Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ugyanannyit ér a...

Szerintetek ugyanannyit ér a két nem? Például ma nőnap van, ezt ünnepeljük, de ki az aki ünnepli a férfiak napját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itt most ne azzal érveljetek, hogy a maradék 364 nap a férfiak napja, mert ez blődség. Van az évben egy kitüntetett nőnap, amikor a nők és van egy férfinap, amikor a férfiak vannak a középpontban. Kíváncsi lennék arra, hogy vajon ti tartjátok-e mindkettőt, avagy inkább egyiket se, vagy beálltok a mai divatba; jelesül nőnapot tartunk, de férfit nem.


Úgy vagyok vele, ha mindkettő, vagy egyiket sem ünnepli valaki az ok, de hogy az egyiket igen, a másikat nem, az nem oké. Ennek alapján (és ez csak egy példa - már a nőnap, csak aktualitása van) komolyan gondoljuk, hogy a két nem egyelő?


Te esetleg ha lány vagy, köszöntöttél már fel valakit férfiak napja alkalmából, ha pedig fiú, köszöntöttek-e már fel? Szép az ünnep (nőnap), de vajon mit segít elő a férfiak napjának hasonló volumenü megünneplése nélkül?


Várom észrevételeiteket a témában!


Előre is köszi!


2012. márc. 8. 08:15
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

A pontosabb történeti adatok itt:

[link]


Férfinapról nem tudok, Apák napjáról igen, amivel egyet is értek, hogy legyen. (Már azoknak, akik megérdemlik.)


U. i. Annak ellenére, hogy számomra a nemek egyenlőségéről szól a nőnap, szoktam a páromtól virágot kapni - de ha a virág csak formaság lenne, és a hétköznapokban nem tisztelne egyenrangú félként (hanem pl. házicselédnek nézne), akkor sem sokat érne.

2012. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
82%

már bocs, de a nőnapot pont azért hívták életre, mert akkoriban a két nem nagyon nem volt egyenlő. lásd szavazati jog, munka, tanulás.

a mai napig nem egyenlőek a nők, nézd csak meg a fizetéseket, vagy olvasgass szociológiát, elnémított csoport, stb.


nem vagyok harcos feminista, személy szerint jobban preferálom a férfi főnököket, orvosokat, viszont sztem egy nőnek is joga van olyan magas fizetéshez mint egy férfinek, pláne ha keményen dolgozik.

2012. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező! Áruld el légyszíves, mikor van férfiak napja! Nagyon érdekel :) Én még nem is hallottam róla.

Mi tartjuk a nőnapot, de kb. a Valentin nappal van egy szinten, nem igazán érdekel...

2012. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
56%

Az is egy nagy barom, aki ezt kitalálta, mert a nők nem aszerint állnak az emberhez ezen a napon, mint ahogy a férfi általában viselkedik, hanem aszerint, hogy ezen a napon osztogat -e virágot/ajándékot vagy sem.

Reggel a párom nekem jött, hogy miért nem köszöntöttem fel, és hogy milyen szemét vagyok, mindezt 10 perccel ébredés után. A nőkbe kényszeresen bele van nevelve az, hogy ha ilyenkor azonnal nem köszöntik őket, akkor a férfi egy mocsok. Ugyanez a Valentin nap és a hasonló fizetős "ünnepek", csak arra jó, hogy összevesszünk rajta.

Témához: Felesleges a férfinap is. Minek? A nőknél még csak meg lehet érteni egy csöpögős köszöntgetős nap értelmét, na de egy férfinél?

Sokkal jobb ötletem van, legyen inkább nemzetközi viselkedés nap. Ha valaki nem csak egy nap viselkedett jól a párjával, vagy embertáraival, akkor köszöntsék meg. Aki pedig egész évben egy seg gfej, és csak 1-1 ünnepnapra tud emberként viselkedni, az kapjon egy nagy taslit.

2012. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ugyanannyit ér, mert tegnap a párom előre felköszöntött nőnap alkalmából egy doboz csokival, én meg ma meglepiből veszek neki egy üveg finom bort, mondván ha nőnap van, akkor neki meg legyen férfinap :) De csak mert olyan jólesik adni, nemcsak kapni:) Biztos, hogy örülni fog és jól fog esni neki. Így lehet a kettőt együtt ünnepelni, mivel férfinap tudtommal külön nincs, csak ha kijelölünk egyet. Én csak apák napjáról tudok, az június utolsó vasárnapja, ha jól tudom.
2012. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Engem a nőnap soha nem érdekelt.Ne évente egyszer legyek"nagy szám"hanem minden nap.Viccesen azt szokták mondani férfinap május 19(Ivó):))
2012. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván ugyanannyit ér a két nen, de ez a nőnap túllihegése és férfi nap elfeledése csak értelmetlen habverés..

Nem ezen kellene pörögni, mert téves képet kaphatunk.

A lényeg sajnos még mindig az, hogy a nők kevesebbet érnek a munkaerőpiacon mint a férfiak.

Úgyhogy azért, mert férfi napról 100ból ha 1 ember hallott, és soha életemben nem köszöntöttem fel még egy férfit sem férfiak napja alkalmából, én nem fogom elkezdeni sajnálni szegény, elnyomott férfiakat.

2012. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Örülök a sok hozzászólásnak, igyekszem sorban mindenkinek a felvetésére reagálni, sorrendben! :)


1 - kedves 1es - ez az egyik gond a mai világban - hogy az elmélet és gyakorlat messze elüt egymástól - az elvek szépek, de mit sem érnek, ha nincs mögöttük rutin. Tehát azt mondom, pont ünnepeltessék meg a férfiakat is, mint a nőket - ha kedves szóval csak, akkor azzal, de a lényeg a szimmetria

2 - kedves 2es - a lányok is lehetnének "cukik" hogy FÉRFINAPON - azaz NOV. 19én meglepik egy pici csokival vagy vmivel fiú szeretteiket...

3 - kérlek tisztelettel - neked nem esne jól, ha vki hasonlóképp odaállna elég nov 19én, hogy boldog férfinapot? legyen csak egy kedves szó, vagy csoki, ital - bármi????

4 - sok boldog névnapot Fanni nevű lányodnak. Igazad van részben - ellenben mint társadalomtudományis, tudom, hogy semmi nem jár egyedül, vagyis itt nem csupán arról van szó, hogy máj 19én odalépsz-e párodhoz (és másokhoz) egy csokival - hanem az ilyen jellegű szokások összhangban vannak a nemek társadalomban elfoglalt helyével. Ez csak egy szimbólum lenne, ahogy a mai nőnap is. A lényeg, hogy kölcsönösen tiszteljük meg a másik felet, hogy egy nap az ő kedvükben járunk, s ez legyen igaz a férfiakra, mint a nőkre. Gondolom, a tiszteletet és akultúrát nem kell bizonyítanom, miért fontos....

5 - Ez korrekt megoldás - ha valóban még csak szót se "fecséreltek" egyik alkalomra sem.

6 - tisztelettel megjegyzem, hogy csak a női ágról beszéltél... jó felköszönt, hogy boldog nőnapot. Te azért ezt megteszed vele férfiak, vagy apák napján? Így lenne teljesen egyenrangú a két nem szerepe.

7 - Kedves 7es - valóban egy divattá lett az ünnep - de azt ne hidd, hogy a pasik nem igényelnék azt, h egyszer "tényleg körülöttük forog a világ", hidd el, hogy a pasik morcos külseje ugyanúgy igényli a szeretetet, a megbecsülést, a törődést, mint a nő - csak palástolja legfeljebb - mert ez nem "férfias"

8 - Köszönöm a hasznos infót - de ha valóban az egyenjogúság a lényeg, akkor vaj' nem illene a férfiak napját is megtartani? az egy más világ volt, a szokás ha meg is maradt, a szerepe megváltozhat.... az egyenjogúság tükrében lehet pl megemlékezni a másik nemről...

9 - kedves 9es- ne szégyelld maga, nem csak te vagy így... ahogy a férfiak napját, úgy a barátság napját se tudják az emberek, hogy mikor van (előbbi: nov 19, utóbbi aug 5), hisz túl maradi a magyar. Ha valóban a klasszikus modell híve vagy, akkor semmi gond vele, de akkor hagyjuk meg a férfi területeket a férfinek és a nőnek a nőit - ez a véleményem. Amúgy meg ez az afféle "üvegplafon"-effektus erősítését is prezentálja...

10 - sajna a feminista hullámok idáig fajultak - reakcióm lásd a 9es válaszadóéhoz írtaknál....

11 - tisztelettel megjegyzem és ez fordítva hogy van - te is veszel neki olykor valamit? Ill felköszöntenéd férfi napon (nov 19) annak tudatában, hogy van? Hisz ekkor vagytok valóban egyelőek...

12 - kedves 12es, abból diplomáztam, tudom, miről szól a feminizmus.... de azt gondolom, hogy annyira jogos a férfi nap, mint hogy a nők keressenek ugyanannyit, mint az urak... mellesleg már ellen-feminista mozgalmak is elindultak pl az apák részéről, hisz ők erőteljesen negatívan diszkriminálva vannak az anyákhoz képest....

13 - Nemzetközi férfinap: nov 19, sajnos ez még csak kezdeti fázisban van

14 - teljesen igazad van... én azon a véleményen vagyok, vagy mind2-t ünnepeljük, vagy egyiket sem. Te az utóbbi mellett érvelsz, meg lehet érteni... De valóban ahogy most van, az semmiképp nem életképes....

15 - Praktikus dolog egybe ünnepelni, ugyanakkor nem helyeslem. Van férfiak napja.... Az adok-kapok dolog nagyon szép, tényleg, de itt most az lenne a lényeg, hogy adott esetben legyen egy nap, amikor a nők és egy nap amikor a férfiak vannak a középpontban... De a kezdeményezés nem rossz! :)


Köszönöm az eddigi válaszokat, továbbra is szívesen fogadom őket, akár nyíltan, akár privát üziben!

2012. márc. 8. 11:42
 19/36 A kérdező kommentje:

Sziasztok, lemaradt két komment lereagálása! :)


16 - Való igaz, de itt nem ez a kérdés, hanem az, hogy vajon a férfi társaid is "nagy számnak" találod-e az év minden napján (és nem csak a párod)??? Erről szólna a férfiak napja, ahogy a nők napja is, hogy kiegyenlítődjenek a viszonyok...

17 - Tisztelettel megkérlek arra, hogy majd gondolj az apákra is, vagy a stigmatizált férfiakra.... Lehet, hogy a hivatalos verzió azt mutatja, hogy a nők vannak elnyomva, mégis számos területen a férfiak vannak diszkriminálva. Én azt gondolom, akkor egyenlő a két nem, ha azonos a jogok és a kötelezettségek köre. Na ha a nők hajtanak az azonos jogokra, akkor ebből következően sztem úgy fair, ha a kötelezettségeket is bevállalják és ahogy nők napján a férfiak őket köszöntik fel, úgy uezt tegyék meg fiú társaikkal. Nem látom jogosnak az észrevételed. Elnézést....


Várom a további hozzászólásokat is :)

2012. márc. 8. 11:48
 20/36 anonim ***** válasza:
81%
Mondd meg, hova küldjem a csokidat.
2012. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!