Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem vállalják...

A férfiak miért nem vállalják tetteik következményeit? Képesek ilyen helyzetbe hozni egy nőt és eldobni a gyereküket?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném tisztelet a kivételnek (bár úgy látszik elég kevés van belőle)!

Nővérem 28 éves és összejött egy vmivel idősebb házas emberrel. Annak a férfinak a házassága már régen nem jó, külön hálóban alszanak, csak a közös gyerek miatt vannak együtt. Megismerkedett nővéremmel, aki tényleg nagyon beleszeretett, olyannyira, hogy még az egészsége is ráment (kórházba került, de ezt most nem részletezném).

A lényeg, hogy most nővérem gyereket vár (aminek én ugyan nagyon örülök), és az elején a pasi még mondta is, hogy persze elválik, állítólag az eljárást is elindította, nézegetett már házat is. Erre egy hete közölte nővéremmel, hogy tuti nem ő az apa, ő bizony nem fog elválni. Most ott tartanak, hogy a gyerektartást vállalja, de semmi egyebet. Mégis hogy lehet valaki egy ekkora g*ci áruló szemétláda? Igen, nővérem kicsit naiv volt, de nem buta ő. Hogy lehet a férfiak 99 %-a ilyen gyáva? Legalábbis, ahogy így visszaolvasom a kérdéseket elég sok hasonló sztorival találkozni (bár lehet nem ártana a másik oldalról is meghallgatni a történetet).


2012. ápr. 12. 11:23
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:
Vmivel több, mint egy éve vannak együtt. Tulajdonképpen amikor kiderültek azok a dolgok, hogy a feleségével már nincsenek is egy hálószobában, meg ilyenek akkor a nővérem és ő még nem voltak együtt, de annyira nem, hogy nem is ismerték egymást. Csak elkezdtek beszélgetni egy fórumon, mint pl mi itt GYIK-en és ott szóba került ez is. Akkor még egymás nevét sem tudták, meg nem is volt szó olyanról, hogy találkozzanak vagy ilyesmi, csak egy szimpla beszélgetés volt. És ez az amit nem értek, hogy akkor még (mielőtt bármi lett volna) még nem akart együtt lenni a feleségével, meg már akkor mondta, hogy lehet válnak stb, most hogy lesz a gyerek most már nem. És itt a gond. Miért nem gondolt bele a gyerek előtt, hogy bizony gond lenne ,ha ott hagyná a feleségét? Tehát nekem itt, ezzel van a problémám és ezért nem tudom annyira a nővérem hibáztatni. De ha veletek történne, mondjuk egy családtaggal, nővérrel, anyukával akkor ti sem r*bancoznátok le rögtön azt a családtagot, ugye? Tehát ebbe is gondoljatok bele. Nekem ő a nővérem és én akkor is mellette fogok állni, ha nem tudom milyen bűnt követne el (jó nem kell kiforgatni itt a dolgokat). Nekem ez most ezért is nehéz, mert józan ésszel én is látom, hogy követett el hibákat, de azt is józan ésszel látom, hogy a pali már akkor mondott dolgokat, amikor még szó sem volt arról, hogy ők ketten csinálnának akármit. Nem is ismerték egymást, látatlanba beszélgettek egy fórumon. Ezért nem értem ezt az egészet.... hogy a felesége tud e róla? Jó kérdés, mert szerintem nem. És épp ezért hordtam el az embert minden utolsó tuskónak, mert most meg majd a feleségét fogja élete végéig becsapni? Mégis mit mond neki otthon, hova tűnik havonta a fizetésének 20 %-a (vagy mennyi a gyerektartás)? Egészen a múlt hétig minden szép volt, családtervezés, lakásnézés, aztán egyszer csak a paliba belecsapott a villám és kész. Nagyon sok furcsaság van itt mindenben, a pali anyja, a feleség, de még a kisfiú is...
2012. ápr. 12. 15:47
 42/60 anonim ***** válasza:
Talán kiderült otthon, aztán a feleség vázolta a helyzetet, hogy a pasi mehet pénz nélkül és ő visszavonulót fújt. Egyébként senki nem menti fel a palit, de a nővéred se. Egy normális nő, ilyen helyzetben, ahol még csak együtt se élnek 1 év után, nem vállal gyereket, főleg nem ha nős a pasi. Én aztán szerelmes voltam a páromba, de még úgy is csak a biztos háttérre szültem, nem a semmire.
2012. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:
42-es! Tulajdonképpen igazad van 100 %-osan, de nyilván Te is érted, hogy mégis csak a nővérem, aki nagyon közel áll hozzám. Hibáztatni hibáztathatom, de nem fordíthatok neki hátat, nem r*bancozhatom csak úgy le (ahogy itt páran tették). Nem tudom otthon a feleség mit tett vagy mit nem tett, hogy a pali mégis marad. De nekem akkor sem világos, hogy miért vállalta be azt a gyereket, ha tudta, hogy nem akar elválni? Vagy miért gondolta meg magát? Nővérem is hibás, ezt nem tagadom, de a pali szemszögét egyáltalán nem is értem, hogy ezek a dolgok most hogy jöttek neki?
2012. ápr. 12. 16:26
 44/60 anonim ***** válasza:

Ha ilyen jóban vagy a nővéreddel, mit mondtál neki amikor eléd állt azzal, hogy gyereket akar egy nős férfitól, akivel egy napot nem élt együtt és még egy éve sincsenek együtt? Mert hogy engem a húgom úgy pofozott volna fel, hogy a fal adja a másikat, az biztos.


A pasi szerintem sosem akart gyereket, azt is csak hazudta. Tudta, hogy szépen visszafuthat a feleségéhez, ha mégis összejön.

2012. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

Nem is kell a nővéred ribancozni, szerelmes volt és hülye. De gondolom ezt te is így gondolod, nem sértésnek szánom.


A pasinak két vas volt a tűzben, viszont a járt utat nem akarta elhagyni a járatlanért. Azért egy gyerektől még egy kiegyensúlyozott kapcsolatban is megijednek, mert tényleg nagy felelősség. Viszont nála lehetett ez akkora ijedtség, hogy visszapucolt a feleségéhez.

A színfalak mögött se tudjuk mi zajlott. Lehet, hogy kitálalt a feleségének, aki valamilyen ütőkártyát le tudott tenni az asztalra (érzelmi, anyagi, akármi).


A nővéred valóban hatalmasat hibázott ott, hogy nem várta meg, hogy válás és összeköltözés megtörténjen, hanem azonnal teherbe esett.

Az egy év még úgy is necces, hogy ha "normál" kapcsolatról van szó. A gyerek akkora felelősség, hogy óvatlanság még a köd közepén vállalni.

Ha már 2-3 évig együtt éltek és minden hétköznapi mókuskerekes rossz tulajdonsága is felszínre került a másiknak, akkor már racionális döntés a gyerekvállalás - mindezek fényében.

De ha jól értem, a nővéredék együtt se éltek. Egyáltalán a találkozókat hol bonyolították?


(A férfi anyját hülyeség volt belekeverni, mert simán lehet annyi mögötte, hogy személyes ellenszenve van valami miatt a feleség felé, ezért neki megérte keresztbe tenni a feleségnek.)

2012. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%
Ez most nem fog tetszeni szerintem neked kérdező, mivel nő létemre most épp a férfiak mellett állok ki jobban. Nagyon elegem van már sok mai nő viselkedéséből, akik állandóan sajnáltatják magukat, bűnbakot keresnek, szidják agyba-főve a férfiakat, hogy nem akarja felvállalni a gyereket, hogy mocskos disznó, mert hazudott, meg blablabla. Holott nagyon sok esetben a nő még nagyon hibaokozó, mint a férfi. A nővéred azt hallotta, amit hallani akart a férfitól, aki összejön egy házas férfival és elhiszi neki minden egyes szavát, aki nem képes odafigyelni a védekezésre, utána meg azon kapja magát, hogy hoppá egyedül maradtam, na az a nő meg is érdemli a sorsát. A kedves nővéred ugyanolyan hibás, ha nem hibásabb ebben a történetben, mint a férfi, ne csináljunk már mindig bűnöst a férfiakból és "megsiratni" a nőket, akikkel mindig úgy elbánnak a csúnya, gonosz férfiak, pedig hát mi nők mindent olyan okosan, meggondoltan, tisztességesen, felelősségteljesen csinálunk. Nem kellene lebontani mindig férfire és nőre a történeteket, személyiségekre, egyénekre illene megvizsgálni és akkor kiderülne, hogy sok nő a zsarolásával, gyerekekkel való férfiak magukhoz láncolásával, fogamzásgátló tabletta be nem vételének elhallgatásával bizony rengeteg galibát követnek el és erre nincs mentségük. A nővéred talán egy életre megtanulta a leckét, még elvetetheti a gyereket, ha nem akarja egyedül felnevelni, vagy a családoddal együtt. Ha viszont nem veteti el, akkor fiatal anyuka lesz, aki később gyerekkel még nehezebben fog párt találni magának, mert a kedves apuka nem igen fog elválni. Majd a következő párkapcsolatban talán nem felejti el bevenni a fogamzásgátlóját.
2012. ápr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
50%

Hát ezt nagyon bírom. Mindenki a nővérét szidja. Mi van a férfival? Nem tudta a nővére egyedül megcsinálni azt a gyereket.

Ne hagyja ott a feleségét? Család szétdúlása? Ahol ilyen előfordulhat, ott hol a család?? Persze, mintamamik, éljetek házasságban, ordítsatok a gyerek előtt, legyetek boldogtalanok egy rossz házasságban! Gratulálok! Elválni nem bűn, így is lehet gyereket nevelni. Hihetetlen hogy le tudtok támadni egy lányt, aki naív volt és szerelmes. És szegény feleség...érdekes, senki nem gondolkozik, vajon hogy jutottak el idáig, és asszonyka miért tűri ezt a férjétől. (mert senki nem olyan hülye, hogy ne vegye észre)

Ezen az oldalon mindenki szent úgy tűnik. Biztos őszintén a válaszok..ahha..

2012. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

46-os! Az az igazság, hogy ha nem a tesómról lenne szó, akkor lehet hogy én is dettó azt írtam volna le, amit te, csak én eleve elfogult vagyok, mert egy olyan személyről van szó, akit nagyon szeretek. 100 %-ban igazat adok abban, hogy rengeteg esetben a nő a hibás. Itt GYIK-en is annyi sztorit hallani és nem tudok rá mit reagálni, mert nem tudom a sztorit a másik fél szemszögéből. Csak tényleg nem világos, hogy pl a feleség hogy képes együtt élni ezzel a férfival, vagy a férfi miért egyezett bele a gyerekbe, ha nem is akarta?

Utolsó válaszolónak meg köszönöm, gyakorlatilag az egyetlen aki kiállt nővérem mellett és ez nagyon sokat jelent nekem :) így sem könnyű látni valakit, aki nagyon közel áll hozzám, hogy ilyen helyzetbe került. Hát még az a néhány vélemény, hogy r*banc meg kéne az apasági teszt.. lehet negatív véleményt alkotni anélkül is, hogy megbántanánk a másikat. Ahogy azt a 46-os válaszoló is tette pl, és még igazat is adtam neki.

2012. ápr. 12. 19:18
 49/60 anonim ***** válasza:
100%
Neked felesleges agyalnod, hogy a felesége, hogy tűrte, mert a nővéred, hogy tűrte, hogy valakivel együtt él. Felesleges ezen gondolkodni. Most az a lényeg, hogy legyetek a nővéred mellett.
2012. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

"Ezen az oldalon mindenki szent úgy tűnik. Biztos őszintén a válaszok"


1: Nem szenteknek állítjuk be itt magunkat. Egyszerűen csak megdöbbenünk azon, hogy ilyen nagy dolgokban - mint egy gyerek születése - hogy viselkedhetnek egyesek ilyen ostobán. A megcsalást meg elítéljük. (Igen, van, aki képes kitartani az elvei mellett, szerelem ide vagy oda.)


2: Kinek és miért kamuznánk? Idegen vagy te is, a kérdező is. Épp ez ennek az oldalnak a lényege. Akinek van ilyen tapasztalata, az leírta. Akinek meg nincs, annak

a)még lehet

b) nem is lesz, mert ésszel él

2012. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!