Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy utasítsam vissza a...

Hogy utasítsam vissza a nyaralást?

Figyelt kérdés

Apa és az új családja felvetette,hogy nyáron menjek el velük nyaralni a Balatonhoz.De az a baj,hogy én nem az ilyen színvonalhoz vagyok szokva és neki mást jelent a "nyaralás" fogalma,mint nekem.


Ez lehet,hogy most sznobul hangzik,de mi anyáékkal 4-5 csillagos hotelekbe megyünk mindig,svédasztalos ellátással,nem egy béna nyaralóba,ahol légkondi sincsen és nekünk kell megcsinálni a kaját.

A másik pedig az,hogy én nem megyek bele az élővizekbe(se tengerbe,se óceánba,se tóba),csak medencében fürdök,ha elmegyünk nyaralni,ott pedig gondolom nem lesz.

Meg a féltesóim i borzasztóan idegesít mindig,nem akarok összezárva lenni vele 1 hétig.

Már mondtam apának,hogy nem biztos,hogy tudok majd velük menni,mert elég zsúfolt lesz a nyaram,de azt mondta,hogy nem gond,majd találnak olyan időpontot,ami nekem is jó :/



Nem akarom megbántani,de valahogy el kéne mondanom neki,hogy nem akarok velük menni.


2012. márc. 11. 17:26
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
81%

Pedig sokkal finomabb lesz a nyaralóban a bogrács, amit apukád készít, mint amit egy hotelben valaha is kapnál.

Az élővízben nem kaphatsz el fertőzést, nem szárítja a bőrös a klóros víz és ugyanúgy van csúszda, talán még siklóval is találkozhatsz :)

1hét az évből nem olyan sok, főleg ha még anyukádék is elvisznek nyaralni.

Gyerektartást meg kötelező fizetni (hacsak nem vonják apud fizetéséből) az meg hogy nem hívott fel nőnapkor, na bumm. Az enyém felhívott de sosem vitt el nyaralni :/ Ha menni akartam, akkor dolgoznom kellett, hogy legyen rá pénzem.

2012. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

"soha nem kapok tole egy forintot sem!"


Ez az apad, akinek szinten megkell elnie, es mar van egy masik csaladja.

Az anyukadnak es neked masak a korulmenyeid, de az apadat nem leeht ezert megvetni, vagy elitelni. A soraidbol az derul ki, hogy igyekszik a kedvedben jarni, tehat a lehetosege szerint ad meg mindent, hiszen neki is megkell elnie pl.

Fogadd el az apadat olyannak, amilyen. Ne azt nezd, hogy mekkora erteket kaptal, hanem arra gondolj, hogy gondolt rad, es a szeret! Erezz egyutt az apaddal, ha erzel iranta szeretetet!

2012. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
81%

Erre válaszoltam. És még rajtam kívül kb. tízen, szinte szóról szóra ugyanazt.

Csak te nem vagy hajlandó elfogadni a válaszokat, meg az azzal járó véleményeket.

Egy pillanatra sem ütött szöget a fejedbe, hágy pár perc alatt hány ember adott hangot a felháborodottságának?

2012. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem mutasd meg a kérdést, biztos nem akarnak vinni. De tudod én is jártam luxusban is és voltam apartmanban is. Nem ettől függ, hogy milyen lesz a nyaralás. Egy szállodában nem lehet bográcsolni, szalonnát sütni. Nekünk nyaralónk van Balatonon és imádom, fiatalként is és most is.Főleg mikor nagy szerelemben voltam, hát azok a balatoni esték. Sajnálom, hogy a hülyeségeid miatt kihagysz sok mindent.
2012. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
81%

Amikor a Balcsin nyaraltunk, szállodában, és féltíz, tízóra körül kitessékeltek a szobánkból a takarítónők, rosszul esett, hiszen mi nyaralni mentünk. És délig nem is igazán mehettünk vissza. A kaja, hiába volt puccos az étterem, meg sem közelítette azt, amihez szokva voltunk.


Amikor kimentünk a Tiszára a saját kis faházunkbba, az előtte felállított bográcsban megfőztük a kaját (lehet, hogy csak egy paprikás krumpli volt), és a 10 ujjunkat megnyaltuk utána. A motorcsónakunkkal elinduldultunk, ha akartunk a Körös-torokra a strandra, ha akartunk csendesebb helyekre horgászni-napozni. (Érdekes, ezt akartuk többször!) :)))

Este tüzet gyújtottunk, szalonnát sütöttünk, és a Tiszában hűtött sört (bort) ittuk hozzá.

Mindenesetre jobban éreztük magunkat, mint a Balcsin + szállodában, pedig a Tisza-partján senki nem szolgált ki minket!


Egyszer az életben ki kellene próbálnod, mert ennek a fajta nyaralásnak is megvan a maga szépsége, romantikája, de ha mereven elzárkózol előle, soha az életben nem fogod megtapasztalni!

2012. márc. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, kedves kérdező, hogy miért kell megsértődnöd a válaszokon. El kéne gondolkoznod azon, hogy senki nem állt melléd, minden válaszadó számára visszatetsző volt az, amit leírtál. Vajon miért lehet ez? Segítek neked. Azért, mert amit leírsz, az már túl van a nevetségesen: felháborító. Hogy egy elkényeztetett, gyökér kis liba vagy, abban mindenki legalább annyira biztos, mint te abban, hogy megjár neked az öt csillagos szálloda meg a svédasztal. Tisztelem a női nemet, de a soraid olvasva viszketni kezdett a tenyerem. Ne menj el apáddal! Ülj inkább otthon a négy fal között, aztán izzadjad hülyére magad a városban! Hülyébb mondjuk már nem leszel...
2012. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
25%

Azért nem kell bántani a kérdezőt, én sem mennék el mondjuk sátorozni, mert az nekem már túl nomád. Más meg örülne, hogy mehet. Nekem sem volt hirtelen szimpatikus ez az "én ilyen puccos vagyok" hozzáállás, de rájöttem, hogy nolám, nekem is van ilyenem.

Kérdező: Mondd el az igazat. Mondd el, hogy nem tudod elképzelni magad egy ilyen nyaraláson és hogy csak rosszul éreznéd magad végig. Hogy mit szólnak hozzá, az passz.

Mindenesetre nem hazudnék róla, mert ha újra meghívnak...

Amúgy én elmegyek helyetted szívesen. :)

2012. márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
62%

Hogy a kérdésre is kapj választ:

Mondd azt neki,hogy nem szeretnél a féltesóiddal együtt nyaralni, meg az új feleségével, nem mintha bajod lenne velük, de nem érzenéd magad jól velük.De hogy ezt a hetet pótold, és ő is lássa,hogy szereted, szervezz magatoknak,kettőtöknek programokat, nyárra, pl. állatkert,múzeum, karnevál, Debrecenbe a virágkarnevál mindig jó szokott lenni.


Egyébként az értékrendeddel súlyos problémák vannak, de ezt te magad sem látod be. Rajtad kívül mondjuk mindenki látja, így mégis csak illene elgondolkodni ezen.

2012. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
75%
Aztamindenit :D Erre kb csak ezt tudom mondani :D
2012. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
81%
Áldom az urat,hogy az én lányom alig várja a balcsis nyaralást velünk,a szüleivel:D
2012. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!