Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem dobják ki otthonról...

Miért nem dobják ki otthonról a bátyámat?

Figyelt kérdés

Ez így talán erős, de: 27 éves, soha nem dolgozott, munkát nem keres (diplomás, nyelvvizsgája is van), neki a gyári munka derogál, lenézi a munkásembert. Internet+TV - ez minden, amit csinál. Szüleim meg hagyják, néha megemlítik neki a munkát, de nem nyúzzák vele, nem úgy mint engem anno (és jogosan tették velem!). Emellett akkora egója van, mintha nem tudom, ki lenne; szegény húgomat terrorban tartja. :S Van egy használt laptopja húgomnak, elveszi tőle, mikor neki ott a szobájában a PC. Elmennek a mamánkhoz látogatóba, oda is viszi, hogy gépelje a sporttudósítását, mert ilyen hülyeségeket vezet a netes blogján, munkakeresés helyett...

A külseje totál elhanyagolt; haja lassan derékig ér, ritkán borotválkozik, tisztára, mint egy vadember. És TANÁR a végzettsége. Így bemenne tanítani... Most kiakadtam, mert bár nem élek otthon, szegény kishúgom sírva hívott fel, hogy megint mit művel. Kivetíti a saját kisebbségi komplexusát a húgomra, elmondja minden szarnak, ostobának, a szüleim meg, mint valami szentet, védelmezik, rá sem szólnak, csak a húgomra, ha visszaszól.


2012. febr. 27. 15:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
helyes...az ilyen nem ért másból, kicsit le kell nyesni az egójából.
2012. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
7%
A leírásból látszik hogy irigykedsz rá. Könnyű egy ilyen írás után ítéletet mondani de lehet hogy valójában a fele sem igaz belőle vagy jó oka van erre a bátyádnak. Ha annyira akarnád magadhoz tudnád venni a húgodat csak hát valami oka van hogy miért nem akarod. Talán bele köpne a pároddal való viszonyodba.
2012. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Oh, hát persze, megérkezett az első hasonszőrű. :) Igen, nyilván irigylem, csakis...

És van nyomós oka, hogy nem dolgozik. Nos igen, ha a totális munkaundor az, akkor van neki. Te nyilván rohadt jól ismered a körülményeket. Nem írtam hazugságot, csak tényeket.

2012. febr. 27. 17:25
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
szuleid jol elrontottak, egy eletkeptelen "felnottet" neveltek belole. az ilyen ember a szulei halalaig eloskodik, aztan utana majd koppan de nagyon nagyot.
2012. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod levelezőre jár, azaz van hallgatói jogviszonya. Így simán tud diákmunkát találni iskola szövetkezeteken keresztül és hétközben dolgozni, hétvégén meg suliba járni. Szerintem javasold ezt neki, a szülei meg ne állják minden kiadását,hanem igen is követeljék meg, hogy beszálljon az otthoni költségekbe hiszen otthon lakik. 23/L
2012. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Még csak nem is hetente, havonta kell bemennie a suliba egy szombati nap, vagy max. 2-szer, de nem hetente, azt tudom. Szóval simán tudna teljes állásban dolgozni, 3 műszakban gyárban pl., de hát az neki lealacsonyító...
2012. febr. 28. 17:15
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos ne számíts semmi jóra a bátyáddal kapcsolatban. Személyes tapasztalatomat írom le neked: párom öccse 36 éves, soha, értsd soha nem dolgozott. Itt él a nyakunkon egy eltartási szerződéssel, itt szagolom, mert fürdeni nem fürdik, kaja pénzt nem ad haza, nem dolgozik, tb-je nincs, még az alsógatyáját is én mosom. Igénytelen mint egy csöves. És miért? Mert az anyukája és az apukája egy sz@arjankót neveltek belőle....Mióta a párommal együtt vagyunk, 16 éve még nem láttam, hogy egy szalmaszálat is odébb tett volna. A páromnak kell őt is eltartani, hogy miért azt most nem részletezem, de jogilag köteles. De én április 1-vel úgy kivágom innen, hogy csak nyekken. Ráadásul 2 saját gyerekünk is van, de soxor ha kérdezik, hogy hány gyerekem van, akkor azt mondom, hogy 3 :( Azóta a párom anyukája meghalt, édesapjuk pedig eladta a lakást a páromék feje felől, az ő félrenevelt, munkára sosem fogott fiacskája pedig a híd alatt lenne, ha mi nem lennénk.
2012. febr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Jézusom, nagyon durva a történeted. :( De mégis hogy kötelezhetnek jogilag titeket az eltartására? Van valami fogyatékossága, ami miatt munkaképtelennek minősítették, vagy mi? Nem akarok a magán dolgaitokban vájkálni, csak megrémít, hogy én is így járhatok, mert törvény van rá.
2012. febr. 29. 21:48
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem vájkálsz. Annyi a sztori, hogy mikor eladták a lakást, aminek a fele az apjuké volt a másik fele pedig a 4 gyereké (örökölték anyukájuk részét 4-en), akkor após iratott az ügyvéddel, ahova mentek rendezni a lakás adásvételi szerződését egy eltartási szerződést a párom öccsének a lakásrészére. (párszázezer forintos tétel csak) A párom pedig aláírta. Én nem is tudtam róla, később kiderült, hogy ő el sem olvasta. Benne van az ő felelőtlensége is. Mi eredetileg csak átmenetileg fogadtuk be az öccsét, cserébe megígérte, hogy megváltozik, elmegy dolgozni stb. Aztán elmegy albérletbe. Ennek már 3 éve, még mindig nem dolgozik, jó ha hetente 1x rá tudom venni, hogy menjen fürdeni stb. Amúgy fizikálisan nem beteg, de nagyon visszahúzódó, kerüli az embereket. Mivel nincs tb-je igy agykurkászhoz sem tudom vinni, mert nekem nincs se időm, se pénzem sem energiám 2 kicsi gyerek mellett az ő lelkivilágával is foglalkozni.
2012. febr. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Így már értem a helyzetet. Durva. :S Nem írtál ki korábban kérdést ezzel kapcsolatban? Régről rémlik egy ugyanilyen történet, főleg az a része, hogy az illető testvér nem fürdött, meg élősködött, ott is voltak gyerekei a kérdezőnek.

A bátyám is egyre jobban kerüli az embereket, az interneten éli a társas életét... Nem is értem, így hogy akar valaha is tanítani, mikor abszolút nem teremt kontaktust a való életben.

2012. febr. 29. 22:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!