Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is furcsa? Többi lent

Szerintetek is furcsa? Többi lent

Figyelt kérdés

Az egyik barátom, amikor megyek Pestre, mindig elkér 500 ft-tot a benzinköltségbe. Amikor tudja, hogy például kevesebb a munkám, akkor közli, hogy most nem kell kifizetnem, mert tudja, hogy nem állok "úgy" anyagilag.

Minden barátunkkal kifizetteti ezt a költséget, holott egyébként is menne Pestre, szóval nem miattunk indítja be a kocsit, ergo, akkor is ki kellene fizetnie a sajátját, ha senki nem ül benne, csak egyedül ő. Kicsit anyagiasnak tartom, főleg, hogy egy jól kereső mérnök a barátom. Egyébként emiatt már inkább busszal megyek vissza Pestre, mert elég megalázónak érzem barátok között az 500 ft-os bohóckodást. 27/L


2012. ápr. 28. 08:17
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látszik akkor tényleg nekem is gonoszabbnak kéne lennem, mert itt mindenki elkérné az árát, de legalábbis jólesne neki, ha kifizetnének ilyen esetben az útból valamennyit. Jó akkor gonoszabb leszek! Én nem kérném el, mert ha jó barát akkor tudom, ha legközelebb nekem lesz szükségem vmire akkor Ő segíteni fog! De, ha a világ így áll hozzá!


Kérdező!

Én nem kérnék a szívességekért viszonzást. Csak akkor ha olyan dologról van szó. Pl venni kell neki vmit valahonnan, de ez más tészta.

2012. ápr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
75%
Meg ha tényleg megy, akkor... tudom, hogy aki most olvassa és szokott vinni embereket az azt gondolja, hogy mért ne, akkor menj busszal vagy ilyesmi. Csak van pitiségnek is határa. Én sem vagyok gazdag, de nekem nincs arcom sem elvenni pl amikor megkér szobatársam, hogy vegyek két vizet neki még azt is szégyenkezve veszem el tőle utólag azt a száz husz ft-ot pedig jogos, csak olyan idiótán jön ki. Nem tom tényleg az van, hogy néha akinek van még zsugoribb, bár lehet, hogy megtanulta becsülni a pénzt, csak nem tom ha látom, hogy valakin ezzel segítek és igazi haver vagyok, akkor betudom annak, hogy segítettem neki, hiszen biztos számít neki minden 500 ft is. most kényelem a kocsiba a buszhoz képest ide vagy oda.... de nem?
2012. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
82%
Azok, akiknek sok pénzük van, ők a legsmucigabbak. Tapasztalat.
2012. ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
75%
23-as tudom, hogy van olyan is amit írtál, de a gazdagnak sem kötelező szórnia a lóvét, de amúgy egy szegénnyel szemben tahóság tenni a spórolós emberkét.
2012. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:
igen, nekem is ez jutott eszembe, hogy akinek van, az sajnálja a legjobban, akinek kevesebb, az mindig szívesebben ad. ÉS ne legyetek gonoszabbak "úgymond", mert ahogy látom, vannak itt még hasonló gondolkodású emberek. És igen, kb 2 liternyi víz ára a szint, amit még itt egyes emberek elkérnének... elkeserítő.
2012. ápr. 28. 09:17
 26/54 anonim ***** válasza:
80%

Te milyen szívességgel viszonzod neki a fuvart? Normális emberek között a valamit valamiért elv működik. Akkor is,ha nem számoljuk egy az egyben az értéket. Csak azért,mert barát vagy,ne várj el szívességet.

A másik dolog: nem az a gazdag aki,sokat keres,hanem az aki nem költ feleslegesen.

2012. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk pár éve mikor még iskolások voltunk haverunk apjának volt egy nagypolszkija, hát ette a benzint mint állat. És menjünk horgászni, dobjuk össze a benzinre.... ők szegényebbek voltak mint mi, kb négy km- az út szántóföld mellett, és úgy dobtuk össze, hogy az apja nem volt benne, mert az övé a kocsi. :P utána még vagy kétszer bementek a városba a kocsival azért abból az öt literből. :S mondjuk ilyen is furán jöhet ki.... Tod mondják, hogy a kocsikopás meg ilyenek, de azért oda több ezer km kell, szép is volna, ha gyorsabban kopna a dugó vagy gyűrű hogy nézne ki egy kocsi akkor...
2012. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
75%
Nehogy már ne az legyen, vagy inkább tudjon gazdag lenni aki sokat keres... Mégis hogy tudsz gazdag lenni ha nem keresel sokat? most nem nézve ha örökölsz vagy ilyesmi. :D én pl amikor száz négyezret kerestem még kolit fizetve is szépen félre tudtam tenni. de ez más tészta, a lóvé beosztása. ha mondjuk a haverja a kérdezőnek jómódu, jól keres, ne az ötszázason akarjon spórolni most akkor is, ha ő is becsüli a lóvét.
2012. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
akármilyen szívességgel viszonzom ! Soroljam fel eddig hányszor fizettük ki egymás beugróját egy szórakozóhelyre? Vagy, hogy vettem neki egy darab gyrost? Most ezeket is számon kéne tartani, hogy egyszer visszakaphassam? az igazi barátok nem emlékeznek nüanszokra, csak arra, hogy igen, ha segíteni kell neki, akkor megteszem, mindegy mikor és mennyit kért előtte tőlem bármit is.
2012. ápr. 28. 09:24
 30/54 anonim ***** válasza:
66%
Na jó de végül is tod ha nem magától mondta az 500-at utána meg már nem mond nemet. Szinte lehetetlen már ezek után azt mondjuk várni, hogy ne vegye el, mert gondolom lerakod a váltókar elé vagy ilyesmi. nem tom pitiség az egész, főleg, mondom, ha amúgy is megy arra. pl én is amit írtam a csoptársal én elé mentem négy km-ert, hogy ne kelljen elém kerülnie.... szóval nem tom én nem venném el, max ha ragaszkodok hozzá mondjuk ötödik menetnél mondanám, hogy akkor menjünk be a kútra és tankoljunk egy kétezrest és akkor nem érzem magam xarul.
2012. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!