Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ugyanannyit ér a...

Szerintetek ugyanannyit ér a két nem? Például ma nőnap van, ezt ünnepeljük, de ki az aki ünnepli a férfiak napját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itt most ne azzal érveljetek, hogy a maradék 364 nap a férfiak napja, mert ez blődség. Van az évben egy kitüntetett nőnap, amikor a nők és van egy férfinap, amikor a férfiak vannak a középpontban. Kíváncsi lennék arra, hogy vajon ti tartjátok-e mindkettőt, avagy inkább egyiket se, vagy beálltok a mai divatba; jelesül nőnapot tartunk, de férfit nem.


Úgy vagyok vele, ha mindkettő, vagy egyiket sem ünnepli valaki az ok, de hogy az egyiket igen, a másikat nem, az nem oké. Ennek alapján (és ez csak egy példa - már a nőnap, csak aktualitása van) komolyan gondoljuk, hogy a két nem egyelő?


Te esetleg ha lány vagy, köszöntöttél már fel valakit férfiak napja alkalmából, ha pedig fiú, köszöntöttek-e már fel? Szép az ünnep (nőnap), de vajon mit segít elő a férfiak napjának hasonló volumenü megünneplése nélkül?


Várom észrevételeiteket a témában!


Előre is köszi!


2012. márc. 8. 08:15
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok. Komolyan nem értelek. Ird meg a cimed, és küldök neked csokit, ha gondolod. Ki irta, hogy nem vagyok cuki a férjemmel, és a fiammal? Én csak azt irtam, hogy ők ezen a napon milyen aranyosak. Ilyenkor nem a virágnak örülök, hanem a pici fiam arcocskájának, ahogy látom rajta, hogy titkolózni próbál. Nagyon édes. Idén sajna nem lesz ilyen, mert a férjem az országban sincs, és a fiunk névnapi ajándékát is odaadtuk előre. Amúgy meg többre becsülöm azt az ajándékot, legyen az bármi, amit csak úgy ad az ember, mert eszébe jutottam, és nem azért, mert nőnap van, és kötelező. Adni is azért szeretek, mert olyan jó látni a meglepetést az ajándékozott arcán, az izgalmat az ajándék bontogatása közben, és az örömöt, ha valóban örül neki.

Mi megajándékozzuk egymást külön mondvacsinált apropó nélkül is. És szerintem az az igazi. Akkor azért kapod, mert vagy, mert szeretlek, és nem azért, mert vennem kell valamit. Teljesen mindegy mit, csak kaptál valamit.Ha neked ez kell, gratulálok, de nekem nem a mesterkélt ünnepek kellenek.

És attól, mert nem tudtam, mikor van férfinap, még többször is megajándékoztam, és még fogom is a férjem, és a fiam azért, mert szeretem őket.

2012. márc. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
58%

Én se értelek. Neked tényleg a nőnap és férfinap ugyanolyan szinten való megünneplése mutatná a nemek közötti jogok és KÖTELEZETTSÉGEK egyenlőségét?

Még mindig úgy gondolom, hogy a lényeges különbségek mellett elsiklasz, de jelentéktelen dolgokból, nem létező problémából pedig ügyet próbálsz kreálni.

Hány férfi hiányolja a férfinapot? Hánynak van igénye az ilyenfajta ünneplésre? Szerintem nagyon kevésnek. Mindennapos megbecsülés, arra van szüksége minden férinak (és nőnek)

2012. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
57%
csak nőnapot tartunk. és, igen szerintem bizonyos értelmezésben többet ér a nő, mint a férfi... ja, és rohadtul unom az ilyen idióta kérdéseket, meg nyávogásokat minden sz.arért amiből netán egyszer a férfiak ki vannak maradva! marha nagy kaland! igazából le se sza.rják....ettől azért a legtöbbnek több esze van, mint ilyen dolgon mélázni meg hőbörögni...
2012. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!Ahogy írtam is (amit lehet nem olvastál el elég figyelmesen) mi tartjuk az apák napját, ugyanúgy, mint az apák napját. A privát leveledben is ezt a kérdést tetted fel, így itt is leírom, hogy ajándékot készítünk apák napján a lányommal, és így köszöntjük az apukáját. Egyébként nem kell ennyire kiélezni a kérdést, van Nőnap, és kalap, aki akarja tartja, aki akarja nem.
2012. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Önmagában nem elég - ez egy szükséges feltétele - másképp sztem nem beszéljünk egyenlő jogokkal rendelkező nemekről. Jó az, ha ajándékozzátok egymást csak úgy, de ha nincs elvárás egyik fél részéről sem, akkor hajrá...

csak nem így szokott lenni...

2012. márc. 8. 13:24
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Speciel én írtam, hogy nem várok el ajándékot, mivel nem állunk úgy, de ha úgy állnánk, akkor sem várnánk el, nem szeretem az alkalomhoz kötött ajándékozást, ezt az év bármely napján meg lehet tenni.
2012. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a férfinap és nőnap elvárás szinten megy, ott bajok vannak. Ha a párom úgy kezel az év 364 napján, ahogy az nekem jó, pont letojom, hogy hoze-e virágot a365. napon vagy sem vagy elfelejti-e a nőnapot vagy sem. Ő sem szólt még egy szót sem, hogy miért nem köszöntöm fel férfinapon - szerintem ő sem tudja, hogy van ilyen, ahogy eddig én sem tudtam.

Aki várja, elvárja, arra kevés figyelem jut és ezzel az egy nappal akarja bepótolni az egészet. Ez az, ami nincs rendjén.

2012. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
11. vagyok. Nem tudtam, hogy nov. 19. a férfinap, de Ivó napján nem fogom felköszönteni, mert ordenáré poén, hogy 1. csak a férfiak ihatnak, és 2. ők még dicséretet is érdemelnek érte. (Meg elég gáz felfogás, hogy a férfiasság lényege az ivás) Ha lenne normális, hivatalos férfinap, ami tegyük fel, szintén a nemek egyenlőségéről szólna, csak a férfiasság, az őket érintő társadalmi sztereotípiák szempontjából, akkor igen, vennék ajándékot. De kérdésedre válaszolva, szoktam én is apróságokkal meglepni a páromat.
2012. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Na, most utána néztem ennek a férfinapnak.

Még abban sincs egységes megállapodás, hogy mikor is van ez a nap, van ahol november, van ahol május van írva, de olvastam februárt is.

Áh mindegy is..

2012. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
79%

Értelmetlen a vita. Akármiből lehet ünnepnapot csinálni, csak egy dolgot kellene betartani: az adott nap ne legyen obligáció, egy nyűg, és ne érjen hátrány azért, ha azt a napot nem ünneplem meg.

Mert nagyon unalmas, hogy a mindenféle ünnepnapokon úgy viselkednek az emberek, mintha az adott ünnep meg nem ünneplése, urambocsá elfelejtése bűntett lenne.

2012. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!