Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny lettem azokra a...

Féltékeny lettem azokra a nőkre, akik olyanok mint amit a párom akar belőlem faragni. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

a párom folyamatos előírása, lapos talpú cipők, no körömlakk, barna, festetlen haj, sminktelen arc.

na én totál nem ez vagyok, de igyekztem még anno, mielőtt rá nem jöttem ezzel a felállással óriásit csökkent a vonzerőm, de most nem ez a lényeg.

hanem minden nap látok egy kolleganőt, abszolut mindenben megfelelne a páromnak ahogy ránézek, a legapróbb dolgaiban is. (pl volt, hogy kinézett nekem egy szánalmas mamuszféle cipőt a párom én ki is röhögtem és mit ad isten? a kolleganő abba jár!)


nos egyre jobban utálom már szegény kolleganőt. amiről nyilvánvaló, hogy nem ő tehet.

szóval a saját párom miatt vannak bennem ilyen indulatok, meg féltékenység, vagy nem is tudom mi ez valójában, de teljes negatív és ez engem terhel.

nem akarok ilyeneket érezni. mosolygós akarok lenni, nem olyan akinek fáj ahogy más ember kinéz.


a párommal felesleges erről beszélni,mert őt csak az érdekli, hogy ne lakkozzam a körmöm, viszont vetett már pár pozitív pillantást a kedves kolleganőmre :(


kérek segítő válaszokat


2012. ápr. 18. 19:36
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
18%
69*
2012. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
77%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



Ez manipulálás ,

Ez a csaj is olyan lett , amilyenné a pasija akarta , csak Te még pluszban magadat is emészted , ha látsz 1 olyat , aki szerinted bejönne a pasidnak

De miiiiééééééééérrrrrrrrtttttttttt ????

2012. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
97%

"Mit tegyél ez ellen?"

Úgy érted, hogy a féltékenységed ellen, vagy úgy, hogy a párod faragási szándéka ellen?


Ha a párod veled van, és hosszú távon veled is akar lenni, akkor téged a teljes személyiségeddel együtt akar. Ebbe beletartoznak a hibáid is, meg azok a dolgok is, amelyek nem hibák a szó abszolút értelmében, de mondjuk neki nem tetszenek. Pl., hogy sminkeled magad, fested a hajad, magas sarkúban jársz, lakkozod a körmöd.

A dolog visszafelé is igaz. Ha te hosszú távon a mostani párodat szeretnéd a párodnak mondani, akkor őt is a hibáival, illetve a számodra kellemetlen tulajdonságaival együtt fogadod el. Ebbe beletartozik, hogy a festetlen barna hajat szereti, a sminktelenséget, a lapos sarkú cipőt, és hogy nem tetszik neki a körömlakk.


Ha a fentiekkel kapcsolatban nem találtok olyan megoldást, amitől mindketten jól érzitek magatokat, akkor ez a párkapcsolat legalább az egyiktek számára nem lesz jó. Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy a párod szimplán a tobbi férfi előtti vonzerődet akarja csökkenteni vagy csak ilyen az ízlése. Ha a párod nem érzékeli, hogy mi a baj, akkor el kell mondanod neki. Ha a párod nem érti meg, vagy nem hajlandó megérteni a problémát, esetleg nem partner abban, hogy mindkettőtök számára jó megoldást találjatok, akkor próbáljatok meg minél békésebb úton végetvetni a kapcsolatnak. Te majd találsz egy olyan fickót, aki olyannak szeret, amilyen vagy. Ő meg talál olyan lányt, aki olyan, amilyet szeretne. Ha viszont ő is partner ebben, akkor oldjátok meg közösen a problémát. Az semmi esetre sem elfogadható, hogy előír neked valamit. Az a kor rég elmúlt, amikor férjnek hatalma volt a felesége fölött. Abban a korban magas sarkú cipőt és festett hajaat nem igazán hordtak az emberek. Egyenrangú felek vagytok (2011. van, Európa).


Ha csak a féltékenységed kezelése a kérdés, akkor a legjobb módszer, hogy arra gondolj, amit a párod szeret benned, és ami tényleg te vagy. Biztos van ilyen. Nem csak a megszokás tart össze titeket.

2012. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

nekem az érdekes csak az a páromban, hogy ugyanazt az embert szereti ha barna, de ugyanazt az embert nem szereti ha pl festett hajú.


ez már kiverte nálam egyszer a biztosítékot, mert én nem tudom hogy lehet feltételekkel szeretni- pláne nem megismerkedés szakaszban, ott még talán érthető.

pl ha ő leborotválja az egész fejét akkor is szeretem, de ha van haja, akkor is.

tehát nekem már ez magas. de mindegy.


de ok. próbálok a jó dolgokra koncentrálni.

habár nem könnyű úgy, hogy naponta szembesülök az ellentetjével - a kollegával.

megbeszélni nem lehet, mert ő nem enged :(

2012. ápr. 18. 20:15
 15/48 anonim ***** válasza:
7%
Csak én nem értem, hogy mi köze az egészhez a festett hajnak? Aki nem festi, az igénytelen, vagy mi?
2012. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
85%

#15: ha elolvasod a kérdést, akkor megérted, hogy a kérdező valószínűleg szeretné festeni a haját, de a párja meg nem akarja, mert az nem tetszik neki.

Hol volt itt szó igénytelenségről?

2012. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem annyi az összes probléma, hogy kevés az önbizalmad. Mindenben meg akarsz felelni a párod elvárásainak, mert azt hiszed, csak akkor vagy jó. Másrészt én azt vettem észre, hogy azok a nők, akik görcsösen festik mindig mindenüket (hajukat, körmüket, arcukat), és nagyon ügyelnek életük minden pillanatában a kinézetükre, szintén rejtett önbizalomhiányosak - pl. ezért nem mennek ki smink nélkül az utcára, mert úgy érzik, anélkül nem elég jók, pedig dehogynem! Nem azt mondom, hogy a smink meg a szép ruha rossz dolog, de ne legyen mindennap "kötelező". A kolléganőd iránti féltékenységed mögött is önbizalomhiány állhat. Nem lehet, hogy azért vagy csak a parancsolgató párod mellett, mert attól félsz, hogy nem találsz mást (szintén önbizalomhiány)?


Szerintem ezen kéne dolgoznod, és utána mindjárt más színben látod a kapcsolatodat. Hidd el, simán találsz olyat, aki nem akar a saját elvárásainak megfelelően formálni (ez amúgy szintén az önbizalomhiány jele). És úgy nézz ki, ahogy jól érzed magad! Ha festett szőkén, akkor festett szőkén, ha festetlen barnán, akkor festetlen barnán.


Én amúgy nem lakkozom a körmöm, de ha a párom beszólna, hogy nem lakkozhatom, csak azért is kifesteném égő vörösre (utálom egyébként), csakhogy nehogy azt higyje, hogy utasítgathat. Szerencsére eszébe se jut ilyen.


31/n

2012. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, jól megfogalmaztad :)

szóval száz szónak is egy a vége? önbizalomhiány oda-vissza-keresztbe-meg kasul :)


lehet a sminkkel az önbizalmamat építgetem, a párom meg az önbizalomhiánya miatt ezt leépíti, ezzel együtt oda az önbizalmam, ezért észre veszem a kolleganőt.


akkor a kérdés ilyen helyzetben hogy építgessem az önbizalmam, ha minél jobban építgetem, a párom annál jobban leépíti.

2012. ápr. 18. 20:45
 19/48 A kérdező kommentje:

és ez a fajta dac már bennem is volt :)

direkte vettem egy extra magassarkút.

húú majdnem szakítottunk ezért!

2012. ápr. 18. 20:48
 20/48 anonim ***** válasza:
92%
Ti nem illetek össze nemes egyszerűséggel. Te sem vagy hibás, hogy téged érdekel a külsőd és szeretnél sminkelni, divatosan öltözködni, ugyanakkor a párod nem rossz, mert ő nem olyan nőre vágyik. Viszont kár ezért téged átalakítania, keresnie kell egy olyan nőt, mint a kolléganőd.
2012. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!