Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párommal szeretnénk gyereket...

A párommal szeretnénk gyereket, de anyós nem nagyon örül az ötletnek. Ti belevágnátok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 13:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarlak bántani, de elég sok ilyen gondolkodású lány van, azért akar gyereket, hogy addig se kelljen dolgozni, amíg a gyerekkel van. Meg hogy irigykedjenek a barátnők. Csak tényleg abba nem gondolsz bele, hogy kisgyerekkel hogy fogsz elhelyezkedni, ha már most is válogatsz.
2012. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 anonim ***** válasza:
28%
Lehet hogy az anyósnak igaza van,de akkor is csak tanácsot adhat..Mi az hogy Ő beleszól egy ilyen dologba?Akkor sem kellene ha az ő háza..Elvégre a fiárol van szó(mindketten szeretnék a babát)..ha a menyét nem is kedveli.
2012. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
97%

Az előbb én is azt mondtam, hogy nem szoktuk a beleegyezését kérni semmihez. Igen, csak mi mindketten dolgozunk és külön élünk tőle!

Tudod, lehet hogy tényleg előbb kéne valamennyi munkaviszony. Nem tudom milyen végzettséged van, de érettségivel ne csodáld, hogy csak gyári munkád lehetne...

Az az érzésem, hogy kicsit nagyok az elvárásaid ahhoz képest, aki vagy...

2012. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 anonim ***** válasza:
91%
"A párom fizetéséből tartanánk el természetesen." - Amíg így gondolkozol addig ne vállalj gyereket! Főleg ne a más házába.
2012. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 A kérdező kommentje:

Utolsóval értek én is egyet, ezért is kérdeztem.


Anyósom és apósom egész nap dolgoznak, nem értem, miért zavarná őket a baba.

2012. márc. 27. 13:43
 36/112 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem csak azért mondja, mert "nem vagyok a fiához való". Meg hogy nem vagyunk házasok.


A párom fizetéséből tartanánk el természetesen. Egy albérletet viszont nem tudunk megengedni magunknak.



Annyira tudtam, hogy innen fúj a szél... Ezét is írtam, hogy érdekelnének a részletek. Nos, ebben az esetben bizony a "gonosz" anyósnak van igaza: akkor szüljél majd gyereket, ha egyedül is el tudod tartani biztonsággal. A párod fizetésére apellálsz? Kapj a fejedhez, kislány.

2012. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/112 anonim ***** válasza:
98%

Ha albérletet nem tudtok kifizetni, akkor már bocsesz, de egy gyereket hogyan tudnátok rendesen ellátni?


EGy gyerek többe kerül, mint egy albérlet hosszú távon.


Tehát nincs ezek szerint pénzetek a gyerekvállaláshoz.


Más házában laksz, más fizetéséből "tartnád el" a gyereket. Tehát dolgozni nem akarsz, csak szülni.


Még gyerek a gondolkodásod, várjatok pár évet. Legyen munkád, érett gondolkodásod, és akkor jó anya leszel. Most még kizártnak tartom.

2012. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 anonim ***** válasza:
89%
Legalább 1 évet dolgozz!Utána(igaz nem sokkal)több gyest kapsz..Abból sem lehet egy gyereket eltartani,de több mint a sima gyes..(vagy hogyis hivják)
2012. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/112 anonim ***** válasza:
89%

Csak egy jó tanács: 20 éves vagy, most alapozd meg a jövődet minél gyorsabban!

Munka meg azért kell, mert különben még gyed-et sem fogsz kapni! És a munkáltató még fizeti a tb-det is, de ha nem dolgozol gondoskodj róla magad! Különben még a szülést is nektek kell kifizetni!

2012. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 anonim ***** válasza:
82%

Barátnőmnek érettségi és szakmája is van, még is gyárban és mosodában dolgozott eddig, mert egyszerűen ott van hely, és kell a pénz. Ez nem szeretem nem szeretem kérdése, ha gyereket akartok ahhoz pénz kell, ahhoz pedig munka.

Le leszek pontozva, de én egyetértek az anyósoddal. Az ő háza az ő vára és neki nem kell oda gyerek. Ráadásul szerintem fiatalok is vagytok, ráértek 4-5 év múlva is gyereket vállalni.

Egyébként ne haragudj meg, de egy érettségivel mit szeretnél kezdeni? Milyen munkát szeretnél?

Barátnőm férje volt ilyen, ott hagyta a sulit a szakvizsga előtt egy hónappal és most sír a szája, hogy nincs munka, mert lenne, de ő 120 ezer alatt nem megy el dolgozni 8 általános végzettséggel(!).

NEM én nem vágnék bele a helyetekbe, csak a gyereknek lesz rossz. Lehet van annyi pénze a párodnak, hogy eltudjátok tartani a babát, de az állandó harc az anyóssal nem fog jót tenni neki.

Halkan jegyzem meg, engem már elzavart volna a férjem, ha a felkínált munkát nem fogadtam volna el.

Barátnőm NŐként 8-12 órában dolgozik sor mellett egy szerszám gyárban, most 25 éves, előtte 19 éves korától mosodában dolgozott, pakolta a hatalmas mosógépeket ruhával, majd szedte ki. De nem is él senkinek a nyakán.

2012. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!