Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem vállalják...

A férfiak miért nem vállalják tetteik következményeit? Képesek ilyen helyzetbe hozni egy nőt és eldobni a gyereküket?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném tisztelet a kivételnek (bár úgy látszik elég kevés van belőle)!

Nővérem 28 éves és összejött egy vmivel idősebb házas emberrel. Annak a férfinak a házassága már régen nem jó, külön hálóban alszanak, csak a közös gyerek miatt vannak együtt. Megismerkedett nővéremmel, aki tényleg nagyon beleszeretett, olyannyira, hogy még az egészsége is ráment (kórházba került, de ezt most nem részletezném).

A lényeg, hogy most nővérem gyereket vár (aminek én ugyan nagyon örülök), és az elején a pasi még mondta is, hogy persze elválik, állítólag az eljárást is elindította, nézegetett már házat is. Erre egy hete közölte nővéremmel, hogy tuti nem ő az apa, ő bizony nem fog elválni. Most ott tartanak, hogy a gyerektartást vállalja, de semmi egyebet. Mégis hogy lehet valaki egy ekkora g*ci áruló szemétláda? Igen, nővérem kicsit naiv volt, de nem buta ő. Hogy lehet a férfiak 99 %-a ilyen gyáva? Legalábbis, ahogy így visszaolvasom a kérdéseket elég sok hasonló sztorival találkozni (bár lehet nem ártana a másik oldalról is meghallgatni a történetet).


2012. ápr. 12. 11:23
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
55%

Nekem többek közt az nem fér a fejembe, hogy ezt két család is karba tett kézzel nézte.

Ti tudtatok róla, a pasi anyja tudott róla - senkinek nem jutott eszébe, hogy ez nem jó ötlet? Vagy mindenki naiv és szerelmes volt?


Egyetértek, hogy nem kell a nővéredet a sárga földig lehordani. Ugyanakkor lássuk be: csak a saját hülyeségének köszönheti, hogy idáig jutott.


Az meg, hogy hogyan fog ezentúl a felesége együtt élni a férfivel: a nővéred hogy tudott vele gyereket csinálni amikor egy másik nőhöz járt haza?


Ebben a történetben mindenki sáros.

2012. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%
46-os válaszoló vagyok. Kedves Kérdező szerintem azért te elég jól átlátod a nővéred helyzetét amellett,hogy valamennyire elfogult vagy, de mégis hagysz racionalitást és józan paraszti gondolkodást a történetben. Viszont végig olvasva a hozzászólásokat elég elszomorító,hogy itt sokan csúnya szavakkal illették a nővéredet, holott a teljes, kerek történetet szerintem még te sem tudod kérdező. Én negatívan leírtam amit gondolok és elmondtam, hogy mennyire felelőtlenek az emberek, meg egyebek, nem ismétlem magam, de akármennyire is hibáztatok ebben a történetben több személyt is mégsem kellene egyből mindenkinek szinte útszéli stílusban atomjaira szedni a történet szereplőit, még a felelőtlenül viselkedő testvéredet sem. Nehéz helyzetben vagy te is hiszen motoszkál benned az elfogult, tehetetlen, aggódó nővéri szeretet és a logikus, racionális gondolkodás. Remélem a legjobbat hozzátok ki az esetből és mindenki jó belátása szerint fog dönteni. Sok sikert!
2012. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) igen az a legnagyobb gond, hogy bármennyire is fáj, de be kell látnom, hogy itt nővérem ugyanúgy hibás, ahogy a pali is (hacsak nem jobban). Természetesen nem örültünk a dolognak mikor megtudtuk, hogy egy házas emberrel akar vmit, meg próbáltuk lebeszélni, de mit ér az? Elég messze lakunk nővéremtől, nem tudtuk minden lépését felügyelni. Mikor fenn voltam nála akkor mondtam neki, hogy felejtse el, ilyennel ne kezdjen, de úgy látszik ilyen a szerelem. Mindenesetre köszönöm szépen a normális stílusú válaszokat :)
2012. ápr. 12. 20:56
 54/60 anonim ***** válasza:
69%

34 Éves pasi vagyok. én válasz előtt elkezdem értelmezni, elképzelni a helyzetet.

Adott egy 28 éves nő. (független)

Adott egy nős, gyermekes pasi.

Feltehetően, találkoztak, ismerkedtek, randiztak. A pasi beadagolja, hogy nős, gyermek apja, de el akar válni mert .... ez a kapcsolat.

Együtt töltenek pl 3-4 órákat, a feleség sosem hívja a pasit,nem i lehet furcsa.

Megismerték egymást jobban, kialakult egy szerelem. de a pasi, már eleve úgy indult neki, hogy átveri a nőt, valódi szándékát elferdítve, próbálja a nőt ágyba vinni.

A nő mit sem sejt és jól tudjuk, mikor azt hisszük, hogy megtaláltuk az igazit, szerelmesek lettünk, a józan ész eltörpül és marad a szerelem és a rózsaszín köd.

A nő hisz, mert hinni akar a férfinak, nem sejtvén, hogy az elejétől fogva átveri.

A férfi, hogy bizonyítsa a nő felé a szándékát, belemegy, hogy legyen gyermek és kezdjenek új életet.

Meggyőzi a nőt, a nő bele egyezik. Megtörténik a fogantatás.

Aztán a pasi elhagyva a nőt, hisz már lebukott, esze ágába sincs, válni, amit korábban állította. A nőben már oszlik a rózsaszín köd, visszatér a józan ész és logikusan átgondolja a dolgot és rájön. ÁTVERTEK!! :(

Már nincs mit tenni, megtörve éli tovább megváltozott életét, felfogván, hogy jövője ínnettől megpecsételődik és minden szempontból hátrányba kerül. A férfi, nem akarja, hogy a felesége megtudja és önként felajánlja a segítséget, FIZETEM A GYEREKTARTÁST (búntudat)

Ebben az egészben a gyermek sérül a legjobban, a nővel együtt. A nőt mindenki szidja. DE NE FELEDJÜK, A FÉRFI ÁTVERTE A SZÁNDÉKAIVAL. AZ IGAZI GOND ÉS BONYODALOM ITT KEZDŐDÖTT. Szerintem, gyermektartás,gyermek elhelyezési per észhez térítené, hogy nem játszunk mások érzéseivel. IGEN IS SZÉGYENKEZZEN A BÍRÓSÁGON, TUDJA MEG A CSALÁDJA IS MIFÉLE EMBER. Ez az egyéni véleményem.

Nem elfogult vagyok, csak empatikus. Le lehet pontozni.

A FÉRFI AKARTA MEGCSALNI A FELESÉGÉT, ÁTVERVE EGY FÜGGETLEN GYERMEKTELEN NŐT. EZ A TÉNYÁLLÁS.

2012. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
sok férfinek csak addig kell egy nő amíg újdonság. Aztán amikor teherbe esik mérlegelik hogy egy gyerek felelősséggel jár, a nő meghízik, megereszkedik a hasa, a mellei és nem lesz sexi. Akkor néz friss hús után. Sok férfiban ez a hozzáállás van jelen. Ritka az olyan aki akkor is kitart a felesége vagy akárkije mellett amikor ezek felvetődnek. Az én férjem szerencsére ilyen és imádom is ezért :)
2012. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utolsó két választ :) (természetesen a zöld is ment). Örülök, hogy végre nem csak az ócsárolás és a bunkó megjegyzések tömbkelege fogadott, hanem együtt érző szívek :) mégis csak vannak értelmes emberek itt GYIK-en.


Egyébként az ócsároló válaszolóknak üzenem, hogy míg a pasi egyik pillanatban nem is hiszi el, hogy az ő gyereke, addig a másik pillanatban már a szülésnél is ott akar lenni. Ez pedig nem hinném, hogy a nővérem hibája. Ha nem vállalja a gyereket, akkor mondja meg kerek perec, de ne váltogassa a véleményét minden héten.

2012. ápr. 25. 19:51
 57/60 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

54-es válaszoló vagyok.

köpködődni mindig is könnyebb, de ésszerűen átgondolva megnézni tényállás szerint már némi ész is kell.

A szerelem, felborít minden logikát, minden ész érvet.

És mégis ki kapja a legtöbb támadást?? A nő

Ki más? Pf. Perelje be a pasit, nem is kell rajt gondolkozni. A feleségével lévő kapcsolatot nem nővéred rombolta szét, hanem maga a pasi.

2012. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:

57-es!

Miattad és csak is miattad elnézést kérek azért, hogy lényegében általánosítottam, de legalábbis elég sok férfit elküldtem a tudjuk hová. És az is elgondolkodtató, hogy majd az összes nő a nővéremet tette felelőssé, Te pedig azok után, hogy mit írtam a férfiakról még igazat is adsz (mármint nem a férfiakról szóló megjegyzésemben, hanem a szituációban :D). Nagyon szépen köszönöm a válaszod, örülök, hogy ilyen emberek is vannak a világon :)

2012. ápr. 25. 21:15
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Akinek nem inge ..... :D

Egy nőnek, 1000szer több a dolga és azok a dolgok amin keresztül kell mennie. Tehát alapból hátrányos helyzetben van.

Egy nőnek, 9hónapig hordani kell a babucikát, vigyázni nagyon, végig aggódni, a szülés szörnyű kínjait átélni, alakját feladva, testi változásokon megy keresztül.

Nem szabad elfelejteni egy nő ezt mind felválalja, azért, hogy örömöt okozzon a párjának. (És egy férfi mit is vállal fel?) felneveli, gyerektartást fizet, vagy hidegen hagya. Jelen szituációban neki van a legkönnyebb dolga. Mégis ezt a keveset is gerinctelenül lerúgja magáról, sajnos. :( Tényleg elkeserítő

2012. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
mi lett a nővéreddel?
2012. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!