Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem akár peres úton is...

Kérhetem akár peres úton is hogy a fiam eltartson?

Figyelt kérdés

A feleségemmel elváltunk a fiamat annyira ellenem nevelte h nem is találkoztunk. Gyerektartást mindig tisztességesen fizettem. Lebetegedtem,elvesztettem a munkám,tólószékbe vagyok,nem tudom ellátni magam egyedül. 58.000Ftos rokkant nyugdíjat kapok. Ebből nem tudom ellátni magam. Csak a gyógyszereim 30.000Ft körül mozog.Pár héten belül kijöhetek a rehabilitációs kórházból de nem tudok hova menni sem,nincs hol laknom.

Kértem a fiam h adok neki a nyugdíjamból pénzt csak segítsen h lakhassak vhol,meg tudjak vmit enni. De elküldött h semmirekellő vagyok soha egy ft gyerektartást nem adtam neki,mit képzelek magamról és nem kerestem soha.


Én mindig kerestem őt,akartam vele tartani a kapcsolatot de az anyja ha mentem akkor azt mondta h nincs itthon,vagy h nem akar velem találkozni. Ő mondta azt is h nem fizettem soha semmit.

MIkor meg elég nagy volt a fiam h tudjak vele beszélni akkor ő küldött el folyamatosan mert h régen se kerestem.

Az anyja meghalt neki 2 éve rákban. Nem tudja már bebizonyítani h nem olyan vagyok mint hisz. Nekem nincs testvérem,a szüleim sem élnek. nem tudom hova tovább.


2012. márc. 11. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
85%

20.

Pont a te példád mutatja, hogy apukád mindent megtett, mert kötelező volt találkoznotok. A kérdező nem tett meg mindent, de most még perelne is, akkor miért nem járt a bíróságra, hogy nem láthatja?

2012. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem valahogy tudatni kéne a fiaddal hogy hogy is történtek a dolgok. Kérd meg hogy legalább elmondhasd hogy mért "nem kerested" és hogy fizetted a gyerektartást. Nem tudod valahogy bizonyítani, hogy fizettél? Akkor lehet a többit is elhinné. Az anyját ne szídd miközben elmeséled neki mert szerintem arra tuti felkapná a vizet. Én azt mondanám neki hogy adjon neked is egy esélyt, hallgassa meg mindkét felet és utána döntsön.
2012. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
82%
Ehez aztán pofa kell.Ha igazán fontos lett volna a gyereked,akkor küzdöttél volna ha az anyja valóban eltiltotta.Ahogy egy anya küzd, a gyerekéért egy apa is,ha fontos neki.Nem tetted.Most,hogy megöregedtél lepukkantál egyből tudod van fiad.Miért hatódna meg a srác?Igaz van.Téged érdekelt neki mire van szüksége lelkiekben,beteg vagy egyáltalán mi van vele?Most segítsen rajtad?hülye lenen.való igaz ez egy új törvény,de süljön ki a szemük a jog alkotóknak is,mert most sok "derék apa anya" majd megtalálja az eldobott gyerekét.Mi lesz veled?old meg.Addig mig fiatal voltál egészséges nem tettél a gyerekedét,hát tőle se akarj semmit.Lesz majd családja, és amit te elakarsz perelni tőle,azt a leendő unokádtól veszed el!!Remélem azért a bíróság törvény ide vagy oda,de soha nem ítél ilyen apáknak anyáknak semmit
2012. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
64%
Okos a fiad, és remélem az is marad. Nekem is van egy 2 éves fiam, az apja nem kíváncsi rá, már egy éve nem is látta, nem érdeklődik felőle, nem keresi, nem fizetett még egy fillért sem. Sajnos kinézem belőle, hogy olyat fog csinálni mint te, ha majd öreg lesz és egyedül marad. Majd megkeresi a fiát, hogy tartsa el, mert ez a kötelessége. Mindent megteszek, hogy a fiam úgy neveljem, hogy egyetlen pillanatig sem bizonytalanodjon el, és ne legyen lelkiismeret furdalás majd visszautasítani, ha erre kerül sor.De, hogy őszinte legyek remélem az apja meg sem éri azt a kort, már most is többet szívta a Földön a levegőt, mint amennyit megérdemel.
2012. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
83%

Nem a fiad kérte, hogy megszülessen még jó hogy fizettél gyerektartást. De hogy most cserébe azt kérd, hogy most ő tartson el pofátlanság. Akármilyen helyzetben vagy. Én is elküldeném apámat, ha ilyennel állna elő. Mondjuk ő sose fizetett semmit.

10-es: Honnan tudod mennyit keres a fia? 80000 ft-os fizetésből igenis romba döntené az életét. Főként, ha esetleg gyerekei is vannak,(lesznek), nem gondolod, hogy inkább rájuk költené? Vagy csak legyen egy lakáshitele. Nyilván nem kalkulált még bele az életébe plusszba havi 20000 ft. kiadást több tíz évre. És igenis én lelkileg is megzuhannék, ha egy ilyet megítélnének apámnak. Mert nagyon nagy igazságtalanságnak tartanám. Kb. csalódnék az egész világban. Különben is ha fizetett gyerektartást azt nem a gyerek kapta meg annak idején, hanem az anyja. Akkor most miért is bűnhődjön a gyerek? Nem elég, hogy apa nélkül nőtt fel? Dehogy, most már tartsa is el az apját élete végéig.

Kérdező, nagyon sajnálom a helyzeted, de keress inkább valami más megoldást. Ne a gyerekeden akarj élősködni. Testvéreid, más rokonaid nincsenek esetleg? Átmenetileg hátha segítenek. Esetleg az egyházat is megpróbálhatnád, hátha tudnak segíteni. Vagy valamilyen bentlakásos otthon nyugdíjért cserébe?

2012. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
82%
De ami a legszebb, még egy dolog, hogy megkérné, de még be is perelné.
2012. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
27%
Bocsi, de ha én bíró lennék, pont annyi pénzt ítélnék meg neked a fiadtól, amennyit te fizettél gyerektartásként. Max ráraknám az inflációt. És akkor pont egálban vagytok.
2012. márc. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 zokniszörny ***** válasza:
48%

"80000 ft-os fizetésből igenis romba döntené az életét. Főként, ha esetleg gyerekei is vannak,(lesznek), nem gondolod, hogy inkább rájuk költené? Vagy csak legyen egy lakáshitele. Nyilván nem kalkulált még bele az életébe plusszba havi 20000 ft. kiadást több tíz évre."


80 ezres fizuból nyilván nem húszezret fizetne, csak írtam egy számot. Általában egy bizonyos százalékot ítélnek oda.

2012. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Én kiváncsi lettem volna a fiamra,kerestem is de az anyja nem engedte. A rendőröknek meg a gyámügyeseknek mondta minden alkalommal mikor fel jelentettem hogy beteg és azért nem engedi el velem. Nekem csak a képembe röhögött annak idején ,és közölte h hiába szobrozok ott órákat ugyse láthatom egy percre sem. Volt hogy ilyenkor a láthatás idejére direkt szervezett neki más programot. ha nem a láthatási időben mentem érte akkor meg volt h rám hívta a rendőröket h biztos el akarom lopni,csalni a fiamat. A rendőrök kioktatóan közölték h jöjjek vissza a láthatási időben. Amikor már nagyobb volt a gyerek akkor meg már ő nem volt kíváncsi rám mert azt hitte h én se vagyok rá kíváncsi. Ha oda mentem a suli elé,és meglátott volt h leköpött és az osztálytársaival h itt egy csöves.

Ha látni akartam akkor csak messziről tudtam megnézni hogy mekkorát nőtt.

A szüleim nem élnek már,örökségem sem volt, mert csak adósságot örököltem volna. Mióta elváltunk én albérletben éltem. Lassan csúsztam le a létrán,de azt hittem h meg tudom oldani...

Érdeklődtem h ebben a helyzetben hova mehetnék. A helyi hajléktalanszállóra,de akkor is kell ápolót keresnem mert egyedül nem tudom ellátni magam.

2012. márc. 13. 11:40
 30/62 zokniszörny ***** válasza:
27%
Hogy az utolsó válaszom miért lett 13%-os, azt magyarázza meg nekem valaki. :D Nem írtam hülyeséget, ha jól tudom.
2012. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!