Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem dobják ki otthonról...

Miért nem dobják ki otthonról a bátyámat?

Figyelt kérdés

Ez így talán erős, de: 27 éves, soha nem dolgozott, munkát nem keres (diplomás, nyelvvizsgája is van), neki a gyári munka derogál, lenézi a munkásembert. Internet+TV - ez minden, amit csinál. Szüleim meg hagyják, néha megemlítik neki a munkát, de nem nyúzzák vele, nem úgy mint engem anno (és jogosan tették velem!). Emellett akkora egója van, mintha nem tudom, ki lenne; szegény húgomat terrorban tartja. :S Van egy használt laptopja húgomnak, elveszi tőle, mikor neki ott a szobájában a PC. Elmennek a mamánkhoz látogatóba, oda is viszi, hogy gépelje a sporttudósítását, mert ilyen hülyeségeket vezet a netes blogján, munkakeresés helyett...

A külseje totál elhanyagolt; haja lassan derékig ér, ritkán borotválkozik, tisztára, mint egy vadember. És TANÁR a végzettsége. Így bemenne tanítani... Most kiakadtam, mert bár nem élek otthon, szegény kishúgom sírva hívott fel, hogy megint mit művel. Kivetíti a saját kisebbségi komplexusát a húgomra, elmondja minden szarnak, ostobának, a szüleim meg, mint valami szentet, védelmezik, rá sem szólnak, csak a húgomra, ha visszaszól.


2012. febr. 27. 15:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
29%
Mert egy szülőnek a gyereke, felnőtten is a gyereke marad, akármit csinál a gyereke marad. 14L
2012. febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Jól van, ez a válasz baromi hasznos... 14 évesen biztos felfogod a dolog súlyát. Majdnem dupla annyi idős, mint te. És nyilván nem szó szerint értem a kérdést, nem akarom, hogy a híd alatt végezze ez a szerencsétlen, mert a testvérem, akármekkora barom is.
2012. febr. 27. 15:14
 3/36 anonim ***** válasza:
44%
Viszont azért a szüleidnek nem kéne hagyni, hogy a kishúgodat is bántsa... Nem tudsz szüleiddel beszélni? 14L voltam megint
2012. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
40%
Attól, hogy idősebb vagy nem biztos, hogy okosabb is ;)
2012. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem beszélned kéne a szüleiddel! Te talán rá tudnád ébreszteni őket arra, hogy ezt nem kéne hagyniuk.

Nem ismerem a szüleidet, de sajnos tapasztalatból tudom, hogy sok szülő túlságosan is elfogult a gyermekeivel kapcsolatban; akkor sem látják meg a gyerek hibáit, ha mindenki másnak már kiszúrják a szemét.

A soraidból azt olvasom ki, hogy te már önálló vagy; esetleg nem lehetne megoldani, hogy a kishúgod hozzád költözzön? Ha nem is véglegesen, akkor legalább egy időre, amíg a bátyád észhez tér. Nagyon mem jó dolog, ha ennyire kikészíti szegény lányt!

Kívánom hogy sikerüljön megoldani a helyzetet!

2012. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
72%
"Ez így talán erős" - miért lenne erős? csomó ilyen alak van. Manapság ez totál általános. és h miért nem dobják ki? mert a gyerekük...legyen az akármilyen, az a gyereke marad. ez van. de tényleg gáz amit művel, ha ez így igaz, ahogy leírod. elég lumpen egy alak lehet. respect
2012. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Sajnos másik városban élünk a párommal, a húgom nem tudna bejárni a sulijába innen. Máskülönben ideköltözhetne, szerintem nyári szünetben többet is lesz velünk.

Apámat valahol mélyen dühíti ez az állapot, de inkább csak tűr... Még mindig bennük van, hogy az ő fiuk diplomás és majd viszi valamire. De mire? 3 hónap próbaidőt dolgozott, mint tanár, de kirúgták, arra is a szüleimnek ment el sok pénze, mert messze volt az az állás, minden bútorát ők vették, hisz neki nem volt. Félbehagyott egy tanfolyamot, amit ők fizettek. A nyelvvizsgának is 3-szor nekifutott, ők állták. Most levelezőn jár mesterképzésre, az még 2 év és ha eljutna a záróvizsgáig, megint kell egy nyelvvizsga. Azt is megint majd halogatja, szerintem minimum 3 év, ha megint aktuális lesz az álláskeresés. Nem értem, levelező mellett miért nem megy dolgozni? És miért tűrik?

2012. febr. 27. 15:26
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
mellesleg Te egy talpraesett lánynak tűnsz, helyedbe beolvasnék úgy neki, hogy hirtelen köpni nyelni nem tudna. szégyellhetné magát, hogy a szüleit ennyire kihasználja. - 27/f
2012. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Hát én nem is hagytam magam terrorizálni, pedig megpróbálta. Volt, amikor meg akarta magyarázni, hogy én vagyok a senki, mert csak érettségim van és gyárban dolgozom. Utálom, hogy ilyen hülye barom lett. Csak a húgaival tud keménykedni, való életben egy besz*ri dög. Kiskoromban nekimentem a nagyfiúknak, mikor belekötöttek, mert védeni akartam, ő gyáva volt hozzá.

Most megüzentem a húgommal, ha kell, elmegyünk a párommal és helyretesszük, ha bántani meri... Mert volt rá példa.

2012. febr. 27. 15:45
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, hát rosszabb a helyzet mint hittem. :D Nem tudom, miért van olyan nagyra a diplomájával. A becsületes munka sokkal többet ér, mint diplomával ücsörögni a babárjain. Levelező mellett simán dolgozhatna - én nappalis vagyok az egyetemen, mégis tudok mellette dolgozni, igaz, részmunkaidőben, de legalább így is segítem édesanyámat.

Én a helyedben lehet, a drasztikus módszert választanám: kerek-perec megmondanám a szüleimnek, hogy a kezembe veszem a dolgot; aztán közölném a bátyámmal, hogy vagy talál munkát X időn belül, vagy mehet ahová akar. Ha nem találna munkát, én tényleg összeszedném a cuccait, és kihajítanám. Hátha ettől észhez térne.

Az egy dolog, ha az embernek nincs munkája - sokáig nekem sem volt, de én nem voltam bunkó, sőt, rosszul éreztem magam hogy ingyenélek. A házimunkát magamra vállaltam, főztem is, hogy legalább anyukámnak azt ne kelljen. Nem tudom, hogyan bír valaki ennyire semmit sem csinálni. :S

Kitartás!

2012. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!