Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny lettem azokra a...

Féltékeny lettem azokra a nőkre, akik olyanok mint amit a párom akar belőlem faragni. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

a párom folyamatos előírása, lapos talpú cipők, no körömlakk, barna, festetlen haj, sminktelen arc.

na én totál nem ez vagyok, de igyekztem még anno, mielőtt rá nem jöttem ezzel a felállással óriásit csökkent a vonzerőm, de most nem ez a lényeg.

hanem minden nap látok egy kolleganőt, abszolut mindenben megfelelne a páromnak ahogy ránézek, a legapróbb dolgaiban is. (pl volt, hogy kinézett nekem egy szánalmas mamuszféle cipőt a párom én ki is röhögtem és mit ad isten? a kolleganő abba jár!)


nos egyre jobban utálom már szegény kolleganőt. amiről nyilvánvaló, hogy nem ő tehet.

szóval a saját párom miatt vannak bennem ilyen indulatok, meg féltékenység, vagy nem is tudom mi ez valójában, de teljes negatív és ez engem terhel.

nem akarok ilyeneket érezni. mosolygós akarok lenni, nem olyan akinek fáj ahogy más ember kinéz.


a párommal felesleges erről beszélni,mert őt csak az érdekli, hogy ne lakkozzam a körmöm, viszont vetett már pár pozitív pillantást a kedves kolleganőmre :(


kérek segítő válaszokat


2012. ápr. 18. 19:36
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
96%

addig míg a párod ezt súlykolja beléd,h neki ez a típus az álomnő,szerintem mindig is féltékeny leszel.

Nekem is van egy szösszenetem,férjemmel 5éve ismerjük egymást,ezt alatt az idő alatt én vtam,szőke,vörös,fekete,színes,mindenféle hajú,57 és 87 kilós is(igaz ezt terhesen,de 170 cm-hez),kivágott felsőt ,és minél többet takarós ruhákat is hordtam...De ő soha egy szót nem szólt egyikért sem...csak annyit,h "nekem szép vagy,és így szeretlek.."

2012. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

"Te nem tetszel neki annyira, mert ha tetszenél, akkor nem akarna megváltoztatni. "

Pont az ellenkezője. szürke egeret akar belőlem csinálni, ami minden sarkon kapható. a nők 99 %-a sminktelen, festetlen, tömegsablon.

nem mondtam, hogy nem szépek. szépek, csinosak, de tömeg.

a párom azt szeretné, ha engem nem venne észre senki. mondta többször is, hogy idegesíti az is, ha a haverjával beszélek, vagy nevetek egy másik sráccal. nagyon féltékeny rám.


látom a példákat amit írtatok, hogy egy férfi sem szól bele öltözködésbe, esetenként plasztikai műtétbe. a legszorosabb környezetemben is a bnőimnek minden kívánságát lesi a párjuk, pont erről a műtétről jutott eszembe. bnőm mindig sír, hogy nem tetszik neki a saját lába (mert olyan "oszlop")maga a párja ajánlotta neki, hogy látja, hogy mindig ezen marcangolja magát, még, hogy fizeti, azt is felajánlotta neki.


elgondolkodtató volt az alábbi:

"Ugye tudod, hogy neki soha nem kellene olyan nő, aki ALAPBÓL olyan, mint a kolléganőd? Mert az a nő ilyen AKAR lenni, neki így van önbizalma."


ha egy nő lenne mellette, aki tényleg így természetesen sugárzó és magabiztos, mivel a párom eleve féltékeny típus, szerintetek nem lennének véget nem érő egyéb követelései a féltékenységéből/önbizalomhiányából adódóan?


más emberen uralkodni eleve nem normális dolog.


én ezt mind átlátom, a párom milyen, miért olyan, mitől olyan, és azt is hogy ő így marad.


egyedül azt nem tudtam, hogy lelkileg fogok tőle sérülni.

hogy boldogtalan leszek.

2012. ápr. 19. 16:46
 33/48 anonim ***** válasza:
Mi a terved a továbbiakra?
2012. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

közöltem vele amit érzek.

hogy elegem van abból, hogy ezt érzem a saját párom mellett. én a páromnak az egyetlen és pótolhatatlan akarok lenni, illetve ezt akarom érezni, ilyen nekem egy igazi kapcsolat.

és a folyamatos változtatgatásai miatt ezt az érzést ő nem tudja nekem megadni. tehát nem ő az igazi.


jelenleg nem tudta lereagálni, szimplán tudomásul vette.


ez olyankor van, ha azt érzi, hogy nekem igazam van. sokáig nem felel semmit,akár napokig, aztán egyszer csak totál kifordítja az egészet, hogy én látok rosszul mindent.

most emészti.

2012. ápr. 19. 20:00
 35/48 A kérdező kommentje:

és mivel ő változni úgy sem fog, ennek a lépésemnek semmi értelme nem volt, csak kínomban kijött.


jelenleg bókgyűjtésbe kezdek más pasiktól. úgy döntöttem.

2012. ápr. 19. 20:02
 36/48 anonim ***** válasza:
Akkor most szakítottatok?
2012. ápr. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Csak azt nehadd hogy beléd magyarázza a bűntudatot, hogy te vagy aki hülye s, hogy megbántottad. Mivel te gondolom már hónapok óta rágódsz ezen s vagy szomorú de őt ez nem érdekelte, nehogy rávegyen, hogy te ápolgasd még most a hiúságát. Te elmondtad a mi a valóság és pont. Olyan nincs hogy nem úgy van mert szeret nem tenne ilyet blabla csak TE vagy a hibás mert nem ÚGY érzed ahogy SZERINTE kéne.

Mindent adj bele az önbizalom építésbe mert egy élet egy boldogság, ha gátol benne ám próbálkozhat de ha te nem hagyod akkor nem érheti el a célját nálad.

Ha tetszik egy szép cipő vagy egy csinos ruha? Miért lenne bűn felvenni a te pénzedből, te hangulatodhoz, te programjaidra? Ha nem tetszik neki ne nézze, ne menjen veled akkor.


Azt megkérdezhetem milyen voltál mikor összejötetek? Magabiztos csinos nő vagy önbizalom hiányosnak mondanád magad? Mivel az önbizalomra buknak általában a pasik így ezt akarja tőled ellopni, hogy más pasiknál ne jöhess szóba. Kérdezted már miért jött össze veled ha nem tetszett neki az akkori külsőd? Miért akar megváltoztatni olyanná akihez oda se ment volna fröltölni? Akárhányszor kritizál rajtad valamit is vágj vissza szépen ilyen mondatokkal. "Úgylátom már nem vagyok neked úgy jó ahogy régen voltam. Érdekes. De nekem pont megfelelek szóval így maradok." vagy"Azt hiszem én se szóltam eddig bele te miért hordasz kisfiús ruhákat szóval te se légy faragatlan az én ruháimmal."


Gondolom neki nem tetzene ha ma holnaptól nem hordhatna hajzselét, kontaktlencsét, x fajta márkájú cipőt, polót mert azzal biztos csajozni akar csak. Ha nagyon felingerel dobd vissza azt a labdát. :)


(ÁÁ, fura ez nekem mivel nálunk a párom tipikus amolyan techno arc, poló farmer, sportcipő én meg folyton feketében mivel góth vagyok. Sose fitymált le. Ha valami olyat vettem fel ami még nála is kihúzta a gyufát hát annyit mondott, hogy egyedül így nem megyek, ő is velem jön vagy legyen ez a háloszobába való stb (csipkés miniszoknya). Ő kifejezetten élvezi mikor öltözök s együtt poénkodunk a harisnyán vagy abroncson. :) szóval kitartást neked is.

2012. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

amit utolsó írt, azokon a beszélgetéseken/dolgokon már rég túl vagyunk.


utolsó előtti: nem, nem szakítottunk


most állandóan azzal jön, mennyire szeret.

de igazából nem is érdekli mit érzek, csak ne hagyjam el, és ne legyen rajtam körömlakk, meg festék. legszívesebben csodorban járatna.

2012. ápr. 21. 07:49
 39/48 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg szeret, csak valamit nem ért, amit te igen. Ha nem akarsz szakítani, és azt szeretnéd, hogy jó legyen ez a kapcsolat, akkor le kell gyűrnöd az ellenállását, és át kell alakítanod a szabályokat, akkor is, ha tiltakozik. El kell érned, hogy észrevegye, hogy a változásokkal nem jár rosszul.


Mondjuk nagyon nem mindegy, hogy a féltékenység motiválja, és nem akarja, hogy másoknak tessél, vagy pedig tényleg egyszerűen a sminkeletlen, festetlen, magassarkútlan tetszik neki. Ez utóbbi sok lány szempontjából furcsa lehet, pedig teljesen normális. Ha féltékenységről van szó, azt könnyebb gyógyítani. Egész egyszerűen annyi a feladatod, hogy míg az utasításainak nem engedsz, és nem fogod vissza magad, addig amennyire csak lehet demonstrálod mások előtt, hogy számodra ő az egyetlen. Egy idő után elérheted, hogy ne zavarja, hogy másoknak tetszel, ha neked úgysem kell más.


Ha ízlésről van szó, akkor viszont nincs más, mint megmondanod neki, hogy te így érzed jól magad, és megtalálni a kompromisszumot.

2012. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

(nem olvastam végig minden kommentet)

Én is néha így vagyok a barátommal. Mikor néhány hónapja voltunk együtt volt egy másik lány akivel kavartak a hátam mögött, és nekem mondta, hogy hordjak ilyen meg olyan ruhákat...olyanokat amilyeneket azon a másik lányon láttam, hát akkor csak azért sem öltöztem úgy. Mostanában kritizálja a frizurámat, mert, hogy én barna vagyok és neki a vörösek tetszenek és fessem be...meg ilyenek. és annyira szarul érzem magam ilyenkor:( Sokszor megkérdezem tőle, hogy ha ilyennek meg olyannak akar látni, akkor miért nem keres alapból olyan lányt, erre meg csak nevet:/ Nem tudom mit gondoljak. Én is sajna sokszor féltékeny vagyok, nagyon nem tesz ez jót az önbizalmamnak.

2012. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!