Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem akár peres úton is...

Kérhetem akár peres úton is hogy a fiam eltartson?

Figyelt kérdés

A feleségemmel elváltunk a fiamat annyira ellenem nevelte h nem is találkoztunk. Gyerektartást mindig tisztességesen fizettem. Lebetegedtem,elvesztettem a munkám,tólószékbe vagyok,nem tudom ellátni magam egyedül. 58.000Ftos rokkant nyugdíjat kapok. Ebből nem tudom ellátni magam. Csak a gyógyszereim 30.000Ft körül mozog.Pár héten belül kijöhetek a rehabilitációs kórházból de nem tudok hova menni sem,nincs hol laknom.

Kértem a fiam h adok neki a nyugdíjamból pénzt csak segítsen h lakhassak vhol,meg tudjak vmit enni. De elküldött h semmirekellő vagyok soha egy ft gyerektartást nem adtam neki,mit képzelek magamról és nem kerestem soha.


Én mindig kerestem őt,akartam vele tartani a kapcsolatot de az anyja ha mentem akkor azt mondta h nincs itthon,vagy h nem akar velem találkozni. Ő mondta azt is h nem fizettem soha semmit.

MIkor meg elég nagy volt a fiam h tudjak vele beszélni akkor ő küldött el folyamatosan mert h régen se kerestem.

Az anyja meghalt neki 2 éve rákban. Nem tudja már bebizonyítani h nem olyan vagyok mint hisz. Nekem nincs testvérem,a szüleim sem élnek. nem tudom hova tovább.


2012. márc. 11. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
55%
Az előbb még kaja kellett csak meg fedél, most már lásson is el?
2012. márc. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
33%
hat nem tudom,biztosan bennem van a hiba,mert en nem is ismertem az apamat,soha eletemben nem lattam,gyerektartast sem fizetett,tehat valoban nem foglalkozott velem. De ha most megjelenne,hogy olyan helyzetben van,mint a kerdezo,en biztosan segitenek neki. Es nem feltetlenul azert,mert az apam,hanem mert egy ember,aki kilatastalan helyzetben van. Senki nem itelkezhet felette,aki nem elte vegig az o eletet. Ha anyagilag nem is tud segiteni,legalabb a lehetosegeknek utanajarhatna,hogy ilyen esetben(ami gondolom nem egyedi a mai vilagban)mit lehet tenni.
2012. márc. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
89%

"Es nem feltetlenul azert,mert az apam,hanem mert egy ember,aki kilatastalan helyzetben van"


Ha ilyen vajszivű vagy, inkább ne menj végig Pesten, mert a sétád végére semmid nem lesz, ha mindegy kilátástalan helyeztű csövesen segitesz...


Én is segitenék neki, jó tanáccsal. De ha ennek ellenére ragaszkodna hozzá, hogy akkor lakhatást, meg pénzt, meg ápolást akar, és ha kell meg is próbál perelni, akkor aztán biztos, hogy nem hagynám magam.


Lehet, hogy x évig gyerektartást fizetett, de ez még semmire sem jogositja, nem is érdem, a minimum.


Amúgy meg, édes mindegy miért és hogy nem tartották a kapcsolatot, épeszű ember, ha valóban a gyerekére kiváncsi, meg normális, akkor nem azzal fogja elkezdeni a kapcsolatépitést, hogy márpedig fiam, ha kell a szart is kiperelem belőled. Már megbocsáss, de ha valaki igy áll a dolgokhoz, akkor lehet nem véletlen nem tartották vele a kapcsolatot.


Na meg, biróságra is csak akkor megy, ha hátha lesz belőle pénze, meg lesz neki hol lakni, meg ápolót kap, de ha "csak" arról van szó, hogy nem engedik évek óta találkozni a gyerekkel, akkor nem is olyan fontos.

2012. márc. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
30%
Tudod bizonyítani hogy fizetted a gyerektartást?? Akkor ilyen esetben szeribtem simán kérhetsz rokontartást. Hisz eddig te támogattad, most ő is tud rajtad segíteni.
2012. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:
Én a gyógyszereimen felüli pénzt mind a fiamnak adnám csak segítsen. Nem tudok kihez fordulni. A pert még nem mondtam neki,mivel meg se hallgat,azt hiszi hazudok a betegségemmel kapcsolatban is,mert gyerekkorában is csak hazudtam h majd jövök érte és nem jöttem. Ezt mondja. Pedig én mindig én voltam. Meg azt hangoztatja h én soha nem támogattam őket,nem fizettem semmit.
2012. márc. 15. 09:39
 36/62 anonim ***** válasza:
79%
NA pereld csak be,ha eddig nem utált szívből majd fog!!Az exed már nem tud védekezni..Mielőtt lepukkadtál miért nem kerested meg?meg egyáltalán már rég nem kisgyerek...Akkor nem volt fontos mig eltudtad magad látni, tisztázd a helyzetet.Most mire gondoljon szerencsétlen?
2012. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:

Én próbáltam vele kapcsolatba lépni,de nem tudtam. olyan szintem ellenem lett nevelve. A volt feleségem temetésén ki üldözött a temetőből,hozzám vágott némi apró pénzt h egy csöves bunkó semmirekklő nem menjen oda az anyja temetésére. nekem nincs ott semmi keresnivalóm,az anyja miattam betegedett meg mégjobban mert ne mvolt pénzük drága gyógyszerekre.

A fiam nem tudja hogy még akkor is segítettem őket amikor mondta a volt feleségem hogy beteg és nem akar szólni a fiunknak hogy mi van,de mivel járt a kezelésekre nem tudta tartani azt a színvonalat amit eddig. Én segítettem neki/k. Akkor a betegségére való tekintettel nem kezdtem el hánytorgatni a múltat.

2012. márc. 15. 10:17
 38/62 anonim ***** válasza:
77%
Ha valóban olyan nagyon szeretted volna, iskola előtt megvárod, vagy később a barátaival is kapcsolatot teremteni. Szóval valami itt nagyon sántít. No meg ott van, hogy akkor mostanáig hol laktál? miért nincs társad, aki ápolna? Sajnos jön olyan rendelet, hogy a gyerek köteles a szülőről gondoskodni, mert megszüntetik az öregek otthonát. Ezért hozzák ezt a rendeletet. Azt hogy mennyit fizetett gyerektartást, az a nyugdíjfolyósítónál be lehet kérni. Gondold végig kérdező, hogy megérdemled azt, hogy a fiad most pátyolgasson. Te megtennéd a helyébe? ALIGHA
2012. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
84%
Menj el ápolási osztályra. Fizetsz napi 1800 forintot és nem szorulsz senkire. Egyébként a gyereket csak akkor kötelezhetik szülőtartásra, ha ahhoz megfelelő előirt jövedelemmel rendelkezik.
2012. márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

Érthetetlen, ahogyan a többiek veled bánnak.

Nem tudom, voltatok ti már ilyen láthatási problémás helyzetben? Mert tudjátok rohadtul nem egyszerű megoldani. A kérdező írja, hogy gyámügyet, rendőrt is hívott és akkor sem lett a dolognak eredménye. Messziről nézte a fiát.


A ti véleményetek szerint mégis mit kellett volna még ezen felül tennie?

Nem kívánom senkinek, hogy hasonló helyzetbe kerüljön, de akkor értenétek csak meg igazán, hogy létezik az, hogy valaki teljesen tehetetlen, mert senki nem áll mellette.


Kérdező! A szociális otthonokban vannak ápolók, akik a gondodat tudják viselni. Egyébként meg fogsz gyógyulni? Szóval az állapotod átmeneti?

A szociális otthon mellett még érdeklődhetsz az önkormányzatnál hátha van valami 4 órában végezhető munka.


a szocotthont futná a nyugdíjad.

2012. márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!