Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más párja is így gondolkodik?...

Más párja is így gondolkodik? Ha már úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor csináljak minden munkát egyedül?

Figyelt kérdés
Eddig sem vitte túlzásba az itthoni dolgokat, de legalább amit kértem azt megcsinálta. Mióta itthon vagyok a gyerekkel, azóta mindenre az a végső reakciója, hogy csináljam meg / intézzem el / oldjam meg én, mert úgyis itthon vagyok. Egyre jobban bosszant a dolog, mert már a legkisebb feladatokat is lepasszolja.
2012. máj. 30. 15:10
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Nálunk az itthoni dolgokhoz hozzátartozik a lakásfelújítás és a kertrendezés is, tehát nem csak a házimunka. Ezeket is mi (illetve most már csak én) csináljuk, mert annyi pénzünk nincs, hogy fogadjunk valakit. Szerintem annyit jogosan várok el, hogy amíg én talicskázok addig ő is csináljon valamit és ne csak a számítógépet bambulja.
2012. máj. 30. 15:19
 12/55 anonim ***** válasza:
77%

Na azért amikor a férj már arra sem képes, hogy a zokniját kivigye a szennyesbe....

És ez nem csak a ki ráér, nálunk gyakori, hogy a kicsi a hátamon kendőben, mert úgy üvölt, hogy ő vele foglalkozzak, a nagy áll a mosogató mellett, én mosogatok, a férjem meg bentről magyaráz jóesetben, de inkább játszik. Szóval néha csak úgy jófejségből vagy a szivacsot vagy a kölköket meg lehet fogni:)

Vagy a fűnyírást két cigi alat meg lehet oldani, amíg én bent rendbekapom a lakást mosok főzök, nem csak a 200.feladatnak bejegyezni hozzám, amit végül vagy megcsinálok, vagy ellepi a gaz a kertet:(

Mindezt hétvégén:( persze nem ér rá, mert kínjában vakaródzik meg bagózik csak.

2012. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
34%

Aki azzal érvel, nem cselédnek van otthon. Hát neki nincs haszna belőle, ha rend van otthon meg tisztaság? Dehogy nem.

Igen, a gyereknevelés sok idő, de normál esetben az illető minimum 8 órát dolgozna. Nekem ne mondja senki, hogy 1-2 gyerek mellett nem lehet a házimunkát is elvégezni. Nem tudom, egyesek mit bírnak piszmogni, hogy előadják, a házimunka akkor nagy feladat. Volt, mikor 12órázás mellett el kellett látnom, főznöm.

2012. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként sok nő tartja természetesnek, hogy ő csinál mindent, mert ő van otthon. Ja, de egy másik női tábor meg panaszkodik, hogy a férj egy csészét sem visz ki maga után. Nos, az a nő, aki elfogadja a kis htb cseléd szerepét, éljen együtt a tudattal, hogy az is marad. Mert a két év gyes alatt a pasi állatira rá tud szokni arra, hogy hazamegy, és asszonyka már a papucsot is a lábára teszi, mondván "aki dolgozik, az itthon már ne tegye".


Van egy egészséges egyenrangúság férfi és nő között, szerencsére. Az ideális házasságban működik is. Ha a férfinek volt lazább napja a melóhelyén, elmosogathat simán. Ha a gyerek hisztis volt aznap, a nő főzött és a heti nagytakarítást is aznap csinálta, akkor a férfi már igazán elmosogathat és ne adj' Isten a szemetet is kiviheti.

Ha meg a gyereknek nyugis napja volt, a férfi melóhelyén meg hajtás ezerrel, akkor bizony a nőé aznap az esti romok eltakarítása is.


Nem szabadna hagyni a nőnek sem, hogy cseléd legyen, és a férfinek sem, hogy a nő a gyereknevelésre hivatkozva ne csináljon este semmit. Tessék megosztani, attól függően, hogy AZNAP KINEK MILYEN NAPJA VOLT.

2012. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
80%
15.18!Jól csinálod, ügyes vagy! Aki minden munkát levakar magáról és a másikat agyonmyomja vele, fel sem fogja az otthonlévő anya munkáját, ergo: meg sem becsüli. Csak akkor, ha ezt a feladatot neki is leoszthatják. Így hajtják önként igába a fejüket a gyesen lévő anyukák és szívják, amíg meg nem unják.
2012. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:

Azért így kicsit más. Azt írtad, "már a legkisebb feladatokat is lepasszolja". Ez nálam mosogatás, felmosás, porszívózás nem pedig festés vagy parkettázás :-)))

Úgy gondolom, ha hét közben fáradt a munka miatt, ne csinálja de tőled se várja el. Hétvégén viszont csináljátok közösen.

2012. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem tudom, biztos lepontoztok, de nekem férjem bevállalta mindig az esti elmosogatást mikor otthon voltam a manókkal! Kérnem sem kellett!! Volt, hogy vasalt ha kedve volt, vagy amit kellett. Nekem voltak kegyetlen nehéz rohanós, hisztis napjaim a manókkal, örültem ha este ágyba esem, és ha elmosogatott helyettem, hogy reggel ne kupira ébredjünk, megköszöntem mindig, és igyekeztem meghálálni. ;-) szóval kérdező ha magától nem csinálja nem sokat tehetsz sajna, mondd el neki, hogy nagyon fáradt vagy mostanában. Hátha kényeztet.
2012. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
13%

Atyám mekkora papucs férjről olvasok itt :DDDD

Szerencsétlen ember, te jó ég :DD Mondjuk magának köszönheti.

Anyuci otthon a gyerekkel, ő dolgozik és még fel is mos meg mosogat.

:DDDDDD

2012. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok, őszintén sajnálom hogy ennyien nem értenek egyet azzal, hogy férfi és nő egyenrangú.


Én írtam azt, hogy attól függ a házimunka elosztása, hogy kinek milyen napja volt. Érdemes ezt átgondolni kedves lepontozó nők, mert van benne igazság. A gyereknevelés nem kemény munka, tehát van idő mellette bőven háztartást végezni, de a férfit sem kéne rászoktatni arra, hogy te mosogatsz főzöl talcsikázol mosol stb., mert akkor majd egy év múlva kiírod szépen ide a kérdést, hogy " jaj mit csináljak, a férjem nem méltányol, még a szennyes zokniját is nekem kell elpakolnom"


Persze, ki mint veti ágyát...

2012. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
Igazából ma délután azon borultam ki, hogy az előszobai és konyhai konnektorokat és kapcsolókat akartam kicserélni és megkértem, hogy vigyázzon kicsit a gyerekre, mert nem szeretném, ha látná, hogyan kell szétkapni ezeket. Erre közölte, hogy ő nagyon fáradt, inkább csináljam akkor, ha alszik a kicsi. Ezután 2 perccel csörgött a telefonja és már rohant is mert a barátai hívták focizni...
2012. máj. 30. 15:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!