Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy utasítsam vissza a...

Hogy utasítsam vissza a nyaralást?

Figyelt kérdés

Apa és az új családja felvetette,hogy nyáron menjek el velük nyaralni a Balatonhoz.De az a baj,hogy én nem az ilyen színvonalhoz vagyok szokva és neki mást jelent a "nyaralás" fogalma,mint nekem.


Ez lehet,hogy most sznobul hangzik,de mi anyáékkal 4-5 csillagos hotelekbe megyünk mindig,svédasztalos ellátással,nem egy béna nyaralóba,ahol légkondi sincsen és nekünk kell megcsinálni a kaját.

A másik pedig az,hogy én nem megyek bele az élővizekbe(se tengerbe,se óceánba,se tóba),csak medencében fürdök,ha elmegyünk nyaralni,ott pedig gondolom nem lesz.

Meg a féltesóim i borzasztóan idegesít mindig,nem akarok összezárva lenni vele 1 hétig.

Már mondtam apának,hogy nem biztos,hogy tudok majd velük menni,mert elég zsúfolt lesz a nyaram,de azt mondta,hogy nem gond,majd találnak olyan időpontot,ami nekem is jó :/



Nem akarom megbántani,de valahogy el kéne mondanom neki,hogy nem akarok velük menni.


2012. márc. 11. 17:26
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

"...mi anyáékkal 4-5 csillagos hotelekbe megyünk mindig,svédasztalos ellátással,nem egy béna nyaralóba,ahol légkondi sincsen és nekünk kell megcsinálni a kaját."

De jó dolga van egyeseknek.Tudod,mi tíz éve nem voltunk nyaralni,se belföldön,se külföldön,pedig dolgoznak a szüleim épp eleget,megérdemelnék,mégsem telik.A nyarat magam ismét diákmelóval fogom tölteni,úgyhogy én bizony örülni tudnék annak a "béna nyaralós" pihenésnek is.


Szerintem olvasd vissza a kérdésed,és próbáld meg átgondolni a dolgot,ha nehezedre esik is.

2012. márc. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

Ha szereted apukádat, menj el vele. Viszont, ha annyira nem akarsz menni, akkor tényleg szervezz vele más programokat.

Mitől lesz zsúfolt a nyarad? Adj tippeket, mit csináljak :)

2012. márc. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Szerintem egy dagi kiscsaj a kérdező :o
2012. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Miért pont dagi kiscsaj?

Az én fejemben egyáltalán nem dagi kiscsajként jelent meg :D

2012. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
5%
Ezzel most nem leszek népszerű, de nem is azért írom, csak eszembe jutott. Azért, mert valakinek 10éve nem telik semmilyen nyaralásra, abból még nem következik, hogy más nem passzolhatja a Balatont. Azért ez is egy nemsemmi hozzáállás. Ha nekem nem telik rá, másnak se legyen jó.
2012. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
92%

"Ha nekem nem telik rá, másnak se legyen jó."


Mi a rossz a Balatonban,abban,hogy egy család együtt van egy nyaralóban,reggel együtt csinálják a reggelit,elmennek pecázni,csónakázni,fürdenek,játszanak este és beszélgetnek. Ez miért lenne rossz? Miért csak azt lehet élvezni,ami ott kezdődik,hogy 5 csillag?

2012. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Nem szeretem az apámat.Nem utálom,de nem is szeretem.Olyan,mint egy idegen,aki néha felhív és párszor látjuk egymást.

Soha nem hív fel,de ha mégis beszélünk,akkor nem kérdezi,hogy vagyok,mi történik velem,stb.Nincs közös témánk,nem tudunk beszélgetni.

Tudom,hogy nem az ő ötlete volt ez a közös nyaralósdi,magától ez nem jutott volna eszébe.



Nem kell szánni,kedves 17 éves lány.Attól,mert neked az volt életed legjobb élménye,attól én még ugyanúgy utálnám.



Téged meg börtönbe kéne zárni,amiért egy gyereket akarsz megverni,20:30.

Nem értem az ilyen embereket.Verekedéssel kell elintézni a dolgokat?

Hát akkor szerintem nem velem van itt a probléma...



21:42,tévedsz.Az apám egy kicsit sem ismer,még ha úgy is gondolja,hogy még mindig az az édes 4 éves kislány vagyok,aki akkor voltam,amikor még velünk élt.



Nem akarok más programot szervezni,mert nem akarok apával lenni.Neki kínszenvedés lenne az én kedvenc programjaimon részt venni,én pedig utálom az ő hobbijait.Nem hasonlítunk egymásra,ez van.



Attól,mert másoknak nem telik,még én és anyáék nem vagyunk rossz emberek.El kell fogadni,hogy mindenkinek másak az igényei és az anyagi helyzete.

Attól jobb lenne másoknak,amiért mi nem élnénk jól?!

Én igenis utálom az ilyen családi dolgokat,nem szoktunk közösen főzőcskézni meg játszani,nekünk ez így tökéletes.



Köszönöm szépen a normális válaszokat.Nem értem,hogy miért kell bunkózni(tudom,szerintetek nem vagyok normális),hiszen szerintem semmilyen bántó vagy sértő dolgok nem írtam.Most már légyszi kíméljetek az olyan hasznos válaszokkal,mint a jelenlegi válaszok legtöbbje.



Ja,és 17:20.Nem vagyok dagi,semmi gond nincs a kinézetemmel,ezt elhiheted.

2012. márc. 12. 19:29
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írtad volna, hogy nem szereted az apádat, semmi nem köt hozzá, mert sosem foglalkozott veled, akkor nem kaptad volna ezt, a legtöbb ember melletted állt volna ki. Nem ezt mondtad, hanem egész mást, kaptad amit megérdemeltél. Ne rinyálj.
2012. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

"Ez miért lenne rossz?"

Akármiért. Nem mindenkinek ugyanaz a jó. A sátorozás miért rossz? Mert én nem mennék oda. Mert nekem nem jó. Luxushajóútra sem mennék, mert nekem nem jó. Pedig mi abban a rossz, mi? A kérdező ilyen. Nekem ettől nem lesz rosszabb a napom, az tuti.

2012. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

"Akármiért"


Megdönthetetlen érv,nem is vitatkozom. :) A kérdezőnek továbbra is javaslom nehogy elmenjen,még a végén családi programban lesz része,az pedig nem jó......

2012. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!