Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényszeres hazudozó pszichopat...

Kényszeres hazudozó pszichopata állatok közé születtem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az egyik bátyám azt mondta, több millió forint van nekem félrerakva a számlámon, amit ő meg a másik testvérem bővít 5 éves korom óta.


Az apám képtelen elmondani, mennyi a nyugdíja, hazudozik össze-vissza, pár éve vett egy gépet a semmiből 300 ezer forintért, és azt mondta, 1 évig félrerakott rá. Akkor most milliói kéne, hogy legyenek... a nővérem dettó, hazudozó beteg állat, sosem adja fel...


Most nyugdíjas az apám, vasutas volt, nem tudom mennyit kaphat (szerintem max. 150-et kézhez). Na most ebből kell eltartania engem, az anyámat (aki munkanélküli, pár év és nyugdíjas lesz, addig fizetni kell utána valami járulékot, hogy kijöjjenek a kiesett évek) és engem.


Az egyik bátyám és nővérem velünk lakik, de ők csak 25 ezret adnak haza apámnak havonta.


Én jelenleg munkanélküli vagyok középiskola 3 sikeresen elvégzett évével (érettségi nélkül) és dolgoznom kéne. Kérdeztem apámat, mennyi nyugdíja van, azt mondja semmi közöm hozzá.


Szerintem az van a háttérben, hogy az én kis állítólagos számlámról szívják le folyamatosan a pénzt, hogy meg tudjunk élni. Ezt viszont képtelen beismerni, mert biztos fél hogy megölném vagy nem tudom... a gépről is nagyon ócska, gyenge hazugságot mondott... alig bírtunk megélni napról napra, és még az ő pénzéből csípőből kipengetett annyi pénzt...


Most meg azt mondja, hogy "HA tanulnál és érettségiznél, meg esetleg az orvosira felvennének, azt hiszed, a nővéred meg a bátyád nem fizetné neked a tandíjat? Annyi pénzük van, mint a szemét." Komolyan ennyire naiv kis hülyének néz? Mi a retkes f*szért kell titkolóznia előlem, és miért nem lehet elmondani, ha vannak millióm félrerakva? Vagy azt, hogy abból tart el? Fél, hogy nem bírnám feldolgozni, vagy mi?


Ja, és még most szóltam neki, hogy megyek az önkormányzathoz Egészségügyi járulék miatt segélyért, hogy fizessék, mert nem éri el a családon belül az átlagos jövedelem az egy főre jutó minimálbért sem. Ott viszont kénytelen lesz ráírni az igazságot, mert az a papír átmegy az APEH-nál, OEP-nál is gondolom, szóval megy a börtönbe, ha nem a valóságot írja oda. Azt mondta, semmit sem fog ráírni, mert felnőtt vagyok oldjam meg. Ennyire miért titkolhatja a jövedelmét? :) Az fix, hogy az én számlámról szívják le a pénzt, anyám után is abból fizetik a dolgokat... undorító. Mit lehetne tenni a beletörődésen kívül?


2012. máj. 30. 16:11
1 2 3 4
 11/32 Sókristály ***** válasza:
100%

Tényleg nem értelek.

1. Oké, bogarat ültettek a füledbe. De az a pénz nem a tiéd, pusztán egy lehetőség, hogy valaha az les, egyelőre semmilyen jogod nincs vele kapcsolatban.

2. Csak fáj ez neked, mert nem hiszem, hogy annyira semmi ember lennél, hogy passzióból nyilatkozz így a családodról.

3. Igen, jó ideje benne vagyok a mókuskerékben. 40 éves vagyok, 19 évesen kezdtem dolgozni. Hogy miért? Mert a szüleim nem bírták volna tovább az iskoláztatásomat. Így felnőtt fejjel, munka mellett diplomáztam le. Ne hidd, hogy jó az időt húzni, és minél később munkát vállalni. A mai világban már az elejétől gondolnod kell a jövődre. Ma már nincs helye annak sem, hogy mutyiban dolgozz, mert idős korodban konkrétan éhen fogsz halni.

Tudod, először ledöbbentem az írásodon, és dühöt éreztem még így látatlanban is. Most már inkább sajnállak, mert nálad komoly gondok lehetnek a háttérben.

Próbáld meg helyrekapni az életedet. Keress munkát, győzd le a családod iránti ellenszenvet, illeszkedj be az emberek közé. Hidd el, jobban fogod érezni magad! Attól, hogy nem lógsz ki ennyire a társadalomból, még egyéniség maradhatsz.

2012. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Hohó, vegyél vissza egy kicsikét. Mi az, hogy "mit élhet át mellettem" ? Miért, mi gond van bármivel is? És ÉN mit élhetek át mellettük? Vagy bárki más, aki a helyemben lenne? Nem sok jót, az fix.
2012. máj. 30. 17:20
 13/32 anonim ***** válasza:
83%
A válaszaidból kiderül,hogy nagyon sötét ember vagy. Takarodj dolgozni,már mondtam. Az olyanokat mint Te,egyszerűen csak fejbelőném.
2012. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nekem nincsenek önértékelési gondjaim, sem nárcisztikus személyiségzavarom, vagy nem tudom mire gondolsz... "egyéniség maradhatok, ha beilleszkedek?" WTF?


Ha beilleszkedés alatt = dolgozásra gondolsz, akkor tényleg nem tudtam beilleszkedni több (tíz)ezer emberrel egyetemben. Én most is jól érzem magam, de arra még senki sem válaszolt a sok kioktatás és leszólás közepette, hogy mit lehetNE tenni a beletörődésen kívül? Piszkáljam őket tovább, hátha burkoltan kicsusszan a szájukon valami használható infó idegeskedés formájában?

2012. máj. 30. 17:30
 15/32 anonim ***** válasza:
98%
Mibe törődnél bele? Az a Te pénzed amit TE kerestél meg. Nem más kereste meg,hanem TE!Az apád nyugdíjához SEMMI közöd. Majd a sajátodhoz. De ahhoz dolgoznod kellene. De egy munkakerülő iskolázatlan hülyegyerek vagy. Mit tehetnél? DOLGOZZ!!
2012. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Sókristály ***** válasza:
97%

Pedig leírtuk néhányan. Nem a te pénzed, nincs hozzá közöd, ahogy apud nyugdíjához sem. Tehát nem tehetsz semmit!

Így már érted?

2012. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
"az ilyet egyszerűen csak fejbe lőném, takarodj már el dolgozni megmondtam" Az 53%-oddal és a gyilkolásra hajlamos beteg agyaddal akarod megmondani valakinek, hogy mit csináljon? Nagyon beteg szülők beteg fattya lehetsz. A saját házad táján kéne rendet rakni először, meg eljárni az iskolába is, nem csak úgy melléje. Aztán ha megvan a 8 általános, jöhetnek a tanácsok.
2012. máj. 30. 17:39
 18/32 anonim ***** válasza:
81%
Az 53%om a magadfélék miatt van. Akik nem tudják az igazságot elfogadni,csak a negatívot tudják adni. Nekem Oxfordi diplomám van,gondolom nem tudom,hogy milyen az. 3felsőfokú nyelvvizsga,szóval nekem Te ne papolj. Egy magadfélével pedig nem érdemes leállni,mert az agyi szinted egyenlő a 0-val.
2012. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Oxfordi 3 felsőfokú nyelvvizsgával. /clap


Remélem nem lesz gyereked, mert annak egy pokol lesz az élete egy ilyen agresszív sötét kisparaszt mellett.


Ki mondta, hogy nem tudom elfogadni az igazságot? Ekkora végzettség mellett képtelenség, hogy ezt ne bírtad volna kibogarászni a válaszaimból. A magadfajta arrogáns majom csak arra képes, hogy a nagy buta fejével ossza az észt értetlenül.


Egyesek páratlan mértékig képesek tartózkodni a gondolkodástól.

2012. máj. 30. 17:55
 20/32 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, ezt kifelejtettem: "Az 53%om a magadfélék miatt van. Akik nem tudják az igazságot elfogadni,csak a negatívot tudják adni."


Ha baromságokat írsz, jó hogy a negatívot fogják nyomni az emberek. Ezt el kéne fogadnod és feldolgoznod, mert mint látom, még nem jutottál el erre a szintre. Enélkül meg feleslegesen szemeteled össze mások kérdését.


Különben is, semmi igazságos nincs abban, hogy bogarat ültetnek az ember fülébe, aztán meg bedugják a fejüket a földbe, mint a strucc. Látom, nálad gondok vannak az "igazság", mint fogalom értelmezésével.

2012. máj. 30. 18:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!