Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem akár peres úton is...

Kérhetem akár peres úton is hogy a fiam eltartson?

Figyelt kérdés

A feleségemmel elváltunk a fiamat annyira ellenem nevelte h nem is találkoztunk. Gyerektartást mindig tisztességesen fizettem. Lebetegedtem,elvesztettem a munkám,tólószékbe vagyok,nem tudom ellátni magam egyedül. 58.000Ftos rokkant nyugdíjat kapok. Ebből nem tudom ellátni magam. Csak a gyógyszereim 30.000Ft körül mozog.Pár héten belül kijöhetek a rehabilitációs kórházból de nem tudok hova menni sem,nincs hol laknom.

Kértem a fiam h adok neki a nyugdíjamból pénzt csak segítsen h lakhassak vhol,meg tudjak vmit enni. De elküldött h semmirekellő vagyok soha egy ft gyerektartást nem adtam neki,mit képzelek magamról és nem kerestem soha.


Én mindig kerestem őt,akartam vele tartani a kapcsolatot de az anyja ha mentem akkor azt mondta h nincs itthon,vagy h nem akar velem találkozni. Ő mondta azt is h nem fizettem soha semmit.

MIkor meg elég nagy volt a fiam h tudjak vele beszélni akkor ő küldött el folyamatosan mert h régen se kerestem.

Az anyja meghalt neki 2 éve rákban. Nem tudja már bebizonyítani h nem olyan vagyok mint hisz. Nekem nincs testvérem,a szüleim sem élnek. nem tudom hova tovább.


2012. márc. 11. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
60%
Létezik rokontartás és szerintem épp ilyen esetekben szokták megítélni. Sajnálom, hogy a fiad ennyire semmibe vesz. :(
2012. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
80%
A láthatást kérhetted volna bírósági úton, ismerősünknek se akarták engedni, mégis kiharcolta. Nagyon sajnállak, de a fiadat is megérthetnéd. Nem voltál ott neki gyerekként, most teljesen érthető, hogy nem akar téged a nyakára.
2012. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

bíróság szabta ki a láthatást,meg annak idején fel is jelentettem az annyját mert nem engedett vele találkozni. De mindig azt mondta h beteg volt akkor mikor elvihettem volna,és én nem akartam más időben pótolni a láthatást.


Én megértem a fiam,de esélyt se ad h elmondjam mi hogyan történt.

2012. márc. 11. 16:22
 4/62 zokniszörny ***** válasza:
79%

A gyerektartás (elvileg) őt kötelezetté tette arra, hogy fizessen neked felnőtt-tartást, amikor arra szorulsz. Hogy aztán a bíróság megítéli-e majd neked a felnőtt-tartást, és hogy mennyit fogsz kapni, az jó kérdés.

Amúgy ilyen helyzetben már rég nem a megértésről meg a megbocsátásról van szó, hanem szimplán jogi üggyé válik a dolog. Ez szomorú családtagok között, de sajnos ez van.

2012. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
65%
Jogilag kérheted,az más kérdés,hogy tönkreteszed az életét...
2012. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
és akkor mit kéne tennem? öljem meg magam mert amennyi pénzt kapok abból ugysem tudom ellátni eltartani magam?
2012. márc. 11. 16:31
 7/62 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező tényleg sajnálom, de az én apám is fizette a gyerektartást és szinte nem is ismerem. Én a pofátlanság tetejének tartanám, hogyha most beállítana és beperelne, hogy tartsam el, mert ő beteg és egyedül van.Engem se érdekelne mit magyaráz, mert azért az kicsit furcsa, hogy éveken keresztül az anyja betegségre hivatkozva nem adta oda.
2012. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
86%

...a gyermeked apa nelkul nott fel, ezt nehez volt neki elviselni, hiszen lelkileg megviselte az, hogy a tobbi gyermeknek van szereto edesapja, neki pedig nincs. Lehetoseged lett volna megtalalni a modot arra, hogy talalkozz vele, hiszen most is keresed a lehetoseget annak, hogy eltartson, tehat ezzel tisztaban vagy te is!

A gyermekednek az apai szeretet hianyzott, a gyermektartasbol evett, nevelte az edesanyja, de az a penzecske nem potolta az apai szeretet, ezert a fiad ezt soha nem erezte, tehat nem szeret,mivel nem volt kit szeretni, tisztelni. Nem volt kinek elmodja a problemajat, akitol tanacsot kerjen, aki tamogassa, segitse lelkileg.

Lehetoseged van arra, hogy levelben ird le azt, amit erzel, ha ugy erzed, hogy hibat kovettel el, kerd a bocsanatat, de most mar ne kenyszerisd semmire, hiszen arra is kenyszeritve lett, hogy apa nelkul felnojjon, mivel nem kerdeztek meg tole, hogy valojaban mit akar, a resztvevoje volt 2 ember erzelmi eletenek, es az aldozata, hagyd Ot elni!

2012. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 Imi válasza:
53%
Szégyelld magad.
2012. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 zokniszörny ***** válasza:
58%
Az én olvasatomban az, hogy apa nélkül nőtt fel, nem a kérdező, hanem az anya hibája. Ő nem adta soha oda láthatásra a gyereket. Nehéz ám ilyen helyzetben harcolni éveken át a volt feleséggel, én tudom, nekem négy féltestvérem van. Nem egyszerű az ilyen helyzet. Meg aztán ott a másik kérdés: egy elrontott házasság miatt a kérdező most akassza fel magát, mert előbb-utóbb úgyis éhen pusztul? Az a 20 ezer forint (szerintem többre nem nagyon lehet számítani) remélhetőleg nem fogja romba dönteni egy felnőtt férfi lelkét, életét. Ő se azt kéri, hogy a fia gyermeki szeretettel csüngjön rajta ezek után, hanem hogy anyagilag segítsen. Amúgy kötelező is a szülőt eltartani ilyen helyzetben, tehát mint korábban írtam, itt rég nem érzelmi kérdésről van szó.
2012. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!