Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párommal szeretnénk gyereket...

A párommal szeretnénk gyereket, de anyós nem nagyon örül az ötletnek. Ti belevágnátok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 13:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/112 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk is ez volt, mindig mondta, hogy minek ebbe a szar világba, munka sincs. Akkor aztán egyszer csak meglepődött, amikor bejelentettük, hogy terhes vagyok, most már nagyon örül neki! Azt mondta igazunk volt, minek várjunk, 31+5 hetes km.
2012. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/112 anonim ***** válasza:
23%
Elnézést a csúnya szóért, ne töröljétek! Köszönöm!
2012. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/112 anonim ***** válasza:
87%

Két emeletes a ház, mi lakunk a felső szinten.

Párom dolgozik.


Azon is mindig problémázik, hogy minek jönnek át a barátnőim... bezzeg az ő barátnői jöhetnek pletykálni amikor kedvük tartja.



Azért írhatnál a részletekről... hány éves vagy? Van rendszeres jövedelmed? Mi a végzettséged? Mert arra alapozva tényleg nem kéne szülnöd, hogy a párod "dolgozik" és ez az anyóstól független!

2012. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/112 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem költöztök külön?

Én a saját szüleim példáján megtanultam, hogy amíg anyósék anyagilag segítenek -például biztosítják a lakhatásotokat- addig úgy gondolják, joguk is van beleszólni a dolgaitokba.

(Az én szüleim anyukám szüleinek a háza tetéjre építettek egy tetőteret, az is külön lakás, külön bejárat is van hozzá, gondolták, ha magányra vágynak, találkozniuk se kell sokáig. Hát nem így történt. Azért cserébe, hogy ide építkezhettek (zöldövezet, jó környék, ugyanennyi pénzből egy panellakást lehetett volna venni a város szélén) a nagyszüleim a mai napig úgy érzik, itt minden az övék, tegnap pl fürdés közben próbált rámtörni nagyanyám, eszébe nem jut, hogy azért van bezárva az ajtó, mert egyedül szeretnék fürdeni..... Pedig már 20 éves vagyok, szüleim házassága rég tönkrement)


Na, de vissza hozzátok:

Ha a lakásba se engeditek be, az

arra utal, hogy elég rossz a viszonyotok.

Szóval hosszútávon csak egymás idegeire mennétek, inkább teljesen önállósodni kellene.

Ha meg anyagilag nem megy, akkor tűrni kell őket, és bizony néha beengedni őket a lakásba. A gyerekvállalás viszont csak a ti kettőtök dolga, hogyha a párod el tud tartani mindhármotokat gyes nélkül is.

2012. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/112 anonim ***** válasza:
100%
Előbb menj el dolgozni, mi az, hogy nőként nem mész el gyárba egy érettségivel? Milyen munkát szeretnél?
2012. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/112 anonim ***** válasza:
98%
Először dolgozni kellene utána szülni. Ha már most nem találsz munkát akkor 4 év múlva ha oviba megy a gyerek tutira nem kapsz. Én sem alkalmaznék 24 éves nőt 0 tapasztalattal meg kisgyerekkel. Amíg ott laktok kompromisszumot kell kötni. Korai az a gyerek.
2012. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/112 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen egyetértek az anyóssal, végzettség, munkaviszony nélkül azt majd kisgyerekkel jobb állást fogsz kapni? Vagy soha nem akarsz dolgozni? Ha most büdös a gyári meló, óvodás kisgyerekkel jobban ki tudod majd magad pihenni? Ezt hogy gondoltad?
2012. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/112 anonim ***** válasza:
98%

Én írtam első oldalon, hogy felnőttek vagytok, mi köze hozzá, de elhamarkodottan írtam......


EZ már más tészta, hogy kiderült, épphogy felnőtt vagy, 20 éves, nem dolgozol........mi a tökből tartanátok el? Anyósod (azaz nem anyósod, csak a párod anyja) talán reálisabban látja, hogy egy otthonülő lánynak, aki nem dolgozik, csak van, még nem kell gyerek, nincs miből eltartani talán, stb.

2012. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/112 anonim ***** válasza:
98%

Azóta elolvastam a korodat és azt, hogy még sosem volt bejelentett munkaviszonyod.

Hát, így módosítom a véleményemet.

Ne vállalj gyereket, túl fiatal vagy még, nincs mire alapoznod. Keress munkát, és nagyon ne csodálkozz, hogy egy szál érettségivel nincs túl sok lehetőséged. Most, hogy látod milyen esélyeid vannak képzettség nélkül, esetleg tanulj egy szakmát. Még nem vagy lekésve semmiről.

Inkább ezzel töltsd a következő időszakot mint gyerekvállalással.

2012. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/112 A kérdező kommentje:

Szerintem csak azért mondja, mert "nem vagyok a fiához való". Meg hogy nem vagyunk házasok.


A párom fizetéséből tartanánk el természetesen. Egy albérletet viszont nem tudunk megengedni magunknak.

2012. márc. 27. 13:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!