Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem akár peres úton is...

Kérhetem akár peres úton is hogy a fiam eltartson?

Figyelt kérdés

A feleségemmel elváltunk a fiamat annyira ellenem nevelte h nem is találkoztunk. Gyerektartást mindig tisztességesen fizettem. Lebetegedtem,elvesztettem a munkám,tólószékbe vagyok,nem tudom ellátni magam egyedül. 58.000Ftos rokkant nyugdíjat kapok. Ebből nem tudom ellátni magam. Csak a gyógyszereim 30.000Ft körül mozog.Pár héten belül kijöhetek a rehabilitációs kórházból de nem tudok hova menni sem,nincs hol laknom.

Kértem a fiam h adok neki a nyugdíjamból pénzt csak segítsen h lakhassak vhol,meg tudjak vmit enni. De elküldött h semmirekellő vagyok soha egy ft gyerektartást nem adtam neki,mit képzelek magamról és nem kerestem soha.


Én mindig kerestem őt,akartam vele tartani a kapcsolatot de az anyja ha mentem akkor azt mondta h nincs itthon,vagy h nem akar velem találkozni. Ő mondta azt is h nem fizettem soha semmit.

MIkor meg elég nagy volt a fiam h tudjak vele beszélni akkor ő küldött el folyamatosan mert h régen se kerestem.

Az anyja meghalt neki 2 éve rákban. Nem tudja már bebizonyítani h nem olyan vagyok mint hisz. Nekem nincs testvérem,a szüleim sem élnek. nem tudom hova tovább.


2012. márc. 11. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
50%
De olvastuk, viszont azt is, hogy a fia látni se akarja, valószínűleg, ha beperli, örömmel öleli át.
2012. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
57%

49es vagyok


feltételeztem, hogy van annyi gógyi az apában, hogy nem úgy kezdi, hogy "ezt és ezt fizesd meg csináld különben beperellek!" Legalábbis a hozzászólásaiból ezt tudom kiolvasni. Ő elsősorban azt szeretné, hogy meghallgassa a fia, megértse, hogy mi történt, s hogy ő nem hagyta el. Másodrészt szeretné, ha a fia segítene neki. Biztosan nem perelné be. tegyük fel, ha a fia minimálbérből él, de segít az apjának lehetőségeket találni, hogy lehetne megoldani a gondjait, biztosan nem jönne ügyvédekkel.


Emberek, nyissátok már ki a szemeteket!!! Ennek a férfinek pusztán egy segítő kézre van szüksége! Szeretne megjelenni a fia életében, hogy ne legyen egyedül ebben a világban! Hogy segítsen neki valaki, aki utána tud járni a dolgoknak, talán kicsit jobban benne van ebben a mai világban, jobban tud segíteni. Írta, hogy hiába kérdezi az ápolónőket is, nem segítenek neki. Neki nem a fia pénze kell, hanem hogy érezhesse, számít még valakinek valamit, és neki is számítson valaki.

A pert pedig gondolom végső elkeseredésében írta...

2012. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
31%
mindenkeppen megnyugtato,hogy vannak,akik ugy gondolkoznak,mint en. Orulok,hogy nem vagyok egyedul a velemenyemmel. A tobbieknek pedig uzenem,hogy oruljenek neki,h ok sosem kerultek meg kiszolgaltatott helyzetbe,de ha kerulnek,kivanom,h olyan emberek vegyek oket korul,mint ok maguk.
2012. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
80%

44-es vagyok,én nem kritizáltam a kérdezőt,csak leírtam,hogy szerintem mik a lehetőségei!

Az,hogy valakit elítéljünk,az nem a mi dolgunk:)

2012. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%
Én reálisan látok, ti nem nagyon. A fia utálja kis kora óta, az anyja temetéséről elkergette. Mivel segítség kérésével is fordul oda, tuti elhajtja akármit mond. És a kérdés az volt, hogy perelheti e.
2012. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
64%
Előző vagyok, és nem vagyok szívtelen, mert a nagybátyámat támogattam évekig, a saját gyereke nem, de őszintén, valahol megértettem a gyerekét, az más kérdés, hogy nekem szem előtt volt édesanyám révén, így automatikusan anyu halála után mi gondoskodtunk róla haláláig, de én kiskorom óta kapcsolatban voltam vele, nem volt idegen.
2012. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
31%
Vélemények hangzottak el. Igen is elég gyakran előfordul olyan, hogy az egyik szülő otthagyja a családot és mikor szüksége van rá akkor követelődzik. E!bben az esetben a leírtak alapján adva van egy volt fél család és az apa kötődne a gyerekéhez akire szüksége lenne.Meggyőződésem, hogy az aát a jószándék vezérli, mert szerintem választhatná a könnyebb utat is azt, hogy a saját pénzéért keres egy otthont. Az felötlött, hogy mielőtt a rehabon élt, hol lakott azelőtt?
2012. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

Ő maga mondta, hogy albérletben élt.

Na most szerintem valamilyen neurológiai vagy traumatológiai probléma érte, tehát előfordulhat, hogy lassan 1 éve kórházban van. Ezalatt bőven változhatott annyit az anyagi helyzete, hogy ne legyen hová hazamennie.

2012. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
59%
Ő a rehabon volt és szerintem nem kellett neki semmiért fizetni az évek során, de több, mint 55 ezret kap, aminek jelentős része meg kellett, hogy maradjon. Ha csak egy évig takarékoskodott is nem kevés pénze összegyült, amiből uj életet tudna kezdeni.Igaz, hogy mivel most már magát nem tudja ellátni tehát mostantól szüksége lenne a fiára, aki megtagadja. Nem tudom hány éves a fia, de van egy bizonyos kor, akit nem nagyon érdekel a mások véleménye és egyszer elkapja az apamegismerési vágy, de az anyai intelmek erősebbek szoktak lenni. Mivel az anya meghalt annyi elvárható lenne a fiútól, hogy meggyőződjön az ellenkezőjéről és segítségére lenne az apának közvetlenül vagy közvetetten.Akkora bűne nem lehet az apának !
2012. márc. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
55%
Nem biztos. Lehet, hogy nem volt munkahelye, és csak mostanában százalékolták le. Ha hónapok óta kapná ezt a pénzt, akkor nem is tudta volna egy kórházban mire költeni, mert az étkezést és egyebeket nem kell fizetni, szóval elképzelni sem tudom, hogy mi az, amire elmehetett volna, tehát szerintem nem is volt pénze.
2012. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!