Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is furcsa? Többi lent

Szerintetek is furcsa? Többi lent

Figyelt kérdés

Az egyik barátom, amikor megyek Pestre, mindig elkér 500 ft-tot a benzinköltségbe. Amikor tudja, hogy például kevesebb a munkám, akkor közli, hogy most nem kell kifizetnem, mert tudja, hogy nem állok "úgy" anyagilag.

Minden barátunkkal kifizetteti ezt a költséget, holott egyébként is menne Pestre, szóval nem miattunk indítja be a kocsit, ergo, akkor is ki kellene fizetnie a sajátját, ha senki nem ül benne, csak egyedül ő. Kicsit anyagiasnak tartom, főleg, hogy egy jól kereső mérnök a barátom. Egyébként emiatt már inkább busszal megyek vissza Pestre, mert elég megalázónak érzem barátok között az 500 ft-os bohóckodást. 27/L


2012. ápr. 28. 08:17
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
ő kezdte el kiszabni az árakat. Indulás előtt szépen mindenkitől beszedi, de én általába próbálom megelőzni. Na mindegy, én többet nem nevettetem ki magam, nem megyek vele, és amúgy ki bírom fizetni a buszt is, vagy a vonatot, nem gebedek bele. Nem vagyok rászorulva és nem is érdekel, hogy spórolok e vele vagy sem.
2012. ápr. 28. 09:31
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
Pl mi elindultunk mondom, hogy figyi majd beszéljük meg, hogy mennyit adjak a benzinbe, mert neked sincs ingyen.... mondja, óóóó jaj de kedves vagy én nem is godoltam erre stb stb később említi, hogy 5000 neki a benzin, nem tudja mennyit szokás elvenni ilyenkor mert még nem volt ilyen neki. ( de már tudta, hogy nincs melóm, ) hát mondom mond, hogy akkor a felét (de mondom én ezresre számítottam azért minél többet spórolok amíg nincs lóvém annál jobb) de mondja, hogy kétezer.... amit már írtamis mondom ok. most mit mondtam volna???
2012. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Sőt, ha egyedül megy, akkor kiposztolja a Facebook-ra, hogy van még szabad hely a kocsijába. Gondolom arra vár, hogy valakin megspórolja az utiköltségét :D
2012. ápr. 28. 09:34
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
de legalább úgy számol, hogy ő is benne van, vagy mivel övé a kocsi magát nem számolja bele....
2012. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
97%
Korábban furcsának tartottam volna, de most már oké. Minden pénzbe kerül a mai világban, neked is meg kell tanulnod ezzel mit kezdeni. Ne érezd megalázónak, nem az. Ez a tipikus mindenki jól jár szitu, és évek múltán, ha fasírtba lennétek, nem vethet senki senki szemére semmit.
2012. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem furcsa.
2012. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
93%

Hiába menne egyedül is pestre, ha egyszer visz valakit, akkor teljesen jogosan kérheti el a benzinköltség ráeső részét. Ha másért nem (bár szerintem eleve érthető), akkor azért, mert több súllyal többet fogyaszt az autó.

Ő költ x ezer forintot a benzinre ez alatt az út alatt, de elvárnád, hogy te teljesen ingyen juss el A-ból B-be, csak mert úgyis arra ment volna?! Érdekes felfogás.... Jobb is, ha busszal jársz inkább.

2012. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
9%
Nem teljesen az van. Írja is, hogy nem várja el, odaadja. De figyi már most neked mint felvivőt nem zavarna, hogy tudod nincs melója a másiknak, valszeg ő ezzel spórolna de segítesz így neki, és nem kérsz. Most mi az az ötszáz ft főleg, ahogy írja jól keres az ismije. Ha amúgy nem ez lenne okés elvárható de...
2012. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

igazából én nem értem mi bajod. mind a ketten jól jártok a dologgal.

szerintem alap, hogy ilyen esetben magunktól felajánlunk valamennyit.

ez alól csak a legközelebbi barátok kivételek, velük heti szintem többször van olyan, hogy egymásnak fizetünk dolgokat, ki tudja azt számon tartani :) meg az nem is érdekel. (illetve hülyeséget beszélek, mi is nyújtjuk egymásnak a pénz, csak soha senki nem fogadja el :) csak maga a gesztus, érted)

de olyan baráttal, aki nem nagyon közeli, azzal nem csinálunk ilyeneket, és még soha nem csinált ilyenből problémát. nem tudom, hogy miért érzed ezt megalázónak, szerintem alap dolog

2012. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

oké, hogy amúgy is menne

de nekem ez nagyon furcsa felfogás, hogy elvárnád, hogy csak te járj jól a fuvarral.

most ugyanúgy, ahogy te nyersz azon, hogy nem kell buszra költened, ő is nyerhetne azon, hogy bedobsz neki valamennyit. te is jól jársz - ő is jól jár, ez ennyire egyszerű.

nem ő a smucig, hanem, már bocsi, de te vagy az.

2012. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!