Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem vállalják...

A férfiak miért nem vállalják tetteik következményeit? Képesek ilyen helyzetbe hozni egy nőt és eldobni a gyereküket?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném tisztelet a kivételnek (bár úgy látszik elég kevés van belőle)!

Nővérem 28 éves és összejött egy vmivel idősebb házas emberrel. Annak a férfinak a házassága már régen nem jó, külön hálóban alszanak, csak a közös gyerek miatt vannak együtt. Megismerkedett nővéremmel, aki tényleg nagyon beleszeretett, olyannyira, hogy még az egészsége is ráment (kórházba került, de ezt most nem részletezném).

A lényeg, hogy most nővérem gyereket vár (aminek én ugyan nagyon örülök), és az elején a pasi még mondta is, hogy persze elválik, állítólag az eljárást is elindította, nézegetett már házat is. Erre egy hete közölte nővéremmel, hogy tuti nem ő az apa, ő bizony nem fog elválni. Most ott tartanak, hogy a gyerektartást vállalja, de semmi egyebet. Mégis hogy lehet valaki egy ekkora g*ci áruló szemétláda? Igen, nővérem kicsit naiv volt, de nem buta ő. Hogy lehet a férfiak 99 %-a ilyen gyáva? Legalábbis, ahogy így visszaolvasom a kérdéseket elég sok hasonló sztorival találkozni (bár lehet nem ártana a másik oldalról is meghallgatni a történetet).


2012. ápr. 12. 11:23
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
27-es! Köszönöm a válaszod. Természetesen támogatni fogjuk, én főleg, mert én nagyon örülök ennek a gyereknek, akár így akár úgy lett. Csak rossz azt látni, hogy az ember egyszer elkövet egy hibát és élete végéig annak a levét issza. Más nem, ez tanulópénz lesz nekem. Csak nem ilyen áron kéne, hogy látom most nővérem szívni fog rendesen. Én sem értem miért hitt el neki fűt fát, de tényleg nagyon szerelmes volt. És ismerem eléggé nővérem ahhoz, hogy tudjam, nem feküdt össze senki mással (mind1, hogy a többi kedves válaszoló mit gondol).
2012. ápr. 12. 12:31
 32/60 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ismét rákérdeznék, hogy a válás TEVŐLEGES elindításával mi a bakfitty volt?

Mert mondani lehet bármit, de más mondani és más beadni a bontókeresetet a bíróságra.


Ha a pasi anyja azt mondta, hogy a gyerek miatt nem válnak, akkor mégis, mi a búbánatra gondolt a nővéred? Mert ezek szerint tisztázták előtte, hogy NEM FOG ELVÁLNI a fickó. Tehát a mostani helyzetben mi a meglepő ezek után?

2012. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
100%

A pasi képes volt ebbe bevonni a gyerekét? És a nővéred ehhez asszisztált?


Gratulálok.....

2012. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
100%

A tolvaj is szemét, aki ellopja a biciklit, de ha nem zárjuk le a bicajt, akkor a mi felelősségünk is, hogy ellopták.

Az, hogy vannak szemét emberek, még nem mentesít senkit az alól, hogy felelősséggel tartozik a saját életéért, és neki magának kell vigyáznia rá. És ha nem teszi, akkor részben meg is érdemli, amit kapott. A jóhiszeműség gyönyörű tulajdonság, csak a következményeivel is számolni kellene...

2012. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%

Az én tesóm is így járt. Fiatal kis liba, hitegette egy nős pasi,hogy elválik, h már nem alszanak együtt a feleségével, pont ugyanezeket a dumákat,amiket te írtál. Liba tesóm teherbe esett, pasi az utcán sem ismeri meg, azt s letagadta, h találkoztak valaha. A gyereket nem vállalta természetesen.


Nős pasival nem kezdünk és pont. Majd nővéred legközelebb óvatosabb lesz. Okos ember más kárából tanul, a buta meg a sajátjából.

2012. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
57%

Senki nem tudhatja, mikor kerül hasonló helyzetbe. A szerelem vak, és hiába ott az ész, ha halálosan szerelmes vagy egy nős férfiba, hiába voltak elveid azelőtt - mint ahogy nekem is - egyszerűen hatalmába kerít ez az érzés, és nem tudsz ellenállni, nem tudsz nemet mondani.

Így visszagondolva azt mondom, szörnyű érzés.

Elhiszed, hogy a ti kapcsoaltotk más. elhiszed, hogy otthon minden rossz. Elhiszed, hogy most már csak a gyerekek tarják össze a házasságot. Elhiszed, amit ígér neked a férfi, hogy csak te vagy, te vagy, senki más. Elhiszed, hogy el fog válni. Elhiszed, mert megígérte, és mert a feleségnek is van házasságon kívüli kapcsolata. És míg ők nyaralnak, síelnek, családi programokon vesznek részt, te reménytelenül vársz, gyötrődsz, sírsz... Elzárod magad elől a külvilágot, és csak szenvedsz.. És mégem tudsz nemet mondani, mégsem tudod lezárni. Rettenetes érzés.

Mi két évig húztuk, egy év után ő ugyan tényleg különköltözött, de nem vállalt fel sem a gyerekei, sem a felesége előtt. Ugyanúgy maradtam szerető, ahogy azelőtt. Ráadásul egy év után vissza is költözött. Ez fél éve volt, most mégis válnak, mert az a házasság tényleg nem működik, de most már a hátam közepére kívánnék egy ilyen kapcsolatot, ahol a te vágyaid, érzéseid nem számítanak, és ahol mindig és mindenki után te vagy a legeslegutolsó.

Úgyhogy én azt mondom, ne ítélkezzen senki, mert nem tudhatja, hogy 10 vagy x év múlva nem e kerül hasonló helyzetbe.

Szerencsére - hálát adok az Égnek - gyerek nálunk nem lett.

2012. ápr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
22%
Felesleges is a váláson lovagolni.Attól jó apa, férj lenne, ha otthagyja a friss húsért a feleségét, gyerekét? Ha betartja, és elválikmiatta, akkor minden rendben? Talán ha márafeleség is így látja jobbnak, de fogadok, gőze sincs az egészről. Lehet épp munkanélküli, vagy netán leszázalékolt, nyilván 40-es nő. Könnyen lehet a mai világban, hogy meg sem tudna élni, ha a férje lelép a pipivel. Gondolni kell másra is! (És voltam szerelmes én is családapába, kerültem ahogy tudtam. NEM, nem kötelező kapcsolatot kezdeni azért, mert szerelmes vagyok. Utolsó, egyszerűen önző vagy.)
2012. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó köszönöm szépen a válaszod.

És nem, nem vagyok önző (talán én jobban tudom nálad), csak halálosan szerelmes voltam.

Az, hogy tetszik egy nős férfi, és kerülöm, mert nős, az nem egyenlő a szerelemmel.

És a másik: miért kellene maradnia egy nem működő házasságban, ahol már a feleség is évek óta a válást emlegeti?? A gyerekek meg már alig várják, hogy elköltözzenek onnan?

Lehet lepontozni, aztán majd ha hasonló helyzetbe kerültök, akkor meneküljetek!!

2012. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, én azt nem értem, hogy hogyan mer valaki gyermeket vállalni egy olyan kapcsolatban, ahol még együtt sem éltek? Persze, naív volt meg buta a nővéred, hogy hitt a hapsinak, de arra nem gondolt, hogy úgy hoz világra egy gyereket, ezáltal örökre összeköti magát valakivel, akit igazából nem is ismer? Abszolút nem is gondolkozott, csak volt az a fene nagy szerelem, ami teljesen elvette az eszét? Hol élt eddig, burokban? Nem tudja, hogy hogy működik a világ? Borzasztó felelőtlen volt, és szerintem nagyon instabil személyiség lehet, a pasi meg szépen kihasználta. Egyikőjük sem jobb a másiknál, ti csak annyit tehettek, hogy mellette álltok, és valahogy - akár szakember segítségével - a személyiségén, felfogásán próbáltok alakítani, mert ez közel a harminchoz nagyon gáz.
2012. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, meddig tartott a kapcsolat?

A férfi felesége tud róla?

2012. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!