Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás és szakmunkás párkapc...

Diplomás és szakmunkás párkapcsolat működhet?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy szerintetek mennyire lényeges az ilyesmi? Kiütközhet-e ez a dolog valahol?

Hogyha az egyik tag szellemi munkát végez, a másik pedig gyakorlatilag a sz*rt takarítja az állatok alól, és szereti is ezt a munkát? Ettől függetlenül működhet a dolog, vagy a későbbiekben problémák adódhatnak?

Véleményekre, saját tapasztalatokra, sztorikra lennék kíváncsi:)


2012. márc. 26. 20:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz. Szóval nem a diplomán van a lényeg. Hanem az ambíciókon, és hogy milyen muunkát végez. Lehet akár valaki vállalkozó is diploma nélkül, de közben pl. az építésen csinálja a kétkezi munkát (de közben folyamatosan próbál tájékozódni a piaci helyzetről, új technológiákról. Míg más elmegy, ledolgozza a 8 órát, elmegy haverokhoz hétvégén, s ennyi az élete. ez most kicsit lehet zavaros, de hátha érted mire gondolok :)
2012. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

cáfolnék,van egy fiatal nő ismerősöm,második diplomáján dolgozik,barátja meg "szimpla"szakmunkás.11éve vannak együtt,boldogságban.

SZóval ez ember és kapcsolatfüggő,nem iskolai végzettség kérdése.

2012. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szellemiekben simán. Tehát egy cégvezető és egy ápolónő is élhet harmonikus kapcsolatban. Gond inkább a jelentős jövedelmi eltérés okán lehet.
2012. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
24%

Tehát egy cégvezető és egy ápolónő is élhet harmonikus kapcsolatban. Rossz példa, az ápolónőt nem vállalja fel, ő csak szabadidejében fogja "szórakoztatni".

Amúgy meg egy szakmunkás(főleg a férfiak) többet keres mint egy diplomás, főleg ha diplomásnak még munkája sincs.

2012. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2012. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az ex párommal nem működtek a dolgok, ettől függetlenül én is tartom azt, hogy ez első sorban ember/kapcsolat függő és nem papíré.

Én nő létemre mérnök vagyok, az egyetemista éveim alatt fontosnak tartottam a tanulást, hajtottam az ösztöndíjért, rengeteget tanultam, persze ezzel együtt jár az is, hogy olykor panaszkodik az ember, egyértelmű, hogy a páromnak esne jól kipanaszkodnom magamat, de mindig csak azt kaptam, hogy minek vállaltam, ha nem megy? Minek járok oda, ha csak szenvedek, stb stb. Én ezeket áthidalandó nehézségeknek éltem meg, ő viszont tragikus eseményekként fogta fel, hogy én nem érzem jól magamat az egyetemen, nem is akarok diplomázni, csak valami hülye társadalmi norma miatt akarom megcsinálni. Eleinte jobb fizetése volt mint nekem, mindig jött a "na látod" "megérte?"... rövid pórázon tartott. Végül az vetett véget a kapcsolatunknak, hogy beláttam, hogy a szakmámban a környéken semmi esély nincs, rákérdeztem, hogy költözik-e velem, avagy sem. Nemmel válaszolt. Azóta ő egy középfokú végzettséggel rendelkező hölggyel tervezgeti az esküvőjét, jól megvannak.

Az én páromnak szintén csak egy felsőfokú szakképzettsége van, de szereti amit csinál és kicsit talán mégjobban szereti azt, amit én csinálok. :) Mindig jön, biztat, kíváncsiskodik, hogy mit csinálok, min dolgozunk éppen stb stb. és egyáltalán nincs gondunk semmiből.

2012. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
37%

Hiába diplomás a párod ha erőszakos alkesz

mert bárki lehet olyan személyiség hogy a napi stresszt nem bírja és a családján veri le.

Az se igaz hogy nincs közös témájuk mert a világ felé érdeklődő emberek sok dologról értekeznek.

2012. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Anya a Semmelweisen tanít ápolástant, plusz még van valami egészségügyi diplomája amit mindig elfelejtek, hogy micsoda, mert Anya csak unalomból végezte el levelezőn amikor gyesen volt, és hát Apa fizette..:D

Mivel Apa autófényező így sokkal többet keres(ett, hát mostmár a válság miatt alig van munkája..) így sosem zavarta, mivel mondta, hogy így nem csak avval tud dicsekedni hogy milyen gyönyörű felesége van, hanem még okos is..o.o:D

2012. márc. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
56%

Ha ilyen kérdés jut eszedbe, biztos, hogy akarod is őt?

Nem tudom mi köze van a diplomának a kapcsolathoz? Azért nincs közös témátok, mert nem keresel, az olyan kérdést, gondolatot, amit nem tudsz vele megvitatni, amihez diploma kell, beszéld meg a kollégákkal.Tudom, hogy egy kapcsolat nem ettől működik, hanem pl. a tuti szextől, a kedvességtől, a gondoskodástól, és mindegy, hogy egy munkás vagy egy diplomástól kapod, a lényeg, hogy megkapd.És ha megkapod, akkor becsüld is meg, zavar, hogy szart takarít?Vagy égő a diplomás barátaid előtt?Gondolkodj el, hogy mi is a kérdésed valójában?És meglesz a válasz is.20 éve járunk nyaralni egy barátnőm tanárnő, a férje hegesztő, és irigylem őket, álompáros!

2012. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem működhet. Ha már a fizetéseknél tartunk, a diplomás semmivel se keres többet mint a szakmunkás.

Egy kezdő kőműves vagy festő 100.000et meg tud keresni, a tanárok van amiko még ennyit se.

Ha a programozókat nézzük a fél milliós fizetésükkel akkor azt mondom, hogy egy építőipari vállalkozó is simán meg tud keresni annyit.

2012. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!