Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más párja is így gondolkodik?...

Más párja is így gondolkodik? Ha már úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor csináljak minden munkát egyedül?

Figyelt kérdés
Eddig sem vitte túlzásba az itthoni dolgokat, de legalább amit kértem azt megcsinálta. Mióta itthon vagyok a gyerekkel, azóta mindenre az a végső reakciója, hogy csináljam meg / intézzem el / oldjam meg én, mert úgyis itthon vagyok. Egyre jobban bosszant a dolog, mert már a legkisebb feladatokat is lepasszolja.
2012. máj. 30. 15:10
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
26%
Egyik ismerősöméknél 5 gyerek van. Minden házimunkát mindíg az anya végzett, állatot is tartanak, azzal is foglalkozni kell míg apuka nincs otthon. Mindíg rend és tisztaság van a lakásban. És ő érdekes mód nem nyafog h jaj nem segít neki apuka.
2012. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

KEDVES 18!


A férjem nem papucs, hanem szimplán egy értelmes, segítőkész ember. Egy olyan férfi, aki nem a földesúr-típus mintájára él.

Sok nő örül, ha a férje nem egy bumfordi tahó, aki ha hazaér, leül számítógépezni. Kérlek, ne irigykedj, hanem beszélj a férjeddel, hogy néha segítsen ő is neked, mert akkor talán feleennyire sem lennél frusztrált.


A te férjed segít neked? Igen? AKkor ő is papucs?

Nem segít neked? Akkor egy földesúr, aki ha hazaér, büdös neki minden tevékenység, amiért picit is tenni kell?

Őszinte szívből sajnállak, hogy neked furcsa egy olyan család, ahol apuka is tud mosogatni. Nem azt írtam, hogy mindent ő csinál, hanem azt hogy segít, ha neki volt kettőnk közül könnyebb napja. Elmosogatni még egy gyerek is el tud. Ha a te férjed nem, tanítsd meg!

2012. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
56%

"15.18!Jól csinálod, ügyes vagy! Aki minden munkát levakar magáról és a másikat agyonmyomja vele, fel sem fogja az otthonlévő anya munkáját, ergo: meg sem becsüli. Csak akkor, ha ezt a feladatot neki is leoszthatják. Így hajtják önként igába a fejüket a gyesen lévő anyukák és szívják, amíg meg nem unják."


Te nyilván el sem tudod képzelni, hogy valaki ezt örömmel és szívesen csinálja. Én ugyanis igen, nem vagyok egy lusta ember, imádok, itthon tenni-venni, kertben tevékenykedni. Meg is őrülnék, ha nem csinálhatnám ezeket! (Most épp alszik a gyerek, mielőtt jön a kérdés, most miért nem kapálok!) :)))

2012. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező!


A ti helyzetetek más, neked igazad van, ezek nem semmi melók, nem egyenrangúak a porszívózással és mosogatással.


Az viszont, hogy egyesek akkor érzik magukat egyenrangúnak, ha ők az otthonlétük alatt arra képtelen, hogy egy rohadt házat rendben tartsanak, képesek a férjükre sózni, azok egyszerűen visszataszítóak számomra.


Nektek a munkahelyetekre is be kell rohangálni segíteni,mert az sem megy?


Azért annyira nem iszonyatos ez a gyereknevelés, hogy ezeket mellette ne lehessen megcsinálni.

2012. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

"Aki minden munkát levakar magáról és a másikat agyonmyomja vele, fel sem fogja az otthonlévő anya munkáját, ergo: meg sem becsüli. Csak akkor, ha ezt a feladatot neki is leoszthatják. Így hajtják önként igába a fejüket a gyesen lévő anyukák és szívják, amíg meg nem unják."


Kedves válaszoló, aki ezt írtad, jó olvasni, hogy más nő is elismeri, hogy a szolgalelkű nő a múlt század találmánya. Sok nő önként hajtja igába a fejét, holott csak néha egy mosogatás vagy felmosás, szemét kivivés a férfi részéről, és máris nem egy paraszt az ura, hanem egy értelmes ember. De a nőknek ehhez nem mindig van gógyijuk, hogy ezt felfogják :)

2012. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
89%

Gáz a hozzáállása. Nálunk így mukodik:


Mind a ketten dolgozunk. Van egy másfél éves gyerek.Nappal a férjemmel van, délután és éjszaka velem van a gyerek (felváltva dolgozunk). Munka után takarítok, mosogatok fozok (egyszerre nagyobb adagot 2-3 napra). Hétvégén van a nagytakarítás, nagymosás, kert kapálása. Ezt én csinálom. Fuvet o nyírja. Régen én nyírtam és o addig a kicsivel volt, de miota vissza álltam munkába ez az o dolga. Házkoruli javítás, barkácsolás az o dolga. Aprobb dolgokat megcsinálok: égo csere, megcsavarozni ezt-azt meg ilyenek.

De nem veti meg a házimunkát sem. Ha kell megveti az ányat, vagy olyan is van, hogy reggel berakok egy mosást és o napkozben kiteríti. Beszedni este én szedem a ruhát.


25N

2012. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
54%
Na, ez a konnektor dolog se neked való! Persze a szerelő lenne a legideálisabb, de mindenképpen egy férfinek illene megcsinálnia. Látom, téged tényleg rabszolgának tart és amint lehet, rohan havajozni. Az elején ronthattad el, de végleg!
2012. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem értem.Akkor ezek szerint,amire akar arra ráér és nem fáradt.Meg ahogy írtad,ez ma volt.Az én párom 5-re ment dolgozni,és 5-ig van( ma tovább lesz holnapra be kell fejezni egy munkát,asztalos amúgy) és talán 2-3 alkalommal hallottam tőle olyat,hogy most inkább nem fürdeti meg a kicsit,mert fáradt.De szívesen segít.

Én írtam már neked,én járok csekket fizetni,vásárolni,házimunkát én végzem,mégis számíthatok rá.

Ne tegyél meg érte annyi mindent.Megszokta,hogy minden meg van csinálva.

2012. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

"Az viszont, hogy egyesek akkor érzik magukat egyenrangúnak, ha ők az otthonlétük alatt arra képtelen, hogy egy rohadt házat rendben tartsanak, képesek a férjükre sózni, azok egyszerűen visszataszítóak számomra. "


De nem fogod fel az agyaddal, hogy az, hogy a férj néha elmosogat, nem jelenti azt, hogy a nő nem tartja rendben a házat? Irigy vagy, mert a te férjed egy munka után kanapén roha.dék szar alak, aki még egy mocskos alsógatyát sem dobott szennyesbe soha? Hányadik században élsz?

2012. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda szuperanyuk vannak itt, akik gyereknevelés, játszás mellett is mindig van idejük főzni, mosni, takarítani és a férjük már nem csinál semmit :)

Én is itthon vagyok a picivel. Lassan két éves. Amikor hisztizik, akkor a kaját rendelem, és nem takarítok mert olyankor egész Anyut igényel a picim és ha a férjem hazajön és látja, hogy én is, baba is fáradt, akkor nem piszkál, csinál magának vacsit és bevásárol hazafelé, ha felhívom. Amikor jobb passzban vagyunk: baba meg én, akkor takarítok vele: most is vígan porszívozik, segít ajtót törölgetni, ablakot mosni :) sütni-főzni. Szerintem is kedv kérdése. Emberek vagyunk, nem robotok. A munka meg munka és mindegy hogy itthon, vagy a munkahelyen. Régen voltak már azok az idők, amikor a nő otthon mos-főz-takarít-gyereket nevel és az ura szava a döntő. A házasság nem erről szól. Segítjük, tiszteljük és becsüljük egymást és a másik munkáját

2012. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!