Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem dobják ki otthonról...

Miért nem dobják ki otthonról a bátyámat?

Figyelt kérdés

Ez így talán erős, de: 27 éves, soha nem dolgozott, munkát nem keres (diplomás, nyelvvizsgája is van), neki a gyári munka derogál, lenézi a munkásembert. Internet+TV - ez minden, amit csinál. Szüleim meg hagyják, néha megemlítik neki a munkát, de nem nyúzzák vele, nem úgy mint engem anno (és jogosan tették velem!). Emellett akkora egója van, mintha nem tudom, ki lenne; szegény húgomat terrorban tartja. :S Van egy használt laptopja húgomnak, elveszi tőle, mikor neki ott a szobájában a PC. Elmennek a mamánkhoz látogatóba, oda is viszi, hogy gépelje a sporttudósítását, mert ilyen hülyeségeket vezet a netes blogján, munkakeresés helyett...

A külseje totál elhanyagolt; haja lassan derékig ér, ritkán borotválkozik, tisztára, mint egy vadember. És TANÁR a végzettsége. Így bemenne tanítani... Most kiakadtam, mert bár nem élek otthon, szegény kishúgom sírva hívott fel, hogy megint mit művel. Kivetíti a saját kisebbségi komplexusát a húgomra, elmondja minden szarnak, ostobának, a szüleim meg, mint valami szentet, védelmezik, rá sem szólnak, csak a húgomra, ha visszaszól.


2012. febr. 27. 15:12
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem kizárt,hogy én voltam :(
2012. febr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,kitartást,tudod hányszor kaptam itt a pofámba az irigy vagy dumát,Mert leírom,hogy elkéne menni dolggozni,mert a munka szégyen,manapság lett az,17 éves korom óta eltratom magam,és k*rvára irritál mikor látom,hogy felnőtt munkaképes emberek otthon lógnak a semmin a szülőkön élösködve,a rezsibe nem szállnak,be,otthon nem segítenke be,terorrban tartják a kisebb testvéreket szülőket,mindenkit.Nekem is van diplomám,nem is egy,de egyetem melett végig dolgoztam meg előtte is,mert cukormázban nőtem fel,még elfekvőbe melóztam,pelenkázva az időseket,pucolva a szart,nem irigység beszél belőlünk,hanem a realitás,az ilyen emberek ha kikerülnek a szülők mellől mamahotelből,akármi végett, k*rva nagy pofponkat kapnak sajnos,mert életképtelenek,de ze álatlában az szülők hiábaja akik a mostani férfiakból anyámasszony katonákat nevelnek a lányokbóól meg plazászökevényeket,aztán csodálkoznak miért van ennyi eltunyult,lusta,felelőtlen ember köztünk.
2012. febr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
31N
2012. febr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
"Mert nem cukormázban"
2012. febr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám is ilyen,29 éves létére.Sulit sem fejezte be.Mindig csak alkalmi munkái voltak(jó ideje már az sem),azok is ritkán.Volt ,hogy nagyon jól keresett,de akkor meg elkurv@zta meg elbulizta pár nap alatt.Utána jött a szülőktől ,testvérektől és a mamától való kéregetés,amit persze soha senki nem kapott vissza.Mikor már senki nem adott neki,akkor jött az,hogy amit talált eladott,nekem is sok dolgom eltűnt(láncfűrész,cipők és még sok más),mikor felelősségre vontam,teljesen higgadtan a képembe vágta,hogy ha neki nincs semmilye kénytelen mások holmiát eladni.Szép kis testvér,nen merek előtte hagyni semmit.Mamánál él,ki sem mozdul a tv elől és mégis ő a legjobb és legügyesebb unoka...

Én is mondtam,hogy adjon neki ultimátumot,de hát hogy is tenné meg a kedvenckével?!Nehéz az ilyen emberekkel bármit is kezdeni...

2012. márc. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát akkor én is csatlakoznék a sok elkeserítő történethez...Öcsém 25 éves, anyuka kedvence-apánk már nem él, pedig ő aránylag kordában tartotta-akkora egoval...

Még mindig otthon él, igaz ő dolgozik, mert édesanyám szerzett neki munkát-napi 5 órát kell elébecolnia, de gyakran késik, vagy nem megy be-a fizetéséből persze semmit nem ad anyumnak, b+ karácsonyra, születésnapjára nem köszönötte fel, undorító. De közben megköveteli, h anyum főzzön, mosson rá, adjon neki még zsebpénzt.

Természetesen, ha hazautazom, akkor elvárás lenne az, hogy én is kinyalom a seggét-mert ugye ő a "kisöcsém", én meg a lány. Ő is simán elveszi anyám laptopját, pedig van számítógépe, de azt tönkrevágta (az is anyumé volt).


Na mindegy, tehát, tapasztalataim szerint ez nagyon gyakori a csalűádoknál, hogy a fiút előbbre tartják, mint a lányt, zsigerből belenevelik a srácokba, hogy a nők dolga a kiszolgálás, tűrés.

Ezért is tartom feleslegesnek, hogy próbálj beszélni szüleiddel, én annyiszor próbáltam-sőt más ismerőseim is, hasonló helyzetben lévő lányok is, semmi értelme nem volt, csak én lettem a rosszindulatú banya/vagy Te.


Próbáld meg kishugodat lelkileg támogatni, mert maradandó károsodást okozhat benne ez az állat...és kitartás.

2012. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja és hozzá kell tennem drága kisöcsén drogokrak ölti a pénzét, és ezt anyum sejti is.


A te testvéred véletlenül nem használ valami szert?

2012. márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hiábavaló minden beszéd. Voltam azóta otthon, említettem apámnak, hogy nem kéne ezt tűrniük, de letorkolt, úgy van vele, inkább homokba dugja a fejét, csak ne kelljen tudomásul venni a helyzetet...

Az én nagyim szemében is a bátyám az Isten. Ő mindig meg tudja védeni, hogy jaj, olyan nehéz munkát találni. Ja, persze, főként úgy, hogy az ember nem is keresi, elvárná, hogy majd az igazgatók kopogtatnak a szobája ajtaján és könyörögnek, hogy náluk tanítson... A többi "alsóbbrendű" munka szóba sem jöhet.

Nem él szerekkel, na még épp az kéne. :S Ahhoz ki kéne mozdulnia. Mikor még járt főiskolára, ott szokott tivornyázni, az ösztöndíján piált a "haverokkal", anyámék meg maguk fizették minden egyéb költségét.

Tényleg így van, ahogy egyikőtök írta, a férfigyerekek vannak Istenítve. Azokra egy rossz szót nem lehet szólni. Ha vitáztam a bátyámmal, ami mindig az ő beszólásaival kezdődött, azt senki nem hallotta meg, hogy ő milyen sértéseket vág hozzám, de mikor én visszaszóltam, azt igen.

A húgommal beszéltem, megmondtam, hogy tojjon a bátyja fejére, ha meg kekeckedik, meglátogatjuk a párommal.

2012. márc. 1. 14:02
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Hű, sok érdekes sztori...

Nekem is van történetem...


Apám öccse 48 éves, és életében nem dolgozott egyhuzamban egy munkahelyen 1 hónapnál tovább...

Megnősült, van 2 gyereke, 1 fiú, meg 1 lány.

Az asszonyt néha-néha jó alaposan elverte, talán meg is erőszakolta...

A gyerekeket is terrorizálta. Unokaöcsém nem mert vendégségben sütit enni, mert az apja csúnyán nézett rá...

Csóri kisgyerek kb. 5-6 éves volt .

A lányát is bántotta. Sose felejtem el, amikor a síró kislányt a ruhájánál fogva baxta bele a rácsos kiságyba, mert sírt, és ezt mondta neki " feketére verlek " ha nem fejezed be...

A feleség ápolónőként tartotta el az egész családot.

Persze a szesz meg a cigi mindig kellett a férjének.


Tudom, hogy pár éve elváltak, s most a nagybátyám az özvegy anyukájánál él, a kis nyugdíjból ketten...

---


Az, meg hogy a fiúkkal szemben a lánygyerek nem ér semmit, ismerős szintén.

Nagymamámnak -aki a fiát eltartja- összesen 4 unokája van.

1 fiú és 3 lány.

A fiúnak ki volt téve a polcra egy hatalmas bekeretezett fényképe, a lányokról még egy kicsi kép se volt!



28/n



(Szerencsére a párom lánypárti... :) Babát szeretnénk )

2012. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
Látszik a válaszokból hogy melyik oldalnak mekkora az értelmi szintje. És milyen érdekes a legtöbb esetben a család a férfi mellett áll talán azért mert igaza van. Te is kérdező egyszer még azt írod hogy nincsenek barátai utána meg már a haverjaival való tivornyázásairól beszélsz.
2012. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!