Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy pasinak van pénze,...

Ha egy pasinak van pénze, akkor miért gondolja azt az anyja, hogy a nő csak a pénzéért van a fiával?

Figyelt kérdés

Történetesen páromnak van saját háza, 2 kocsija és jól keres. Az anyja azt gondolja, hogy én csak azért vagyok vele, hogy beletegyem magam a jóba. Párom fejét nem egyszer azzal tömi, hogy én csak a pénzéért vagyok vele, és hogy ne vegyen el engem feleségül. Még ha gyereket szülök neki akkor sem. De ha lesz olyan h*lye hogy elvesz, akkor irasson velem papírt a házról és mindenről, hogy nekem semmihez semmi közöm. A környékünkön élő emberek is pletykáltak már ilyet. Sokan ismernek, azok tudják hogy mi a felállás és hogy saját magamat tartom el, és hogy nem párom pénzel! Mégis akik nem ismernek, rossz indulatúak és azok is azt beszélik, hogy milyen jól megfogtam ezt a pasast, hogy már milyen régóta együtt vagyunk és hogy majd lesz aki eltart. Azt gondolják, hogy mindenem amim van az a pasimtól van. A párom anyja is ezt hiszi. Hogy párom vesz nekem telefont, laptopot, ő fizeti a jogsimat stb, mikor ez nem igaz.

Kicsit bánt amúgy a dolog hogy párom még az 5. évfordulóra sem vett gyűrűt, de ezt talán saját magamnak köszönhetem, mert nem volt veszekedés és szakítás mentes a kapcsolatunk. Mit tennél a helyemben?



2012. ápr. 27. 13:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
ha feleségül venne aláírnád azt a papírt, hogy te onnan válás esetén semmit sem vihetsz el?
2012. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
ha tenyleg nem a penzert vagy vele akkor siman alairod a papirt es anyuka megnyugszik,es neked is tiszta a lelkiismereted. de en ugy tudom hogy a hazassag elott szerzett vagyon es ingatlan nem lesz kozos sosem.
2012. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
felajánlanám magamtól, nem unszolásra, hogy írjuk alá a papírt, hogy válás esetén semmire nem tartok igényt. Ennyit kéne tenned és mindenki leszállna rólad.
2012. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

aas esetnén csak a közössen szerzett vagyon felezödik, neked amúgy sem lenne hozzá közöd, csak ha feldobná a talpát közben, de akkor meg gondolom anyós megtámadná az örökséget.


Szóval szerintem féltékenység ez az egész.


Engem a férjem eltartott és most is eltart.

Ö német, így egyetlen válsztás volt az ismerkedésünk után, hogy oda költözök hozzá, és akkor fel kellett otthon mondanom, de másfél évig nem találtam munkát (nem beszéltem németül, csak angolul), így addig ö tartott el. Majd dolgoztam 2 évet, és terhes lettem (amit már nagyon szerettünk volna), és onnantól (habár 1 évig járt a gyed) megint csak eltart. Az ö kocsiját használom (mert neki is van egy másik), ö vette a laptopomat, az iphonomat, meg mindent. habár tölem is kap/kapott nagyértékü ajándékokat, de nálunk öröm ilyet ajándékozni a másiknak.


Engem nem érdekel ki mit gondol otthon, nekem ö az életem szerelme, pont ahogy egy nö álmodja, még ha vannak mindennapos problémáink akkor is ö az akivel leakarom élni életmet.

2012. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem a papíron van a hangsúly! Még gyűrűt sem kaptam!
2012. ápr. 27. 13:44
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt. Még az esküvőnk napján is azt sulykolták a férjembe, hogy ne vegyen el...meg mint később kiderült, csak pár évet jósoltak nekünk. A férjem össze is veszett emiatt a szüleivel (Amúgy a te barátod nem szól a szüleinek, hogy szálljanak le rólatok?)

Aztán addig nyomták a "hülyeséget", míg egy nap felhívtam apósomat és megmondtam neki, hogy írjanak 1házassági szerződést, aláírom és ő meg a rosszindulatú barátai lehetnek tanúk. Mondanom sem kell, ezután normálisak lettek és papírt sem írtunk....:D

2012. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Olyat nem mond, hogy szálljanak le rólam, mindig megmagyaráz mindent, vagy annyit mond rá, hogy nem igy van ilyesmi :S
2012. ápr. 27. 13:53
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

de te említetted a papírt meg, méghozzá azért mert zavar téged, ah nem zavarna akkor bele se írtad volna, de ha mégis akkor úgy, hogy én azt a papírt hajlandó lennék aláírni



Gyűrűt meg lehet azért nem vett még, mert nem akar feleségül venni, vagy azért mert őt nem érdekli a házasság és úgy gondolja, hogy téged sem

2012. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg az anyjának, hogy ha majd eljön az idő, szíves örömest aláírod a papírt, hogy külön vagyonnal rendelkeztek.
2012. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk magyaroknál ősi hagyományai vannak a vagyonféltésnek a fiús mamák részéről. Ha a pároddal jól kijössz, próbáld túl tenni magad rajta. A pletykákkal ne törődj, emberi szokás. Addig leszel téma, amíg újabbat nem találnak. Te magad írtad, hogy voltak eddig problémáitok a pároddal. Nyilván ez is hozzájárul, hogy nem foglalkozik a házasság gondolatával. A házassági szerződés manapság már természetes dolog főleg azok esetében, akik valódi felnőttként köznek házasságot, azaz nem az iskolapadból mennek az anyakönyvvezetőhöz. Az élettársként szerzett vagyon a hozzájárulás arányában kerül megosztásra. Házasság esetén csak a közösen szerzett vagyonon fogtok osztozni egy esetleges válás esetén. A gyűrűt pedig ráértek az esküvő előtt egy órával is megvenni.
2012. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!