Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párommal szeretnénk gyereket...

A párommal szeretnénk gyereket, de anyós nem nagyon örül az ötletnek. Ti belevágnátok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 13:10
 61/112 anonim ***** válasza:
81%

Én írtam a munkaügyis dolgot. Akkor azt hiszem nincs is miről beszélni ha téged semmi sem érdekel.


Akkor sz..j le mindent és mindenkit és húzzatok bele a baba projektbe, de utána ne gyere sírni a gyerekvállalás témakörbe,vagy ide hogy félresiklott 21 évesen az életed...

2012. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/112 anonim ***** válasza:
81%

Most egy tetves érettségivel mit gondolsz, milyen munkára tarthatsz igényt? Én diákmunkát alig találok, pedig egyetemen tanulok, 2 nyelvvizsgám is van, és ebben a szemeszterben időben is ráértem volna/ráérnék. Én örülnék a helyedben, ha felvesznek valahova, nem kényeskedve válogatnék... nem fogsz nettó 200ezret keresni cafeteriával...


ebben az esetben megértem az anyós ellenérzéseit (még akkor is, ha már ott laktok, akkor neked is ugyanolyan jogos van fogadni a barátnőidet, azt aláírom)... ő is azt látja, mint mi, hogy neked ez a munka is derogál, az is, amaz is... ergo arra hajtasz, hogy a gyereket és téged is majd a párod fog eltartani örökre, és te a füled botját sem mozdítod érte... általában ebből szokott lenni az, hogy válás és anyuka majd követeli a gyerektartást. Nem azt mondom, hogy te ilyen leszel, de amit mostanában lehet hallani, mki óvatosabb ilyen helyzetben, csak itt gyk-n mennyi kérdés szól ezekről...

2012. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/112 anonim ***** válasza:
90%

Ha igy all a helyzet, tenyleg anyosnak van igaza.

Mert sajat jovedelemmel is nehez lehet egy gyereket megfeleloen ellatni. Es akkor meg hol van a tobbi dolog.

2012. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/112 anonim ***** válasza:
91%
Jézusom, tőlünk kérdezi, meddig várjanak... Tudod meddig várj? Amikor önállóan is el tudsz tartani egy gyereket, mert arra sosincs garancia, hogy a gyerek apja nem lép le agyő nélkül. Na, addig. Addig pedig nőj fel, de nagyon sürgősen. Komolyan kezdem azt hinni, hogy provokáció a kérdés, annyira egyszerű a kérdező (majdnem csúnyábban fejeztem ki magam)!
2012. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/112 A kérdező kommentje:
Azért nem kell leszedni a fejem, mert kikértem a véleményeteket.
2012. márc. 27. 15:11
 66/112 anonim ***** válasza:
84%

Nem az a baj, hogy kiírtál egy kérdést, hanem hogy úgy akarsz gyereket vállalni, hogy ennyire buta a hozzáállásod.


Én is 20 éves vagyok. Munkám nincs, viszont egyetemre járok. Most ha éppen ráunok a sulira, akkor gyorsan szüljek egy gyereket, hogy ne kelljen semmit csinálnom? Meg ne haragudj, de ez elég undorító hozzáállás.


Másrészt tényleg nem tudom, hogy mit képzelsz te magadról. Dolgozni azt nem akarsz, tanulni sem, de más nyakára vendégeket hordani, meg gyereket szülni azt tudnál. Kicsit úgy tűnik, hogy azt hiszed, neked több jár mindenki másnál.

2012. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/112 anonim ***** válasza:
81%
Véleményem szerint sosem kéne szülnöd, mert a hozzáállásod az élethez nemigen fog változni, ha 20 éves korodig nem változott. Az elérhető munka büdös (nem is értem, mit vártál, egy tetves érettségid van), tanulni dettó. Te is tipikusan az a fajta vagy, aki leszülne egy vagy több gyereket és a világ boruljon a lábaid elé, hogy te mekkora nő vagy. Ezen felül hátradőlnél, széttárnád a kezeid és közölnéd, hogy te anya vagy, nem tanulsz, nem dolgozol. Párod anyjának jó szeme van, csak az igazságot látja, emiatt nem kellett volna kizárni a saját lakása felső szintjéről.
2012. márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/112 anonim ***** válasza:
5%

Látom mindenki osztja itt az észt.

Én dolgoztam gyárban, olyan beteg lettem, hogy azóta is nyögöm!!! És 2008-ban fizettek nekem 2 műszakra sz*ros 35 ezer forint nettót! Hát ennyiért megértem a kérdezőt, hogy fel sem kel. Én is csak 3 hónapig bírtam, aztán kirúgattam magam.

Én sem dolgoztam baba születése előtt 1 évig (párom jobban ragaszkodott a gyerekhez mint én, mert én nem igazán szerettem a gyerekeket), viszont párom (mostmár férjem) dolgozott és nem keresett rosszul, albérletben simán elvagyunk.

Ha párod megkeresi a nettó 180at, szerintem nincs akadálya. De annyi kell, hogy ne éhezzetek, meg már most elkezdhettek gyűjtögetni, mert a tartozékok nem olcsóak, mi hitelből oldottuk meg. Ez van.

24/N

2012. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/112 anonim ***** válasza:
87%
Egy hatalmas felelősséggel és áldozattal jár, sok mindenről le kell mondanod igaz sokkal többet kapsz vissza. De ez a döntés egy életre szól és nem lehet vissza csinálni, amíg nem vagy biztos abban mit szeretnél kezdeni magaddal amíg nem állsz szilárdan a földön addig ne szülj gyereket, mert ha megis bánod már nem tudod vissza csinálni.
2012. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/112 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen mentalitással ne vállalj sose gyereket.Milyen felfogás.Nekem sem volt munkaviszonyom,de én előtte diákmunkán minden évben dolgoztam és a sulimba amit fizetni kellett én fizettem (könyv,bérletek,..).Pedig fizették volna a szüleim.Én nem így gondolkoztam 20 évesen.21 évesen szültem,de nem bántam meg.Tudod te milyen felelősséggel jár egy gyerek?Mert szerintem nem.Büdös a munka igaz?Nem mennél gyárba dolgozni??Ha a gyereked éhezne még anyuka akkor is inkább otthon csücsülne.Inkább elmennék 35ezer ft-ért dolgozni ahogy az utolsó írta,minthogy a gyerekem éhezzen.Nem azért vállaltam.Amúgy diákmunkán én is gyárban dolgoztam,nincs ebben semmi lenézni való sem.Ebben a mai világban mit vársz?A diplomás is gyárban dolgozik lassan,te meg érettségivel megváltást vársz?Kicsit tanulni kellene,de hát te azt sem akarsz.Hogy akarsz gyereket,mikor te ezeket az elvárásaidat sem tudod feladni???Egy gyerek lemondásokkal is jár.Anyósodnak igaza van.Meg miért mehetnek oda az ő barátnői??Hát talán azért mert az ő háza.A tieid meg jó indulatból talán.Inkább meghúznám magam.E.
2012. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!