Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is furcsa? Többi lent

Szerintetek is furcsa? Többi lent

Figyelt kérdés

Az egyik barátom, amikor megyek Pestre, mindig elkér 500 ft-tot a benzinköltségbe. Amikor tudja, hogy például kevesebb a munkám, akkor közli, hogy most nem kell kifizetnem, mert tudja, hogy nem állok "úgy" anyagilag.

Minden barátunkkal kifizetteti ezt a költséget, holott egyébként is menne Pestre, szóval nem miattunk indítja be a kocsit, ergo, akkor is ki kellene fizetnie a sajátját, ha senki nem ül benne, csak egyedül ő. Kicsit anyagiasnak tartom, főleg, hogy egy jól kereső mérnök a barátom. Egyébként emiatt már inkább busszal megyek vissza Pestre, mert elég megalázónak érzem barátok között az 500 ft-os bohóckodást. 27/L


2012. ápr. 28. 08:17
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%
10-es!! Azért az nem ugyanaz a busz téma. :P Most ha én megyek kocsival, akkor plusz egy ember nem nagy ügy. de amúgy 500 ft nem sok szerintem, bár az egy liter benzin. amúgy mennyi az út pestig? kb mennyi benzint eszik meg azalatt?
2012. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg minden barátság alapja a pontos elszámolás. Mindenki pontosan mondja meg,mit akar, így van lehetőséged dönteni,akarod-e,és ez elég egyértelmű.A szívességeknek mindig nagyobb ára van,soha nem egyértemű,nem tudható, arányban állnak-e a dolgok egymással.Nem jó dolog lekötelezettnek lenni. És egyébként nem a barátod eljárása a hibás,hanem a tiéd. Mert te vagy az,aki ingyen akar kapni.Márpedig jobb,ha megtanulod,hogy mindennek ára van,és azt jobb pénzben megfizetni,ami egyértelmű és mérhető. De természetesen,ha neked ez nem felel meg,vedd meg a vonatjegyet. Biztos azt se adják a mosolyodért.
2012. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
nem 500 ft-on vagyok felakadva, mert tényleg nem egy nagy összeg. Meg ki is fizetem, nem mondtam neki semmit se emiatt. Csak mondjuk egyszer is lányt meghívott egy pálinkára, és miután a lány elment, a haverom odafordult és azt mondta: hú, de lehúzós ez a csaj! Szóval az ilyen dolgain vagyok kiakadva, hogy gyakorlatilag mindent pénzlehúzásnak vesz...
2012. ápr. 28. 08:47
 14/54 anonim ***** válasza:
96%
na jó ez meg az ő hülyesége az más tészta, hogy ő meghív valakit és visszakiabálja. én inkább a te dolgodra koncentrálnék, mert nem ezt írtad. most attól félsz, hogy utána nehogy az legyen a baj, hogy 500-at spóroltál rajta? nem ettől félsz? add oda neki azezrest főleg ha haza is hoz és kész. lehet még így is többet enne egy saját kocsi ha azzal mennél.
2012. ápr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

barátok közt én nem tartom szép eljárásnak a pénzzel való üzletelést, mert ha barátoknál is ilyen anyagias a dolog, akkor mit várjak mástól. Egyébként volt már olyan, amikor nem fizettem, cserébe vettem neki 2 sört, ami nagyjából megegyezik az 500 ft-os viteldíjjal, amit valami miatt szebb gesztusnak tartok... Nálunk nem az a szokás, hogy igen, ennek ez az ára, és akárki is vagy, ki kell fizetned!

Inkább nem kérjük el a pénzt, hanem ahogy itt valaki írta, szívességből tesszük meg, viszonozzuk egy másik szívességgel. De persze egyesek jobban tudnak örülni, pár ropogós bankónak, mintha egy barát visszahív egy sörre...

2012. ápr. 28. 08:53
 16/54 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg valaki írta, hogy semmi nincs ingyen meg ilyesmi. Ez a baj, hogy mindenki felvesz egy védőpajzsot, meg szúrkál, és ezért ilyen a világ. Mi volna, ha mindenki picit akarna a másikon segíteni. Mondjuk ennek a csajnak is, most mért nem olyan, hogy úgyis megyek arra, elviszem, ezzel jót teszek neki is, és nem kell egyedül mennem sem.
2012. ápr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%
Na jó de hogy látod? elég neki az ötszáz vagy néha a sör?
2012. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:

nem, én nem félek attól hogy ő mit gondol :D

Kifizetem a buszt, mint már mondtam, mert nem tartom baráthoz méltó viselkedésnek a folytonos számlázást. egyébként volt olyan, hogy én vittem fel Pestre a saját kocsimmal, és érdekes módon fordított esetben fel sem ajánlotta, hogy engem kompenzálni akar. Én meg nem kértem el, mondván nem leszek olyan szinten, mint ő, aki a fogához veri a garast.

2012. ápr. 28. 08:56
 19/54 anonim ***** válasza:
100%
Na igen. Lehet mi rontjuk el, tod hogy megkérdezzük, hogy lássa a másik, hogy nem várjuk el ingyen. Ő meg nem hülye, hogy azt mondja, hogy nem kell, főleg, ha nem is keres sokat... Hát igen meg ilyen ötszázakat tod ki kérne. Most egy liter benzin ára ide vagy oda, még akkor is, ha az is sokat ér néha főleg ha nincs benzin... de érted... ez fura. ilyen kis összegnél én nem mindig venném el az ötszázast. Ha mondjuk mennétek vagy ötször, jó, elfogadnék kétezret ha már sűrűn van ilyen de amúgy neccesnek érzem.
2012. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
ez az, hogy nem keres keveset, mert sokszor fennhangon meséli, hogy mennyit kapott az adott hónapba, vagy hogy 60ezerért vásárolt be, meg ilyenek. Én nem azt mondom ezzel, hogy aki sokat keres, az jótékonykodja el, a saját csóró barátaira. De ha olyan sok a pénze, akkor mit nevetteti ki magát 500 ft-tal?
2012. ápr. 28. 09:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!