális emberek válaszoltak a kérdésre. nem tudom mit tegyek. várok. fél év van az esküvőig. meglátjuk, hogy sikerül-e addig túltennem magam rajta, és fel tudjuk-e újból építeni a dolgot...tudom, ha egyszer lezárjuk a témát, akkor lezárjuk. vagy így, vagy úgy. többet nem lesz kettőnk között helye a témának, ha úgy döntök, hozzámegyek. és el kell döntenem, meg tudok-e benne bízni.
2012. febr. 21. 13:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!