Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem vállalják...

A férfiak miért nem vállalják tetteik következményeit? Képesek ilyen helyzetbe hozni egy nőt és eldobni a gyereküket?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném tisztelet a kivételnek (bár úgy látszik elég kevés van belőle)!

Nővérem 28 éves és összejött egy vmivel idősebb házas emberrel. Annak a férfinak a házassága már régen nem jó, külön hálóban alszanak, csak a közös gyerek miatt vannak együtt. Megismerkedett nővéremmel, aki tényleg nagyon beleszeretett, olyannyira, hogy még az egészsége is ráment (kórházba került, de ezt most nem részletezném).

A lényeg, hogy most nővérem gyereket vár (aminek én ugyan nagyon örülök), és az elején a pasi még mondta is, hogy persze elválik, állítólag az eljárást is elindította, nézegetett már házat is. Erre egy hete közölte nővéremmel, hogy tuti nem ő az apa, ő bizony nem fog elválni. Most ott tartanak, hogy a gyerektartást vállalja, de semmi egyebet. Mégis hogy lehet valaki egy ekkora g*ci áruló szemétláda? Igen, nővérem kicsit naiv volt, de nem buta ő. Hogy lehet a férfiak 99 %-a ilyen gyáva? Legalábbis, ahogy így visszaolvasom a kérdéseket elég sok hasonló sztorival találkozni (bár lehet nem ártana a másik oldalról is meghallgatni a történetet).


2012. ápr. 12. 11:23
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:
17-es válaszoló! Hogy mersz látatlanba vádolni egy embert azzal, hogy talán nem is az ő gyereke? Persze mindenki önmagából indul ki... természetesen az övé. Nővérem tényleg szerette őt, igazából (ahogy korábban le is írtam), csak olyan naiv volt, hogy nem vette észre, a pali csak becsapja. A nővérem meg nem a gyerekkel akarja odaláncolni magához a palit, mindketten ugyanúgy akarták . Direkt csináltak gyereket, mert akarták. Ezt értsétek meg. A palinak meg nem kell a másik gyerekét elhagynia ahhoz, hogy a mostanit is nevelje.
2012. ápr. 12. 12:05
 22/60 anonim ***** válasza:
72%

Tesód boldog lett volna, ha a gyerekét és a feleségét ott hagyja ez az ember. Ha vele történik, tehát ha az Ő gyerekét és Őt hagyja ott, akkor miért nem boldog?

Hogy lehet valaki ennyire önző?

2012. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem ezen mit kell ragozni.

Szerinted a pasi a szemét, szerintünk a nővéred volt hülye.

2012. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
62%

17-es vagyok.

Tudod lehet, hogy tényleg mindenki magából indul ki. Pont ezért írtam amit írtam.

Úgy gondolom, hogy az aki képes ilyen szintű hazugságban élni nap mint nap, /nővéred is és az a pasi is/ az más hasonlóan gusztustalan hazugságra is képes.

A pasinak nem hinném el, hogy nincs még 20 gyereke szanaszét a világba, nővérednek meg nem hinném el, hogy ez a pasi volt az egyetlen ez idő alatt az ágyába.

Azért nem hinném el, mert én egy ilyen helyzetet képtelen lennék teremteni magam köré, és nem azért mert én ilyet tennék.

Hatalmas különbség.

2012. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
25%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2012. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, arra válaszolj, hogy a nagy gyerekakarásban a pasi mikor vázolta a válást?

Mert szándékosan teherbe esni úgy, hogy kilátásban sincs válás, elég nagy hülyeségre utal.



Az általánosító kijelentéshez:

A férjem járt úgy húsz évesen, hogy besikerült neki egy gyerek egy laza kapcsolatban. Feleségül vette, 15 évig együtt is éltek, bár a válás már korábban borítékolható volt, mivel soha nem volt meg az alapvető vonzalom egymás iránt.

Viszont a gyerekével azóta is foglalkozik, napi szinten beszélnek, hetente többször találkoznak.

2012. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
91%
Ha szerelmes az ember, sajnos nem úgy látja a dolgokat, ahogy az a valóságban van. Én azért feltételezem hogy nem az munkált a nővéredben elsősorban, hogy na most jól belerondítok szándékosan valakinek az életébe és jól széttúrom a házasságukat, a másik gyerek meg le van sz@rva. Ő egyszerűen elhitte ( mert szerelmes volt), hogy a pasi már gyakorlatilag független, és csak adminisztráció kérdése, hogy mindez hivatalossá váljon. Az tényleg túlzás hogy minden pasi ilyen, de most nem is ezzel kellene foglalkoznia, hanem azzal hogy hogyan építse fel az életét a babával együtt. Ti annyit tudtok tenni, hogy támogatjátok ( akár anyagilag, akár lelkileg)- elsősorban kisbaba érdekében, aki semmiről nem tehet.
2012. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam szerető. Nem vagyok rá büszke, de szerelmes voltam. De még a nagy szerelem idején sem akartam, hogy ott hagyja a feleségét és ha könyörög sem egyezek bele a gyerekbe. Felfogtam, hogy SZERETŐ vagyok. Nem barátnő, nem társ, nem feleségjelölt.

A szerető egy pótlék, semmi több. A férjnek nem a felesége helyett, hanem mellett volt valakire szüksége.


Arról nem is beszélve, ha mondjuk mégis elválik és elveszi a nővéred: honnan fogjátok tudni, hogy a túlóra meg a sörözés a haverokkal nem egy új csaj?


Ez a férfi valóban egy gerinctelen, gyáva alak. De minden szemétségében benne volt a nővéred.


Csak a gyerekeket tudom sajnálni.....

2012. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:
Nem önző, csak naiv (igen igen ezt már tudjuk). A pali anyja is csak megerősítette abban a nővérem, hogy tényleg nem élnek együtt már, de mégis csak ott a gyerek és miatta nem válnak el. Tehát az anyja is hazudott volna? Támogatta a fiát abban, hogy félrelépjen, másokat becsapjon? Igen másokat, mert nem csak a nővéremet, de a feleségét és a fiát is. Most ti élnétek tovább együtt egy olyan emberrel, akiről tudjátok, hogy a házasság alatt félrelépett és még gyereke is született? Ezt ti sem gondolhatjátok komolyan... persze már csak az a kérdés, hogy vajon a felség tud e ezekről a dolgokról. Reméljük nem, legalább ő higgye azt, hogy minden rendben van. Az én szemszögemből mindketten egyformán hibásak, ellenben a nővérem a nővérem, aki ilyen helyzetbe kényszerül. Itt ő húzta a rövidebbet, holott a pali ugyanúgy hibás. Persze, hogy a nővéremet védem. Itt nem lett volna semmi gond, ha már az elején kiderül, hogy a pali nem akar válni. De egészen múlt hétig mindenkinek ezt mondta. A fiát is elhozta, hogy bemutassa nővéremnek. Akkor ezeket a dolgokat miért tette? Vagy a 12 éves fiát is beavatta, hogy gyermekem, becsapunk egy nőt, mert jó vele az ágyban? Itt elég sok furcsaság van, ami egyáltalán nem áll össze. Egyik pillanatban válni akar, következőben mégsem. Egyik pillanatban nem az ő gyereke, következőben már a nevén gondolkodik. Akkor ki is a szemétláda? Mondja meg kerek perec nővéremnek, hogy nem fog elválni, hagyja békén, de ne csinálja ezt, hogy hol így gondolja, hol úgy.
2012. ápr. 12. 12:26
 30/60 anonim ***** válasza:
100%
Aki egy házas férfitól vállal gyereket, az ne csodálkozzon, ha ez lesz a vége. Ettől függetlenül sajnálom a nővéredet, de számomra kapcsolat is elfogadhatatlan egy házas emberrel, ha elvált és külön élnek az már más kérdés.
2012. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!