Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más párja is így gondolkodik?...

Más párja is így gondolkodik? Ha már úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor csináljak minden munkát egyedül?

Figyelt kérdés
Eddig sem vitte túlzásba az itthoni dolgokat, de legalább amit kértem azt megcsinálta. Mióta itthon vagyok a gyerekkel, azóta mindenre az a végső reakciója, hogy csináljam meg / intézzem el / oldjam meg én, mert úgyis itthon vagyok. Egyre jobban bosszant a dolog, mert már a legkisebb feladatokat is lepasszolja.
2012. máj. 30. 15:10
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
74%

Lányok, ez a 76%-os nő szerencsétlen még nem látott rendes férjet, ha neki furcsa, hogy egy férfi mosogatni is tud. Wow, én férjem is egy UFO, mert ő is tud mosogatni :))))))


Kedves 76%-os! Képzeld, a legtöbb nő háztartása rendes, tiszta, mégis mosogat a férj néha. Nem ártana nálatok is ilyesmit, csak hogy ne legyél ennyire savanyú szőlő :)

2012. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
41%

Nekem nincs mire irigykednem, te nem fogod fel, hogy valaki nem úgy gondolkozik, mint te.


És bocs, de aki a házimunkát nem képes elvégezni, az igenis nem tartja rendben a házat, illetve nem ő tartja rendben, pedig ő van otthon, a férj azért dolgozik, hogy ő otthon lehessen. Mert létezik bölcsi és munkahely megoldás is.


Tudjátok más az, amikor mindkét fél dolgozik, úgy rendben van, hogy a házimunka közös, de amikor az egyik otthon van, akkor pofátlanság a másikkal csináltatni.


És nem érdekel miféle sértést vágsz a fejemhez, vagy mennyire pontozol le, vagy éppen mit találsz ki az életemről és a kanapénkról (ami jelzem amúgy nincs).

2012. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
47%

Az pedig vicc, hogy másokat szólítasz fel, hogy "nézzétek" meg "nincs rendes férje" :DDDD


Bazzeg,ha egyedül nem megy, akkor inkább ne próbálj nekem visszaszólni :DD Majd szól magától,aki nem ért egyet. Bízom benne, hogy talán más nem kitalált sztorikkal kezd bombázni :D


Nem vagyok mondjuk meglepve, hogy ehhez is segítség kell :DDD

2012. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
66%
Az ideális /ismerősöm/: apa 8 órás, dilopmás informatikus, anya 7 órás gyógyszerész. Két gyerek /fiúk/. Soha nins vita a teendőkön. Apa éppúgy mosogat, vasal/!/ feltakarítja a gyerek után a hányadékot, anya hordót fest /mindenhez ért!/, füvet is nyír néha, mert szereti, s nem mert kötelező. Mindenki csinál, amit tud, ami jön, de ebből vita soha nincs. Boldog, bohókás család, néha nagy a rumli náluk, akkor nekiveselkednek és rendbecsapják a lakást. Már a gyerekek is jelentkeznek házimunkára!
2012. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
27%
Hát nekem leégne a pofám, ha egész nap otthon lennék a gyerekkel és még a páromnak kéne elmosogatni. Mi most mind a ketten dolgozunk és osztozunk a házimunkán, de ha itthon lennék egész nap, megcsinálnék mindent. Akkor is ha már gyerek van. Nem hiszem h az egész napját leköti az embernek
2012. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, de ott mindketten melóznak, itt most más helyzet van, bár itt igazat adok a kérdezőnek, mivel nem házimunkáról, hanem házfelújításról van szó, amit nem egyedül kellene végeznie. Főleg nem konnektorcserét.
2012. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek még nincs, de időben én dolgozom többet, kicsit hülye időbeosztásban, mert késő délelőtt kezdek és este-éjjel érek haza (túlóra kérdése). A férjemnek kötetlenebb az időbeosztása, van amikor ő is későn ér haza, de ha akarja, akkor már kora délután is hazaér. Mivel későn érek haza, később is kelek, hétkor ki se bírnék mászni az ágyból.

Ezért általában ő vásárol be (mire végzek, már bezár minden), sokszor főz is, főleg ha nagyon korán hazaér.

Gyerek szempontjából pedig ő javasolta, hogy a szoptatási időszak után az maradjon vele otthon, aki épp kevesebbet keres. Ha ő, akkor ő marad otthon, mert így lesz jobb a bevételünk.


De szerintem is időarányosan illik megosztani a házimunkát, akinek több ideje/energiája van éppen, az csinálja. Hétvégén szoktam takarítani, de sokszor besegít kérés nélkül is. Hétköznap meg nem csinálok semmit szinte, max mosogatok, mert amúgy is kicsi a lakás, felesleges lenne naponta feltakarítani. Szombaton két óra alatt kész van.


Sőt, a vasalás teljesen az ő feladata, mert én kétszer kivasaltam a kezemet, egyszer meg kiégettem egy ruhát, úgyhogy inkább átvette. (Konkrétan félek a vasalótól az égetések óta...)

2012. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Én egész héten egyedül vagyok a gyerekkel mert a férjem kint gürizik mint az állat hogy mindenünk meglegyen.

Nincs semmilyen segítségem.Se anyós,se szomszéd de még anyukám sem akire rábízhatnám a gyereket mert nekem ablakot kell pucolni.És pedig oly sok anyukától hallok ilyet hogy amikor takarít lepasszolja a gyereket.Mégis úgy várom haza a párom hogy még virágot se kelljen locsolnia.Az más hogy segít mindenben amikor itthon van.

De ha itthon lenne nekem sem lenne pofám beállítani az otthoni munkára.

2012. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
54%
Te 76-os, és mi van akkor ha a nő is dolgozik? akkor is a nő csináljon mindent? vagy ott már be lehet vonni a "papucs" férjet? nálad ez hogy megy?
2012. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

39es

Olvasd már el kicsit jobban a másik válaszát mielőtt belekötsz.

76%os 32es válasz:

"Tudjátok más az, amikor mindkét fél dolgozik, úgy rendben van, hogy a házimunka közös"

2012. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!